ژیوارنامه, مجله ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای-سفر-به-ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا

هنگامی که به هر کشور خارجی سفر می کنید ، می توانید لایه هایی از فرهنگ و رفتارهای اجتماعی آن سرزمین را کشف کنید. بنابراین، برگه راهنمای سفر به ایتالیا مرجع مناسبی برای مسافران ایتالیا به شمار میاید. شما را با شیوه زندگی ایتالیایی بیشتر آشنا میکنیم. پیشنهاد میکنیم برگه را تا پایان بخوانید تا خود را با اصول انجام کار در ایتالیا آشنا کنید.

ژیوار سفیر نوین

اگر مباحثی وجود دارد که در راهنمای کوچک ما نیست ، می توانید در قسمت دیدگاه ها که برای شما تهیه کرده ایم درج کنید و یا با یکی از کارشناسان ژیوار تماس بگیرید و مطلب را ارائه دهید.

جغرافیا:

ایتالیا یک ساعت با ساعت گرینویچ (GMT) فاصله دارد. تفاوت زمانی بین ایتالیا و برخی از شهرهای بزرگ به شرح زیر است:

لندن: -1 ساعت

نیویورک: -6 ساعت

دنور: -8 ساعت

سان فرانسیسکو: -9 ساعت

اختلاف ساعت تهران با ایتالیا: 2 ساعت و 30 دقیقه

هنگام ورود به ایتالیا برای اولین بار، اختلاف زمان می تواند تأثیر چشمگیری بر مسافر داشته باشد زیرا “جت لگ” پیش میاید و بدن شما سعی می کند که خود را با ساعت جدید تطبیق دهد.

جت لگ” یک وضعیت فیزیولوژیکی است که ناشی از تغییر در ریتم شبانه روزی بدن ناشی از مسافرت سریع (شرق به غرب یا غرب – شرق) است. به عنوان مثال ، کسی که از نیویورک به لندن پرواز می کند ، یعنی از غرب به شرق ، احساس می کند که پنج ساعت زودتر از زمان محلی است و کسی که از لندن به نیویورک سفر می کند ، یعنی از شرق به غرب ، احساس می کند که زمان پنج ساعت دیرتر از وقت محلی است. “جت لگ” قبلاً به عنوان یكی از اختلالات خواب شبانه روزی طبقه بندی می شد.

اشنایی-با-ایتالیا

تاریخ:

تاریخ ایتالیا با اتروسک‌ها آغاز می شود ، تمدنی باستانی که بین رودخانه های آرنو و تیبر بالا آمده است. اتحاد ایتالیا در قرن نوزدهم رخ داد ، هنگامی که انقلاب لیبرال ویکتور امانوئول دوم را به عنوان پادشاه تعیین کرد. کل این کشور از سالهای اولیه قرن بیستم، که اقتصاد آن عمدتاً کشاورزی بود، نسبتاً مرفه است. بیشتر این رونق به گردشگری مربوط می‌شود.

تعطیلات:

موارد زیر تعطیلات ملی محسوب میشوند. دراین روزها بیشتر دفاتر ، بانک ها و بسیاری از فروشگاه ها بسته می شوند. موزه ها در شهرهای مهم توریستی به استثناء کریسمس و روز سال نو در تعطیلات باز هستند.

اول ژانویه: روز سال نو

ششم ژانویه: روزحماسه

25 آوریل: روز آزادی

اول ماه مه: روز کارگر

دوم ژوئن:روز جمهوری

15 آگوست: روز فرض

اول نوامبر: روز سنت

8 دسامبر: نمایشگاه هنر و غذا

25 دسامبر: روز کریسمس

26 دسامبر: سانتو استفانو

هتل ها هنگام ورود به ایتالیا از رسمی بودن ثبت نام شما باید اطمینان یابند. اگر با دوستانتان در خانه شخصی بمانید ، باید ظرف 3 روز شخصاً در نزدیکترین ایستگاه پلیس ثبت نام کنید. در روم یک دفتر اطلاعات ویژه پلیس برای کمک به گردشگران وجود دارد و مترجمان در دسترس هستند. شماره تلفن این دفاتر 06-461950 یا 06-486609 است.

