مجله فرانسه

معرفی تولوز | جاذبه‌های گردشگری و توریستی در فرانسه

معرفی تولوز

معرفی تولوز

تولوز یکی از شهرهای دلربا و بسیار جذاب در فرانسه می باشد که به شهر صورتی معروف است. اگر می خواهید درباره ی این شهر با شب های درخشان بیشتر بدانید با ما همراه باشید چراکه به معرفی تولوز می پردازیم.

تولوز چهارمین شهر فرانسه می باشد که در قسمت جنوب غربی واقع شده و بین پیرنه و میترانه قرار دارد.

تولوز یکی از شهرهای صنعتی فرانسه است که با ورود به آن اولین چیزی که به چشم شما می آید ظاهر شهر و معماری آن است که با پاریس و دیگر شهرهای فرانسه متفاوت می باشد.

اکثر ساختمان های این شهر با آجر قرمز و مایل به صورتی ساخته شده اند و همین موجب دادن لقب شهر صورتی به آن شده است.

مقدمه ای کوتاه درباره تولوز

اگر در این شهر به افق خیره شوید برج های پراید را می بینید که نشانه ی ثروت این شهر و بازرگانان آن می باشند. بازرگانان معروف به کاپیتول برج ها و عمارت ها خود را در این منطقه بنا کردند تا ثروت شهر را به رخ بکشند.

این ساختمان ها اکنون به صورت عمارت های شخصی باقی مانده یا به فضای اداری تبدیل شده اند.

از دیگر مناطقی که نشان دهنده ی اصالت و معرف تولوز هستند می توانیم به سه کلیسای جامع سنت اتین، سنت سرنین و صومعه ی ژاکوبین ها اشاره کنیم که اتفاقات و قسمت های مهمی از تاریخ و حوادث های تولوز در آن ها رخ داده است.

همچنین تولوز یکی از قدیمی ترین مراکز هوانوردی در اروپا می باشد و در سال 2017 نیز شهر بین المللی فضا نامیده شده است. اگر بازدید از فضا و کهکشان برای شما جذاب است بازدید از La Cité de l’Espace را فراموش نکنید که تجربه ی جدید و هیجان انگیزی خواهد بود.

به طور ساده می شود گفت که این منطقه یک شهر کوچک از ماکت های چند متری و فضاپیماهای مورد استفاده در ایستگاه های فضایی می باشد.

همچنین در آن جا یک سالن نمایشگاهی بزرگ قرار دارد که مجموعه ای 250 نمایشگاه می باشد و در آن همه چیز از جمله سنگ ماه که توسط فضانوردان آپولو به زمین آورده شده است وجود دارد.

معرفی مناطق مهم و دیدنی تولوز

  • Place du Capitole

یکی از مناطقی است که دیدن آن برای هر گردشگری ضروری است. در مرکز تولوز واقع شده است و یک مربع دو هکتاری می باشد که یک ساختمان صورتی بزرگ و قدیمی در آن قرار دارد.

همچنین برترین کافه ها، هتل، رستوران ها، تالار مشاهیر، تئاتر ملی و… در این مکان وجود دارد.

  • یادبود جنگ یا طاق پیروزی

طاق پیروزی به احترام جان باختگان جنگ جهانی اول ساخته شده و یک بنای تاریخی بسیار باشکوه است. این بنا نه تنها برای بزرگداشت جان باختگان بلکه یادبودی برای سربازان فداکار فرانسه و پیروزی کشور می باشد.

  • پل پنت نوف

برنامه ریزی این پل به قرن شانزدهم، شروع ساخت به سال 1542 و افتتاح آن به سال 1659 بازمیگردد. پل پنت نوف دارای 220 متر طول و هفت قوس می باشد و بسیار زیباست.

از دیگر مناطق دیدنی تولوز می توانیم به پل Bridge Sant-Pierre که متصل کننده ی چندین مکان به یکدیگر می باشد،

بنیاد بمبرگ، میدان دوسالین، پارک عمومی دارای باغ گیاهشناسی، خیابان پیرفرما، خیابان آلزاس و… اشاره کنیم.

همه این زیبایی هارا کنار ما در تور فرانسه ببینید

معرفی تولوز

مطالب مرتبط

1 نظر در “معرفی تولوز | جاذبه‌های گردشگری و توریستی در فرانسه

  1. دکتر امیدی گفت:

    ممنون از سایت خوب واطلاعات مفیدتون
    آژانس خوب ژیوار
    سرافراز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.