ژیوارنامه

انواع سفر | سفر چند روزه؟ | مقصد؟ | تاریخ حرکت؟ |

انواع-سفر

در دنیای امروز انواع مختلفی از سفر وجود دارد، از آنجایی که روش‌های سفر متنوع است افراد نیز بسته به شرایط و سلیقه خود روش‌های مختلف سفر را امتحان می‌کنند.

انواع مختلف سفر:

تفکیک شیوه‌های مختلف سفر به بخش‌های متنوع یا دسته‌های مشخص همواره کار ساده‌ای نیست، برخی از انواع سفرها ممکن است بیش از یک دسته را شامل شوند. به عنوان مثال شخصی ممکن است در ایام تعطیلات، سفر تفریحی و کاری خود را با هم ادغام نماید، یا مثلا عنوان سفر کوتاه مدت، برای چه تعداد روز است؟ سفر دو روزه؟ سفر چهار روزه؟ این مولفه یکی از مولفه‌های نامشخص است.

با این توصیفات اگر چه تفکیک انواع سفر کار ساده‌ای نیست، اما داشتن طبقه‌بندی کلی نیز می‌تواند مفید باشد. دسته‌بندی مختلف سفر به ما امکان ارزیابی دقیق شرایط و برنامه‌ریزی بهتر را می‌دهد.

 انواع مختلف سفر کدامند؟

مسافرت در تعطیلات

بیشتر افراد در زمان تعطیلات خود، سفر را انتخاب می‌کنند، سفر در زمان تعطیلات یکی از انواع سفر می‌باشد که خود دارای انواع مختلفی است،که در ادامه به شرح هر یک از آنها می‌پردازیم.

  1. سفرهای کوتاه مدت:

با پیدایش صنت هوانوردی و ارزان شدن هزینه این سفر، سفرهای کوتاه مدت سالیانه تبدیل به سفرهای محبوبی در بین افراد شدند. آدم‌ها به جای اینکه در سال به یک سفر طولانی بروند تعطیلات خود را به دو یا سه سفر کوتاه مدت (سه یا چهار روزه) تغییر دادند. تحقیقات قبل از همه‌گیری ویروس کرونا نشان می‌دهد این نوع سفر یکی از محبوب‌ترین سفرهاست.

تورهای کوتاه مدت ژیوار به اروپا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما عاشقان سفر است.

انواع-سفر

  1. سفرهای بین شهری:

سفر به شهرها و گشتن در رستوران‌ها و مراکز خرید یکی از محبوب‌ترین نوع سفر در بین افراد است.

بودن در بین جامعه‌ای متفاوت از شهر خود و گذراندن وقت بین دیگر انسان‌ها از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. سالیانه افراد زیادی بین لندن و پاریس، آمستردام به گرانادا و… در حال جابه‌جایی هستند و اوقات خوشی را نزد یکدیگر می‌گذارنند.

  1. سفر به حومه شهرها:

این نوع سفر در زمان شروع همه‌گیری کرونا به یکی از محبوب‌ترین نوع سفرها تبدیل شده است. بودن در محیطی به دور از تجمع انسانی یکی از خصیصه‌های مهم انتخاب این نوع سفر می‌باشد. پیاده‌روی، لمس طبیعت و استفاده از هوای پاک از دیگر ویژگی‌های این سفر است.

انواع-سفر

  1. سفر با تور:

یکی دیگر از انواع محبوب سفر در سال‌های اخیر مسافرت با تورهای گردشگری است که توسط آژانس‌های گردشگری به صورت پکیج کامل و برنامه‌ریزی شده در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه یکی از خصیصه‌های مهم این نوع سفر است و همچنین همراهی فردی آگاه در مقام تور لیدر به مسافر اطمینان خاطر از تنها نبودن در مکان‌های بیگانه را می‌دهد. سفر با کشتی در سال‌های اخیر به نوع محبوب این مدل سفر تبدیل گشته است.

تورهای اروپایی ژیوار در سال‌های گذشته جز محبوب‌ترین تورها در بین هم‌وطنان عزیزمان در اقصی نقاط کشورمان بوده است.

  1. مناسبت‌های ویژه :

برخی از افراد شرکت در رویدادهای مهم و خاص را به عنوان گذراندن اوقات فراغت خود برمی‌گزینند، محبوب‌ترین این رویدادها مسابقات ورزشی است. شرکت در جام‌جهانی فوتبال،جام ملت‌های اروپا، المپیک، تنیس ویمبلدون لندن و رولن‌گاروس پاریس، مسابقات فرمول یک و… نمونه‌ای از رویدادهای محبوب است.

شرکت در فستیوال‌های موسیقی و جشن مردگان مکزیک نیز از محبوبیت ویژه‌ای در بین افراد برخوردارند.

امید که تا اینجا از مطالب لذت برده باشید، با ژیوار در ادامه انواع سفر در مقالات پیش رو همراه شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.