آب و هوا:

ایتالیا با داشتن تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل یکی از کشورهای مهمان نواز جهان است. بخش شمالی کشور معتدل و بخش جنوبی آن مدیترانه ای است. تابستانها در مناطق ساحلی به ویژه هنگامی که به سمت جنوب حرکت می کنید هوا گرم و خشک میشود و در مناطق مهم کوهستانی – کوه های آلپ سرد می شود. زمستان ها در جنوب کشور ، روم و پایین آن  هوا معتدل است . بهترین زمان بازدید از ایتالیا از نظر آب و هوا و عدم ازدحام جمعیت ، آوریل تا اواسط ژوئن یا سپتامبر و اکتبر است.

زبان:

جای تعجب نیست که همه ایتالیایی ها به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. بسیاری نیز به انگلیسی و یک یا چند زبان دیگر مسلط اند. وقتی شک دارید که مخاطبتان میتواند انگلیسی صحبت کند یا نه، می توانید با پرسیدن “Parla inglese” به خواسته تان برسید. یکی از ویژگیهای جالب ایتالیا این است که تقریباً در هر شهر و منطقه، زبان یا گویش مشخصی وجود دارد. در حدود 50 سال پیش ، بسیاری از ایتالیایی ها به زبان ایتالیایی صحبت نمی کردند ، بلکه گویش منطقه ای خودشان را قبول داشتند. اکنون همه با زبان ایتالیایی استاندارد صحبت می کنند.

اشنایی-با-ایتالیا

واحد پول:

ایتالیا یکی از کشورهای اصلی حوزه یورو است. یورو به سکه های.01 و.02و .05و.1 و.2و .5 و1 و2 یورو ضرب میشود. اسکناس های یورو ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 و 200 چاپ میشوند.در حالی تمام کشورهای حوزه یورو سکه هایی را که در منطقه یوروضرب می شوند به رسمیت میشناسند ،اما ایتالیا از این نظر بی نظیر است و تنها کشوری است که روی هر سکه تصویری متفاوت دارد. گردشگرانی که بدون ارز خارجی وارد ایتالیا می شوند می توانند در بانک ها ، دستگاه ATM یا صرافی در فرودگاه ها ، بندرها و ایستگاه های راه آهن شهرهای بزرگ یورو دریافت کنند. توصیه می شود در صورت نیاز به بازپرداخت یورو به دلار قبل از خروج از کشور، مبلغ دریافتی ارزی راتبدیل کنند.

چک های مسافرتی:

بیشتر مغازه ها در شهرهای مهم ایتالیا و مناطق توریستی، چک های مسافرتی را می پذیرند. نرخ مبادله براساس نرخ روزانه که در روزنامه چاپ می شود محاسبه می شود.

ساعت کار بانک ها:

بانکها در ایتالیا از دوشنبه تا جمعه از 8:35 صبح تا 1:35 بعد از ظهر و از 3 بعد از ظهر تا 4 بعد از ظهر باز هستند. ساعات کار بعد از ظهر ممکن است از شهر به شهر دیگر متفاوت باشد اما در بسیاری از مناطق توریستی بانک ها بدون توقف از ساعت 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر باز هستند. بانکها در کل روزهای شنبه و یکشنبه و در تعطیلات ملی تعطیل هستند. چک های مسافرتی را می توان در اکثر هتل ها ، مغازه ها و دفاتر ارزی در ایستگاه های اصلی راه آهن و فرودگاه ها به ارز ایتالیایی تبدیل کرد. با این حال ، نرخ ارز همیشه مطلوب نیست؛ همانطور که در بالا ذکر شد کارت ATM بهترین روش پیش روی شماست.

