ژیوارنامه

معرفی تورین | ریشه باستانی این شهر در ایتالیا

معرفی-تورین

معرفی تورین

ما در این مقاله قصد داریم کلانشهر تورین را به شما معرفی کنیم. تورین یکی از کلانشهرهای کشور ایتالیا است. تورین در شمال کشور ایتالیا واقع شده است.

اولین پایتخت کشور ایتالیا تورین است. سال های 1861 میلادی تا 1865 میلادی تورین پایتخت کشور ایتالیا بوده است. جمعیت ساکنان تورین به 866425 هزار نفر می رسد. تورین در منطقه پیمونت قرار دارد.

ریشه باستانی تورین

اولین مردم باستانی تورین در دره بالاتر از رود پو زندگی می کردند. مردم تورین در سال 218 قبل از میلاد مورد حمله هانیبال قرار گرفتند. هانیبال با مردم تورین دشمنی دیرینه داشت.

تورین بعد از سه روز مقاومت توسط هانیبال تصرف شد. هانیبال نام تورین را در آن زمان، تاورینوروم گذاشت. تاورینوروم در آن زمان یکی از گذرگاه های مهم رشته کوه آلپ بود.

معرفی-تورین

تورین در 1230-1235

بین سال های 1230-1235 میلادی تورین، تحت حاکمیت لرد تورین بود. پادشاهی آن زمان  Marquessof Montferrat  نام داشت. زمانی که لرد تورین به این شهر حکومت می کرد، جمعیت ساکنان به 20 هزار نفر می رسید.

کاخ و باغ های این شهر در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است. دانشگاه معروف تورین در قرن 15 میلادی ساخته شد.

آب و هوای تورین

آب و هوای تورین در بیشتر زمستان های سال سرد و خشک است. فصل های بهار و پاییز کلانشهر تورین پر باران است. سواحل تورین در فصل زمستان مه های غلیضی دارد.

تورین در ضلع شرقی کوه آلپ قرار دارد، به همین دلیل آب و هوای سردی دارد. بالاترین دمای تورین در تابستان 37.1 درجه سانتی گراد است. پایین ترین دمای تورین در زمستان 21.8 درجه است.

معرفی-تورین

تورین پایتخت ذائقه

تورین به دلیل غذاهای متنوع و فوق العاده اش یک پایتخت ذائقه است. مرکز شهر دارای انواع رستوران ها، کافه و غذاهای خیابانی است. یکی از نان های محلی این شهر گریسینی نام دارد.

غذاهایی مثل آگئولوتی، پنیرهای مختلف، bagna caôda طرفداران زیادی در تورین دارد. نوشیدنی های سنتی که در تورین درست می شود با قهوه بسیار عالی است.

اقتصاد تورین

کارلو امانوئل اولین فردی بود که انگیزه رشد اقتصادی را در مردم تورین ایجاد کرد. کلانشهر تورین در زمانی که پایتخت پادشاهی بود، استعداد خود را در صنعت اقتصادی نشان داد.

کارخانه اتومبیل سازی FITA یکی از شرکت هایی بود، که در رشد اقتصادی تورین نقش به سزایی داشت. البته امروزه شرکت های دیگری مثل شکلات و Gianduiotto در تورین ایجاد شده اند.

معرفی-تورین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *