ژیوارنامه

راهنمای مسافر 2

راهنمای-مسافر-2

راهنمای مسافر 2

در برگه راهنمای مسافر که قبلا برای شما کاربران عزیز نوشته شد، درباره انتخاب چمدان مناسب و لباس و شلوار برای سفر صحبت کردم. در این برگه قصد دارم که درباره اکسسوری و مدارک لازم برای سفر به اروپا و لوازم الکترونیک و سلامتی خودتان برایتان بنویسم. زمان مطالعه این نوشته به طور تقریبی 4 دقیقه طول میکشد. برای سفر به اروپا از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

راهنمای-مسافر

ژیوار سفیر نوین

کفش های راحت بپوشید:

اروپایی ها همیشه به انتخاب کفش های خود افتخار می کنند. خوب ، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم ” راحتی ” مهم است. شما زیاد قدم می زنید و خیابان های مختلفی را طی می کنید ، بنابراین پاهای شما باید احساس خوبی داشته باشند. وقتی پاهای شما درد می کند،  از هیچ چیزی لذت نخواهید برد و تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که دراز بکشید. کفش ها همچنین فضای زیادی را در چمدان شما میگیرند، بنابراین توصیه می کنیم 2 جفت را بیاورید. یک جفت باید برای پیاده روی باشد که در طول روز می پوشید. بسته به آب و هوا آن فصلی که شما به اروپا میروید ممکن است کفش تنیس یا صندل باشد. هنگام بیرون رفتن ، از جفت دیگری می توان برای پوشیدن استفاده کرد.همچنین ، مطمئن شوید که یک جفت از آن فلیپ فلاپ های ارزان قیمت را بیاورید. ممکن است شما در یک خوابگاه یا مسافرخانه بمانید ، بنابراین هرگز نمی دانید که چقدر کف اتاق تمیز است. توصیه ی جدی برای مسافر: کفش های جدیدنیاور!.!  آنها باعث ایجاد تاول شده و پایتان را می گیرند و در یک کلمه سفر شما را کاملاً خراب می کنند. کفش های شما باید به خوبی شکسته شوند تا راحت باشید و از سفر خود لذت ببرید.

راهنمای-مسافر
راهنمای-مسافر

کیف درست را بردارید:

از آنجا که بیشتر وقت خود را در خارج از هتل به گشت و گذار و انجام فعالیتهای مختلف می گذرانید ، شما نیاز دارید که همه موارد لازم را همراه داشته باشید. یک کوله پشتی کوچک را پیشنهاد می کنیم که بتوانید مایحتاج روزانه خود را در آن قرار دهید. این مایحتاج شامل مواردی مانند پول شما ، اسناد ، لوازم بهداشتی ، الکترونیک و غیره است. کوله های کوچک اغلب ایمن تر هستند ، پس حتما یکی همراه داشته باشید. زمانی که شب بیرون می روید ، می توانید یک کیف بدنه متقاطع بگیرید تا شیک تر به نظر برسد. قفل ایمنی : اگر چیز با ارزشی در سفر با خود دارید.از کیف کمری یا گردنی استفاده کنید.علاوه بر این میتوانید پول و مدارک را هم در آن جای دهید.

اکسسوری:

تأثیر اکسسوری ها را دست کم نگیرید!! لوازم جانبی شیک باعث می شود احساس کنید که پیراهنی کاملاً جدیدی پوشیده اید ، حتی اگر قبلاً آن را سه بار پوشیده باشید.

  • جواهرات : می توانید گوشواره های مختلف ، گردنبندها و دستبندهای مختلف را با هم مخلوط کنید تا جلوه ای جدید ایجاد کنید.
  • ساعتها : بیشتر افراد برای بررسی زمان دارای تلفن همراه هستند ، اما یک ساعت مچی خوب به خصوص در شهرهای شیک اروپا هنوز هم مد روز است.
  • روسری : روسری مناسب با الگوهای جالب باعث می شود که  حس اعتماد به نفس در شما برجسته شود.
  • عینک آفتابی : این در طول بهار و تابستان بسیار مهم است و در صورت بروز مشکلات بینایی ، می توانید عینک آفتابی طبی به همراه داشته باشید.
  • کراوات: برای مردانی که برای یک شب خیالی برنامه ریزی کرده اند ، کراوات یک ضرورت است.
راهنمای-مسافر
راهنمای-مسافر

لباس زیر و لباس راحتی:

آنچه مردم می توانند در بیرون ببینند مهم است ، اما این آنچه که در زیر وجود دارد اهمیت بیشتری دارد. اگر لباس زیر شما را اذیت کند، تمام سفرتان به هم میریزد. توصیه می کنیم حدود 5 جفت لباس زیر را همراه ببرید. از آن الیافی استفاده کنید که به سرعت خشک می شوند. تا بتوانید شب آن ها را بشویید و در صبح برای شما آماده باشند.

