ژیوارنامه

نکات عکاسی در سفر | ایده عکاسی بهتر

نکات عکاسی در سفر

تعطیلات یکی از بهترین اوقات زندگی ماست. تعطیلات یک زمان تفریح، استراحت و لذت است و به ما امکان می‌دهد خاطرات گران‌بهایی را در کنار خانواده و عزیزانمان ایجاد کنیم. در بیشتر موارد، ممکن است در طول زندگی فقط تعداد معدودی تعطیلات داشته باشید.

همه می‌دانند که زمان تعطیلات بسیار گران‌بهاست و استفاده بهینه از هر سفر بسیار حیاتی است. گرفتن عکس می‌تواند یک روش عالی برای زنده کردن خاطرات یک تعطیلات باشد.

با رعایت نکات عکاسی در سفر می‌توانید عکس‌های زیبایی از سفرهای بعدی خود داشته باشید. در این مقاله، ما این نکات را به شما ارائه داده و نشان خواهیم داد که چگونه به‌درستی از تکنیک‌های عکاسی استفاده کنید؛ همچنین چطور کار خود را به نمایش گذاشته و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ضرورت سفر در دنیای امروز | از بین بردن ترس در سفر

نکات عکاسی در سفر

یک قدم به عقب برگردید

هنگام مسافرت، یکی از اهداف اصلی شما به‌عنوان یک عکاس، تماشای مناظر است. به‌احتمال‌زیاد با منظره‌های بسیار زیبایی روبرو خواهید شد که می‌خواهید درست همان‌طور که از چشم خود، آن‌ها را دیده‌اید به یاد بیاورید.

معنای این امر در سطح عملی این است که شما باید لنزهای واید همراه خود ببرید. اگر بودجه لازم را داشته باشید، یک لنز 10-22 میلی‌متری برای شروع خوب است. اگر به دنبال چیزی با قیمت ارزان‌تر هستید، یک لنز لرزان قیمت 35 میلی‌متری را در نظر بگیرید.

چهره را فراموش نکنید

هنگامی‌که با لنزهای واید خود به مسافرت و مکان‌های جدید می‌روید، بهتر است که صرفاً به عکاسی از طبیعت نپردازید و افرادی که با شما به مسافرت آمده‌اند را نیز در نظر بگیرید. عکاسی از منظره عالی است اما عکس‌هایی که از افراد بگیرید و بیست سال دیگر خنده بر لب شما به یادگار بگذارند، بسیار جالب‌تر است.

یکی از بهترین راه‌های تجربه دوباره وقایع و احساسات خوش دوران مسافرت پس از سال‌ها، دیدن عکس چهره خانواده و دوستانی است که با آن‌ها سفر کرده‌اید. اگر می‌خواهید از صورت افراد عکاسی کنید از لنزی استفاده کنید که بتواند نسبتاً نزدیک شود.

آداب سفر با هواپیما را بدانید.

نکات عکاسی در سفر

جزئیات را در نظر بگیرید

وقتی به سفر می‌روید و قصد دارید به عکاسی بپردازید، یکی از نکات عکاسی در سفر آن است که جزئیات را فراموش نکنید. بدیهی است که عکاسی از گل‌ها و ساحل بسیار زیبا می‌شود اما درعین‌حال عکاسی از ریزترین حباب‌های موج دریا را فراموش نکنید.

متأسفانه بسیاری از لنزها به شما این اجازه را نمی‌دهند که به‌اندازه کافی به سوژه خود نزدیک شوید. اگر می‌خواهید از جزئیات به‌طور دقیق عکاسی کنید نیاز است که یک لنز ماکرو تهیه کنید.

به حیات‌وحش توجه کنید

یکی از هیجان‌انگیزترین قسمت‌های سفر به‌جایی جدید، می‌تواند دیدن موجودات زنده مختلفی باشد که شاید هرگز در محل سکونت خود نبینید. بهترین راه برای عکاسی از حیوانات که احتمالاً یا از شما فرار می‌کنند و یا شما را می‌خورند!

عکاسی با لنز بزرگنمایی است. بنابراین برای عکاسی از حیات‌وحش حتماً بزرگ‌ترین لنز خود را به همراه داشته باشید. در حالت ایده آل لنزی که شما به آن نیاز دارید در حدود 300-200 میلی‌متر است.

کسب درآمد در سفر را یاد بگیرید.

یک کیف دوربین خوب تهیه کنید

تقریباً تمام توصیه‌هایی که در بالا بیان شد نیاز به تجهیزاتی مانند لنزها، چشمک‌زن‌ها و غیره دارد که بهتر است برای حمل‌ونقل آن‌ها یک کیف مناسب دوربین تهیه کنید. کیف‌های مدرن دوربین به شکل مبتکرانه‌ای طراحی‌شده‌اند که تجهیزات زیادی را می‌توان در فضای کم آن‌ها جای داد و به‌راحتی آن‌ها را حمل کرد.

جمع‌بندی

با نکاتی که در بالا ذکر کردیم، باید منتظر گرفتن عکس‌های شگفت‌انگیز در سفر باشید. عکاسی در سفر مانند یک ماشین زمان است، خاطرات یک سفر را ثبت می‌کند تا بتوانید پس از سال‌ها به آن نگاه کرده و از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

هر مقصدی که به آن سفر می‌کنید مناظر، فرهنگ، تاریخ، مردم، احساسات و داستان‌های خاص خود را دارد. یادگیری نحوه ثبت این سوژه‌ها از طریق عکس، به انتقال روح یک مکان به دیگران کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.