ژیوارنامه, مجله فرانسه

راهنمای سفر به فرانسه

راهنمای-سفر-به-فرانسه

آشنایی کامل با فرانسه 

فرانسه هیجان انگیزترین کشور برای کشف اروپا است. شهرها و قلعه ها، دره ها و رودخانه های پر پیچ و خم ، تاکستان های پربار چشم انداز این کشور را پر میکنند. فرانسه همچنان در صدر فناوری، معماری، مد و آشپزی قرار دارد. فرانسه با ترکیبی دلنشین از زیبایی های طبیعی و انسانی ساخته شده است. فرانسه با کاخ ها، کلیساهای در حال افزایش، و موزه هایی که جهان غرب را به نمایش می گذارند، مقصد بی نظیری برای مسافران به شمار میاید.

فرانسه-بشناسیم-زیبا

مجری مستقیم تور اروپا

جغرافیای فرانسه:

فرانسه بعد از روسیه و اوکراین سومین کشور بزرگ اروپاست (از لحاظ مساحت). اختلاف ساعت فرانسه با ایران = 2:30 . فاصله هوایی تهران-پاریس حدودا 5 ساعت و 45 دقیقه است. در سفر به فرانسه از این 6 مکان دیدنی بازدید کنید!! برای سفر به فرانسه به ویزای شنگن نیاز دارید.

Futuroscope

با بیش از 50 میلیون بازدید کننده از زمان افتتاح ، Futuroscope یکی از محبوب ترین پارک های تفریحی فرانسه و تنها پارک این نوع در اروپا است. Futuroscope مکان ایده آل برای استراحت است ، با 60 هکتار از فضای سبز آرام و 25 تجربه دلچسب که در هیچ کجای دیگر نخواهید یافت.

Palace of Versailles

کاخ ورسای: در زمان خود یک روستا بوده است و همه روزه به جز دوشنبه و تعطیلات عمومی خاص باز میباشد. این کاخ در حال حاضر محور برنامه ریزی شهری ورسای است .با گذشت چندین سده ، انتهای باغ در ضلع غربی این ملک هنوزهمجوار جنگل ها و زمین های کشاورزی است.

Musee d’Orsay

در بازدید از این مکان با یک موزه هنری روبرو هستید. این موزه ی زیبا ، زمانی ایستگاه راه آهن بوده است. هم اکنون مجموعه ای حیرت انگیز از هنر امپرسیونیستی و آثار به وجود آمده بین سال های 1848 تا 1914 را در خود جای داده است. در سال 2011 ، نوسازی طبقه بالا (گالری امپرسیونیست) را در این موزه انجام دادند. در حال حاضر فقط طبقه همکف و اول در دسترس است. طبقه بالا از 20 اکتبر مجدداً افتتاح می شود.

فرانسه-دیدن-تور-ارزان

شماره تماس: +33549493080

آدرس: Avenue Rene Monory, 86360 Chasseneuil-du-Poitou, France

فرانسه-زیبا-ارزان-تور

شماره تماس: +33130837800

آدرس: Place d’Armes, 78000, Versailles, France

فرانسه-زیبا-تور-ارازن

شماره تماس: +33140494814

آدرس: 1 Rue De La Legion d’Honneur, 75007 Paris, France

Basilique Notre Dame de Fourviere

در بالای تپه فوروایر، به سمبل لیون تبدیل شده است. توسط افراد محلی به عنوان یک فیل وارونه شناخته می شود .این مجموعه شامل تندیس مریم باکره، منظره پانوراما، مجسمه فرشته مقدس مایکل و باغ زیبای تسبیح است. سالانه بیش از 2 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

Puy du Fou

تاریخ منتظر شماست! قرون متفاوتی را تجربه کنید. این سلسله اجراها همه ساله نمایش های جذاب و تماشایی را برای تمام خانواده به نمایش می گذارند. این پارک سالانه پذیرای بیش از 2 میلیون بازدیدکننده است و پس از پارک دیزنی لند، دومین پارک محبوب در غرب فرانسه است. برای سفر به این پارک زیبا از تور فرانسه ژیوار دیدن کنید.

Basilique Notre Dame de la Garde

این کاخ سلطنتی بزرگ و مجلل پربازدیدترین نماد مارسی است. از مناره 12 متری که روی تپه قرارگرفته است، پانورامای 360 درجه ای از شهر را در اختیار شما قرار می دهد.