جوراب:

جوراب ها نیز مانند لباس زیر ، باید پا را راحت نگه دارند. برای جوراب ، جنسی ر انتخاب کنید که پوست پا نفس بکشد.

مجدداً توصیه می کنیم حدود 3 جفت را تهیه کنید که در صورت لزوم می توانید آنها را بشویید و خشک کنید.

راهنمای-مسافر
راهنمای-مسافر

بلیط و مدارک سفر:

شما نمی توانید بدون بلیط و مدارک، سفر خود را شروع کنید. در صورت مسافرت با هواپیما با قطار با اتوبوس وهر آنچه فکرش را بکنید ، به گذرنامه خود کاملاً احتیاج خواهید داشت . علاوه بر این ، اصل مدارک را بردارید و از تمام بلیط های هواپیما ، قطار و اتوبوس و همچنین تأییدیه های محل اقامت خود کپی کنید. برای سفر به اروپا میتوانید از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

پول:

نیازی به گفتن نیست ، شما بدون مقداری پول نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید. کارتهای سپرده و اعتباری خود را با خود به همراه داشته باشید ، اما اطمینان حاصل کنید که در صورت بروز اتفاق عای غیر قابل پیش بینی نیز مقداری پول اضافی نیز دارید.

راهنمای-مسافر
راهنمای-مسافر

کیسه های قابل حمل:

داشتن چند کیسه قابل حمل همیشه ایده خوبی است. شما می توانید هر ظروف مایع را که با خود دارید در آنها قرار دهید. چند اندازه مختلف را بیاورید ، زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی به آنها احتیاج دارید (اشاره: می توانید گذرنامه خود را در یکی قرار دهید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید).

کیسه خواب:

کیسه خواب همیشه مفید است، آنها سبک هستند، بسته بندی آنها آسان است و اگر شما بخواهید در در چادر یا فضای باز بمانید حتما به یک کیسه خواب احتیاج دارید.

راهنمای سفر2

تبلت:

اخیراً ، اکثر مردم تصمیم می گیرند که به جای تلفن ، تبلت را با خود بیاورند. از آنجا که اکنون می توانید از طریق برنامه های مختلف با مردم صحبت کنید ، حتی به تلفن برای تماس نیازی ندارید. شما به سادگی می توانید به Wi-Fi متصل شوید و هر کاری را که لازم دارید انجام دهید.

راهنمای-مسافر
راهنمای-مسافر

خواننده الکترونیکی:

کتاب های کاغذی عالی هستند ، اما سنگین هستند ، به خصوص هنگامی که برای سفر باید سبک سفرکنید. در عوض ، می توانید یک کتابخوان الکترونیکی مانند Kindle بیاورید که بتواند هنگام سفر در جاده ، کتاب های خود را مطالعه کنید. علاوه بر این، می توانید نقشه ها و راهنمای سفر را در آنجا قرار دهید که از گذاشتن نقشه و بروشور داخل چمدان مفید و بهتر خواهد بود.

GPS یا MAP:

gps در تلفن همراه شما در هنگام حرکت در یک شهر نجات دهنده خواهد بود، در هنگام سفر ممکن است که شما نیازمند یافتن مکان های مناسب از جمله رستوران، فروشگاه و… باشید. بنابراین استفاده از یک برنامه gps یا map بر روی تلفن همراهتون میتواند راهنمای خوبی برای شما در سفر باشد.

راهنمای سفر2

لپ تاپ:

لپ تاپ ها را میتوانید به همراه ببرید به خصوص اگر می خواهید در طول سفر، کارتان را انجام دهید. آنها در دسته لوازم سنگین قرار دارند و ما آن را توصیه نمی کنیم ، اما اگر باید آن را بیاورید ، سعی کنید یکی را بیاورید که کیف های شما را سنگین نکند. همچنین ، اگر تبلت می آورید ، ممکن است نیازی به لپ تاپ نداشته باشید و برعکس.

لپ-تاپ
دوربین-زیبا

دوربین:

این احتمالاً یکی از مهمترین قطعات الکترونیکی است که شما آورده اید. اگر دوست ندارید با تلفن هوشمند خود عکس بگیرید ، یک دوربین برای شما بسیار عالی خواهد بود. شما از مکانهای شگفت انگیز بازدید خواهید کرد ، بنابراین مطمئن شوید که تمام خاطرات خود را روی آن ضبط می کنید.

