ژیوارنامه

منطقه توسکانی | نگاهی کلی به این منطقه در ایتالیا

منطقه توسکانی در ایتالیا

منطقه توسکانی در ایتالیا

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی منطقه توسکانی در ایتالیا بپردازیم. توسکانی یکی از مناطق زیبا در کشور ایتالیا است. توسکانی به دلیل داشتن شهرها و موزه های خارق العاده هرساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

تپه هایی که در منطقه توسکانی وجود دارد، قدمتش به قرون وسطی برمی گردد. بخش های مختلف این منطقه در ایتالیا، هر کدام زیباهای مختص خود را دارند. معماری بیشتر خانه ها و کلیساهای این منطقه به قرون وسطی و رنسانس بر میگردد.

شهر فلورانس در منطقه توسکانی

فلورانس، شهری که در قلب منطقه توسکانی قرار دارد. بهترین شهر در ایتالیا فلورانس است، چرا که یکی از مراکز مهم هنری است. معماری شهر فلورانس به دوره رنسانس برمی گردد.

فلورانس دارای موزه هایی خارق العاده است، که تاریخ این شهر باشکوه را نشان می دهد. کلیسای جامع شهر فلورانس Duomo نام دارد، گنبد زیبا و معروف این کلیسا هر بیننده ای را متحیر می کند.

منطقه توسکانی در ایتالیا

شمال منطقه توسکانی

شمال منطقه توسکانی در ایتالیا، Pizza dei Miracoli نام دارد. پیزا دارای برج بلندی است، که بیشتر توریست ها برای دیدن این برج به آن جا می روند.

کلیسای جامعی که در این بخش وجود دارد، معماری اش به دوره رنسانس برمی گردد. رودخانه ای به نام آرنو هم در این بخش از منطقه توسکانی وجود دارد.

پیزا دارای نان محلی است که بسیار معروف است، نان Cecina از آرد نخود چی درست می شود.

شهر لوکا در منطقه توسکانی

شهر لوکا، واقع در منطقه توسکانی ایتالیا، جایی که توریست ها و مردم جهان آن را به خاطر دیوارهای دوران رنسانس و سنگ فرش های زیبایش می شناسند.

توریست ها می توانند، برای دیدن باغ هایی که در بخش بالایی دیوار قرار دارند، دوچرخه سواری کنند. مراکز تاریخی که در شهر لوکای ایتالیا قرار دارد، گویای تاریخ باشکوه این شهر است.

شهر لوکا در خود چندین کلیسای جامع را جا داده است. شهر لوکا دارای برج هایی بی نظیر است.

منطقه توسکانی در ایتالیا

شهری تپه ای در توسکانی

منطقه توسکانی در ایتالیا دارای جاذبه های زیادی است. کورتنا، شهری که فرانسیس مایز، نویسنده مشهور آن را آفتاب توسکان نامید.

کورتنا را به خاطر تپه هایش می شناسند، دیوارهای اتروسکی که این شهر تپه ای را محاصره کرده اند، قدمتشان به 3000 سال برمی گردد.

معماری های زیبای این شهر گویای، پیشینه درخشان آن است. آبابازیا فارنتا یکی از بناهای تاریخی شهر لوکا است. بیشتر جامعه شهر لوکا را مهاجران آمریکایی تشکیل می دهد.

پنیرهای منطقه توسکانی در ایتالیا

منطقه توسکانی در ایتالیا دارای پنیرهایی فوق العاده است. پنیرهای این منطقه از شیر تازه گوسفند تهیه می شود.

کشاورزان منطقه توسکانی پنیرها را به صورت تازه، نیم ساله و پیر به بازار عرضه می کنند. برخی توسکانی را به خاطر غذاهای محلی آن می شناسند.

پنیر در بیشتر غذاهای توسکانی استفاده می شود. پنیرهای توسکانی دارای نوع های مختلفی هستند، هرکدام از این پنیرها  مزه و طعم خاص خود را دارند.

blank

غذاهای محلی توسکانی

غذاهای ایتالیایی در هر منطقه مختلف است. غذاهای منطقه توسکانی در بخش های متفاوت فرق می کند.

یکی از غذاهای ایتالیایی که طرفدار زیادی دارد، یافتوسینی آلفردو نام دارد. برخی می گویند که این غذا در واقع اختراعی ایتالیایی و آمریکایی است.

ماکارونی با سس خامه هم در ایتالیا بسیار طرفدار دارد، البته در هر منطقه نام مختلفی دارد.

منطقه توسکانی در ایتالیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *