دسته‌بندی نشده, ژیوارنامه

هواپیمایی ترکیش دیگر هیچ پروازی از ایران نخواهد داشت!!!

هواپیمایی ترکیش که تاکنون به عنوان بزرگ‌ترین شبکه جابجایی مسافر در سطح بین‌المللی در ایران فعال بود، و هر روز حداقل ۴ پرواز از تهران با ایرباس ۳۲۱، ایرباس ۳۳۰ و بوئینگ۷۳۷ به ترکیه و بالعکس انجام می‌داد، یکباره دیشب هواپیمایی ترکیش به دلیل دستور وزیر بهداشت ترکیه در رابطه با شیوع ویروس کـــــــرونا، سوار کردن مسافران ایرانی از ایران را متوقف کرد اما پروازها برای آوردن مسافران از استانبول همچنان انجام می‌شود.

ترکیش

از آنجایی که این ایرلاین هر روز از شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به استثنای برخی روزها، حدوداً ۸۰۰ نفر مسافر را از این ۴ شهر جابجا می‌کند و به صورت میانگین روزانه 1700 نفر با این پرواز از ایران به سراسر جهان پرواز می‌کنند و به همین ترتیب ۱۷۰۰ نفر نیز وارد ایران می‌شوند با اعلام این خبر نگرانی‌ها در خصوص سیستم حمل و نقل هوایی بیشتر از پیش شد.

از آنجایی هم که ایرلاین ماهان مسیرهای پروازیش به مونیخ، دوسلدورف، بیرمنگام، میلان، بارسلون و …  قطع شده است و همچنین به ایران ایر در لندن، آمستردام، میلان، فرانکفورت و … سوخت رسانی نمی‌شود در این شرایط ترکیش تنها ایرلاینی بود ایرانی‌ها می‌توانستند توسط آن به اروپا، آمریکا و کانادا سفر کنند.

شایان ذکر است که به دلیل لغو پروازهای لوفت هانزا پس از شلیک موشک به هواپیمایی اوکراینی، بار ترافیکی این پرواز که بیشتر حجم مسافران ایرانی به آمریکا و کانادا را به دوش می‌کشید به دوش ترکیش افتاده بود.

ترکیش 1

با شرایط پیش‌آمده تمامی آژانس‌های مسافرتی، مسافران، هتل‌ها، بازرگانان، دیپلمات‌ها، خانواده‌های ایرانیان خارج از کشور  بابت این اتفاق دچار نگرانی و اضطراب شده‌اند و آینده مجهولی انتظار صنعت گردشگری و حمل و نقل هوایی ایران را می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.