فرانسه-زیبا-تور

شماره تماس: +33478251301

آدرس: 8 Place de Fourviere, 69005 Lyon, France

فرانسه-راهنمای-سفر

شماره تماس: +33820091010

آدرس: 85590 Les Epesses, France

فرانسه-تور-ازان

شماره تماس: +33804013914

آدرس: Rue Fort-du-Sanctuaire, 13281 Marseille, France

تعطیلات رسمی فرانسه:

1 ژانویه = 11 دی= روز سال نو

1  مه = 11 اسفند = روز کارگر

8 مه = 18 اسفند = روز پیروزی در اروپا

14 ژوئیه = 25 خرداد = روز باستیل

15 اوت = 25 مرداد = فرض مریم به بهشت

1 نوامبر = 11 آبان = روز همه مقدسین

25 دسامبر = 5 دی = روز کریسمس

26 دسامبر =6 دی = روز سنت استفان

فرانسه-زبا-دیدنی

آب و هوا در فرانسه:

فرانسه به طور کلی از زمستان های خنک و تابستان های معتدل برخوردار است، به جز در سواحل دریای مدیترانه که در آن زمستان ها معتدل و تابستان ها گرم میشود. میانگین دمای زمستان از 0 درجه سانتی گراد تا 7 درجه سانتی گراد و میانگین دمای تابستان از 16 درجه سانتی گراد تا 23 درجه سانتی گراد است. برای گرمای بیشتر و آفتاب به جنوب کشور بروید. بهترین زمان برای بازدید از فرانسه در بهار (آوریل تا ژوئن) یا پاییز (سپتامبر تا نوامبر) است که کمترین ازدحام گردشگر و قیمت مناسب تری برای تور دارد و درجه حرارت آن متوسط است. ماه های تابستان می تواند گرم، شلوغ و گران باشد. ماه های زمستان اغلب مرطوب و سرد است، گرچه زمان بسیار خوبی برای بازدید از موزه های پاریس است.

زبان مردم فرانسه:

متداول ترین زبان برای مردم کشور فرانسه زبان فرانسوی است. زبان فرانسوی در حال حاضر دومین زبان دیپلماتیک جهان شناخته شده است. در مناطق مختلف کشور فرانسه لهجه و گویش هایی از این زبان به چشم میخورد که بومیان این مناطق به طور عمیق به این لهجه ها تعصب می ورزند. درصد کمی از فرانسویان به لهجه آلمانی صحبت میکنند چیزی در حدود 3 درصد! زبان ایتالیایی برای ساکنانی که در نزدیکی مرز ایتالیازندگی می‌کنند، و زبان باسک نیز در میان مردمی که در نزدیکی مرز اسپانیا زندگی می‌کنند، زبان دوم به حساب میاید.

واحد پول فرانسه:

فرانسه عضو اتحادیه اروپا و یکی از 23 کشور منطقه است که از یورو به عنوان واحد پول ملی خود استفاده می کند. یک یورو به 100 سنت تقسیم می شود. 5 یورو ، 10 یورو ، 20 یورو ، 50 یورو ، 100 یورو ، 200 یورو و 500 یورو در دسترس است.

  • استفاده از کارتهای اعتباری درپاریس:

ویزا و مستر کارت به طور گسترده ای در سطح شهر پذیرفته می شوند. کارتهای American Express به میزان کمتری پذیرفته می شوند ، در حالی که کارتهای Discover اصلا پذیرفته نمی شوند. قبل از سفر بهتر است با بانک تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهید که مایل هستید در خارج از کشور ارز دریافت کنید و مطمئن شوید که هزینه ای را که پرداخت می کنید ، دریافت خواهید کرد.

  • استفاده از دستگاههای خودپرداز در پاریس:

دستگاههای خودپرداز در سراسر پاریس واقع شده اند و شما را قادر می سازند که 24 ساعت شبانه روز یورو دریافت کنید. آنها تقریباً همه کارتهای Mastercard و Visa را می پذیرند و به شما حق انتخاب به زبان فرانسه و انگلیسی را می دهند. به عنوان یک پیشنهاد، استفاده از ATM برخلاف کارت اعتباری مقرون به صرفه تر است.