شارژرها:

پریز برق و ولتاژ آنها با سایر کشورها متفاوت است ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید لوازم الکترونیکی شما مناسب است. ما توصیه می کنیم چند مبدل ولتاژ برای جلوگیری از آسیب زدن به شارژرهایتان به دلیل اختلاف برق به همراه بیاورید. همچنین اگر وسایل الکترونیک زیادی دارید ، سه راهی کوچک بیاورید. اگر فقط دو خروجی در اتاق شما باشد ، ممکن است فضای کافی برای شارژ همه چیز در طول شب نداشته باشید. و به عنوان یادآوری نهایی ، شارژرهای خود را حتما همراه داشته باشید.بهتر است پول خود را برای گرفتن موارد جدید هزینه کنید تا اینکه برای خرید شارژر هزینه کنید!!!

شارزر-فانتزی
سلامتی-زیبا

سلامتی:

فقط به دلیل مسافر بودن نباید از سلامتی خود بی اعتنا شوید. در صورت بیمار بودن یا دردی از سفر خود لذت نخواهید برد.اول از همه ، هر نوع داروی تجویز شده را همراه خود بیاورید.دوم ، ویتامین هایی را که مرتباً استفاده می کنید ، بیاورید. شما نمی خواهید در جستجوی داروخانه در شهری که نمی شناسید وقت خود را تلف کنید و ساعات کار داروخانه ها متفاوت است ، بنابراین نیازی به استرس اضافی ندارید.سرانجام ، چند مسکن را بیاورید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به آنها احتیاج داشته باشید ، بنابراین اگر همراه داشته باشید بد نیست.

بطری اب:

همیشه یک بطری آب همراه داشته باشید، یشتر کوله پشتی های مسافرتی دارای محفظه بطری آب هستند ، بنابراین هنگام راه رفتن به راحتی می توانید به آن برسید. بطری های آب قابل استفاده مجدد نه تنها برای محیط زیست بهتر هستند ، بلکه راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه ها هستند تا مجبور نباشید به خرید بیشتر ادامه دهید.

لوازم بهداشتی:

بیشتر افراد در سفر خود وسایل توالت خود را می آورند. مگر در مواردی که به مکانی دور افتاده بروند ، هر فروشگاهی دارای شامپو و خمیردندان خواهد بود. اگر جدا بخواهید از وسایل خودتان استفاده کنید. پس حتماً آن را در یک کیف توالت دستی کوچک قرار دهید. این امر دسترسی آنها در حمام های کوچک اروپایی را آسان تر می کند.

بهداشتی-زیبا
دستمال-کاغذی

دستمال کاغذی:

شاید یک هتل خوب رزرو کرده باشید که تمام امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد ، اما بیشتر مردم با بودجه متوسط سفر می کنند. این مورد برای خوابگاه ها و هتل های ارزان قیمت است و این مکان ها ممکن است همه چیز را نداشته باشند.بنابراین می توانید مقداری دستمال توالت را همراه داشته باشید. آنها همیشه در دسترس شما خواهند بود ، خواه در جاده باشید یا در محل اقامتتان.

موارد لباسشویی:

اگر می خواهید لباس هایتان را بشویید. می توانید یک صابون رختشویی کوچک یا یک بسته مواد شوینده کوچک همراه خود بردارید.

لباس-سفر

اگر مریض شوم ، چه می شود؟

در حالی که برنامه ریزی یک سفر را انجام می دهید ، هیجان زده و خوش بین باشید. خوب است که خود را برای گذراندن اوقات عالی آماده کنید ، اما در صورت پیش نرفتن درست برنامه تان باید به فکر کارهای احتیاطی باشید.اگر تصادف کنید یا مریض شوید ، نمی توانید از سفر خود به اروپا لذت ببرید. بنابراین برای اطمینان از اینکه در صورت وقوع تحت پوشش قرار گرفته اید ، بهتر است از بیمه مسافرتی استفاده کنید.

بیمه-مسافرتی
بیمه-مسافرتی

بیمه مسافرتی:

در صورت بروز تصادف و نیاز به مراقبت های پزشکی ، بیمه مسافرتی شما را تحت پوشش قرار می دهد. این یکی از مهمترین جنبه ها است زیرا شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی می افتد. اگر بیمه ندارید و باید در جایی در اروپا به پزشک مراجعه کنید ، ممکن است هزاران دلار برای شما هزینه بتراشد. بیمه مسافرتی همچنین هرگونه مسئولیت شخصی مانند شکایت و یا ایجاد صدمه را در بر می گیرد. سرانجام ، برخی از بیمه های مسافرتی می توانند هزینه های سرقت یا گم شدن کیف های شما را تأمین کنند و در صورت لغو یا تأخیر سفر شما به شما خسارت میپردازند.

یک فکر در مورد “راهنمای مسافر 2

  1. […] هر آنچه به آن نیاز دارید میتوانید برگه راهنمای مسافر 1 و راهنمای مسافر 2 را مطالعه کنید. در این برگه برای شما کاربر عزیز از سنت […]

  2. […] برگه ی دیگری به نام راهنمای مسافر 2 که در ژیوار نامه برای شما تهیه کرده ایم، درباره انتخاب […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.