اشنایی-با ایتالیا

بازپرداخت مالیات برای خریدهای تهیه شده در ایتالیا توسط بازدید کنندگان غیر مقیم

طبق مقررات اتحادیه اروپا (EU) ، به عنوان یک بازدید کننده غیر مقیم می توانید مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را برای کلیه کالاهایی که در ایتالیا خریداری شده، برای استفاده شخصی یا به عنوان هدیه، پس بگیرید. ارزش این کالاها باید از 154.94 یورو از یک فروشگاه بیشتر باشد وشما باید ظرف سه ماه از تاریخ خریداری آنها ، قلمرو اتحادیه اروپا را ترک کنید. مطمئن شوید که تمام رسیدهای فروش را (از آنجا که کالاها مورد بازرسی قرار می گیرند) نگه داشته و فرم های مهر شده در گمرک و در فرودگاهی که شما از اتحادیه اروپا خارج می شوید را نیز نگه دارید. پس از ارسال فرم به فروشگاه ، آنها مالیات را به یورو به  کارت اعتباری شما واریز میکنند.

ژیوار سفیر نوین

معرفی چند جاذبه ایتالیا

Valle dei Templi

 دره معابد : این منطقه یکی از مهمترین اماکن باستان شناسی جهان است، که دارای معابد بسیار بزرگی است. شامل بقایای هفت معبد یونانی است که همگی به سبک (دوریک )ساخته شده اند. چندین کلیسای رومی و بیزانس دراین منطقه واقع شده اند.

برای سفر به این کشور زیبا به ویزای شینگن نیاز دارید.

شماره تماس : +39 0922 621657

آدرس : Piazza Archeologica 1 | Via Panoramica Dei Templi, 92100, Agrigento, Sicily, Italy

Arena di Verona

ساخته شده در قرن اول میلادی ، یکی از بهترین آمفی تئاترهای رومی محافظت شده است ، که سکوی تماشای آن از 44 سطح ساخته شده است و تا 22000 تماشاگر را در خود جای می دهد.عظمت این بنا هر بیننده ای را به وجد میاورد.

شماره تماس : +39 045 800 5151

آدرس : Piazza Bra 1, 37121, Verona, Italy

Gardaland Park

اولین مقصد تفریحی ایتالیا را تجربه کنید! احساسات فراموش نشدنی در یک پارک تفریحی باورنکردنی ،را تجربه کنید. در مجاورت دریاچه گاردا قرار دارد. هر ساله تقریباً 3 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. کل مساحت مجموعه 445000 متر مربع را در برمیگیرد. شما هم اگر به دیدن این کشور زیبا علاقمند هستید از تور ایتالیا ژیوار دیدن کنید.

شماره تماس : 0456449777

آدرس : Via Derna 4, 37014, Castelnuovo del Garda, Italy

15نکته خواندنی و جالب از ایتالیا

 1. بستنی یک اختراع ایتالیایی است.
 2. ایتالیایی ها فقط اسپاگتی ها را با چنگال می خورند.
 3. بیش از 98٪ ایتالیایی ها می توانند بخوانند و بنویسند.
 4. پیتزا: حدود سال 1860 در ناپولی اختراع شد.
 5. لئوناردو داوینچی دانشمند و هنرمندی بود که ثابت کرد جهان گرد است و مسطح نیست.
 6. ایتالیایی یک زبان عاشقانه است و از زبان لاتین نشات گرفته است.
 7. ایتالیا به راحتی در هر نقشه جهانی قابل تشخیص است، زیرا این کشور مانند یک چکمه پاشنه بلند شکل گرفته است.
 8. رنگ پرچم ایتالیا سه فضیلت را نشان می دهد: امید (سبز)، ایمان (سفید) و نیکوکاری (قرمز).
 9. ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید جهان است که سالانه حدود 46 میلیون بازدید کننده خارجی از آن استقبال می کند.
 10. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت در اروپا است.
 11. یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد ایتالیا، پایتخت رم تقریباً 3000 سال قدمت دارد.
 12. ایتالیا بیشتر از هر کشور اروپایی دارای زمین لرزه است.
 13. باله در قرن پانزدهم در ایتالیا سرچشمه گرفت و کاترین دو مدیچی بود که بعداً آن را به فرانسه معرفی کرد.
 14. در شهر تورین، صاحبان سگها باید حداقل سه بار در روز قدم بزنند یا جریمه شوند!
 15. جای تعجب نیست که چرا ایتالیایی ها عاشق کافئین هستند، دستگاه اسپرسو یک اختراع ایتالیایی است که توسط آنجلو موریوندو در سال 1884 ساخته شده است.