فرانسه-زیبا-دیدنی

ساعت کار بانک ها در فرانسه:

چندین بانک در فرانسه وجود دارد که شعبه هایی در سراسر کشور دارند. خدمات و هزینه ها از منطقه به منطقه دیگر متفاوت است. بانک های بزرگتر در شهرهای بزرگ به مشتری های بین المللی اختصاص داده شده اند و ممکن است کارمندان انگلیسی زبان نیز داشته باشند. بانکها به طور معمول در حدود ساعت 9 باز می شوند و در ساعت 17 بسته می شوند و غالباً برای ناهار یک ساعت تعطیل می شوند. بسیاری از بانکها در روز شنبه تا حوالی ساعت 13 باز هستند.

برای خرید به کدام مرکز خرید در فرانسه بروید؟

Les Galeries LaFayette

 یک مرکز خرید کلاس بالا

راه های دسترسی: مترو- خط های 3 ، 10 ، 13 و 14 ایستگاه سنت لازا

آدرس:  بلوار Haussman ، 75009 PARIS

ساعت کاری: از دوشنبه تا شنبه، 9:30 صبح تا 20:30

و یکشنبه از 11:00 صبح تا 19:00 شب

یکی از مشهورترین مراکز خرید دنیا است که در فاصله 300 متری از Opera Garnier واقع شده است. به لطف تنوع مغازه ها و همچنین قیمت های مختلفی که کالاهای خود را برای آنها به فروش می رسانند، هر کس می تواند در آنجا خرید کند. تعداد حیرت انگیز 35.000 مارک در این مرکز 70.000 متر مربعی جمع شده اند. به همین ترتیب ، گالری لافایت همه چیز را ، از ارزان ترین وسایل گرفته تا لوکس ترین قطعات ، فراهم می کند. مد ، جواهرات ، محصولات زیبایی ، غذاهای لذیذ و رویدادهای فرهنگی همه را در بر گرفته و تجربه خرید بی نظیری را به همراه می آورد. لازم به ذکر است که 25 رستوران برای انتخاب وجود دارد.

فرانسه-خرید

Le Bon Marché

راه دسترسی: مترو خطوط 10 و 12 ایستگاه Svvres-Babylone

آدرس: 24 rue de Sevres، 75007 PARIS

ساعت کاری: هر روز از 10:00 صبح تا 20:00
و همچنین پنجشنبه و جمعه از 10:00 صبح تا 20:45

در فاصله بیش از 10 دقیقه پیاده روی از باغ لوکزامبورگ این مرکز معروف را پیدا خواهید کرد. بن مارته اولین فروشگاه بزرگ چند طبقه در پاریس بوده است. با نام فروشگاه فریب نخورید “Bon Marté” که به معنی ارزان  است. علیرغم قیمت های بالا، در صورت وجود مشتریان بسیار اندک هم، فروشنده ها راضی هستند!!!

Beaugrenelle

راه دسترسی: مترو 6 ، ایستگاه Bir-Hakeim

 آدرس: 12 rue Linois ، 75015 PARIS

ساعت کاری: از دوشنبه تا شنبه از 10:00 صبح تا 20:30 و یکشنبه از 11:00 صبح تا 19:00

این مرکز خرید دوستدار محیط زیست و شامل فروشگاه های بزرگ است و حتی برچسب استاندارد محیط زیست با کیفیت بالا را نیز دریافت کرده است.

این افتخار را مدیون ساختار شیشه ای آن است که امکان ورود نور به ساختمان و سازه ساخته شده از شبکه های فلزی را ایجاد می کند و این یک کنترل حرارتی خود کار تنظیم شده است.

نه تنها زیباترین فروشگاه بزرگ ، بلکه نمایانگر ساختار زیبای برج ایفل است با فاصله 25 دقیقه پیاده روی از هم قرار گرفته اند.

خرید-فرانسه

یک فکر در مورد “راهنمای سفر به فرانسه

  1. نتابر گفت:

    سلام من شاهد اجرای نمایشPuy du Fo بودم بی نظیره

    1. شیما رشیدی گفت:

      سلام روز بخیر بله با توجه به تجربیات شما و جذابیتی هایی که از نمایش فرمودید، من این مطلب رو ثبت کردم مسافر عزیز ژِیوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.