5 غذای لذیذ در ایتالیا را حتما امتحان کنید

پیتزا

گرچه یک تخته نان مسطح با روغن و ادویه جات در حدود مدت ها قبل از اتحاد ایتالیا وجود داشت ، اما شاید هیچ غذایی به اندازه پیتزا  نماینده کشورایتالیا  نباشد. پیتزا آسان ، ارزان و لذیذ است. به خصوص در ناپل که در ابتدا سس گوجه فرنگی اضافه شده است. هنگامی که ملکه ایتالیایی Margherita در سال 1889 در یک تور از پادشاهی خود دیدن میکند ، درخواست میکند که این غذا را امتحان کند چرا که دید بسیاری از افراد در حال خوردن آن هستند. یک کارآفرین محلی ، ترکیبی افسانه ای از سس گوجه فرنگی ، موزارلا و ریحان را به او تقدیم کرد و پیتزای Margherita به وجود امد. چه به طور تصادفی و چه با طراحی ، Margherita رنگ های پرچم ایتالیا را نیز به نمایش می گذارد.

غذای-ایتالیا

لازانیا

لازانیا یک نودل ماکارونی پهن است که معمولاً به صورت لایه ای در فر پخته می شود. مانند اکثر غذاهای ایتالیایی ، منشاء آن به شدت مورد بحث است ، اما حداقل می توانیم بگوییم که سنگر آن در منطقه Emilia-Romagna است ، جایی که آن را از یک غذای یک مرد فقیر به یک وعده غذایی غنی پر از سس و گوشت تبدیل کرده است.

سفر-غذا

استیک فیورنتینا

این یک استیک استخوانی T است که به ضخامت (حداقل 5 سانتیمتر) از ناحیه شکم یک گاو بزرگ شده در توسکانی برداشته شده است و فیورنتینا یا فلورانس استیک گوشت گاو با استخوان است. بسته به ضخامت، از هر طرف 5 تا 7 دقیقه پخته می شود، تا زمانی که قسمت خارجی آن پخته شود و قسمت داخلی بسیار خام باشد. منطقی است، چرا که، گوشت خیلی ضخیم است و در 7 دقیقه باید پخت آن تمام شود!

غذای-ایتالیا

بوتارگا

تخم مرغ دودی از موش صحرای دریا. صبر کن ، چی؟ از این توصیف ناخوشایند در ظرافت ایتالیایی تعجب نکنید، زیرا راه دیگر برای توصیف بوتارگا “خاویار سیسیلی” است. در ماه های اوت و سپتامبر ایتالیایی های جنوبی پوست گندم را از گندم های خاکستری گرفته ، آن را نمک می زنند ، آن را فشار می دهند و سپس آن را به مدت شش ماه خشک می کنند. نتیجه  مانند یک تخم مرغ سفت میشود

ترافل

 این قارچ ترد یکی از گران ترین غذاها در جهان است و ایتالیا یکی از معدود کشورهایی است که می توان آنها را در آن به وفور یافت! این قارچ فقط در طبیعت پرورش یافته است، پس دلیل گران بودن آن کاملا پیداست.

غذا-خوشمزه-ایتالیا

یک فکر در مورد “راهنمای سفر به ایتالیا

 1. هدی گفت:

  سلام مطلب شما عالی بود، یکم بیشتر بگید

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام ممنون از توجه شما. بله حتماً بیشتر و مفصل تر توضیح خواهیم داد.

 2. ضصثقب گفت:

  با سلام خدمت شما . یک سوال داشتم مرزهای ایتالیا که بسته شده کی باز میشه؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز بخیر در حال حاضر خبری در دست نیست . در صورت خبری قطعی از برقراری روابط بین مرزی به شما اطلاع داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.