ژیوارنامه

گالری اوفیتزی | یک هزار توی هنری در ایتالیا

گالری اوفیتزی ایتالیا

گالری اوفیتزی در ایتالیا

گالری اوفیتزی طبقه اول و دوم ساختمان بزرگی در ایتالیا را که بین سالهای 1560 و 1580 ساخته شده و توسط جورجیو وازاری طراحی شده است اشغال می کند.

این شهر به دلیل مجموعه های برجسته مجسمه ها و نقاشی های باستانی (از قرون وسطی تا دوره مدرن) در سراسر جهان مشهور است.

این گالری شامل مجموعه نقاشی های مربوط به قرن 14 و دوره رنسانس شامل برخی شاهکارهای  جیوتو ، سیمون مارتینی ، پیرو دلا فرانچسکا ، بیاتو آنجلیکو ، فیلیپو لیپی ، بوتیچلی ، مانتگنا ، کورژجیو ، لئوناردو ، رافائلو ، میکل آنژ و کاراواجیو و بسیاری از آثار گرانبهای نقاشان اروپایی (عمدتا آلمانی ، هلندی و فلاندی)است.

علاوه بر این ، گالری دارای مجموعه ای ارزشمند از مجسمه ها و نیم تنه های باستانی از خانواده مدیچی است که راهروها را زینت می دهد و شامل نسخه های رومی باستان از مجسمه های گمشده یونان است.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور ایتالیا ژیوار دیدن کنید.

گالری اوفیتزی ایتالیا

تاریخچه گالری اوفیتزی

ساخت مجتمع اوفیتزی توسط جورجیو واساری در سال 1560 برای کوزیمو د مدیچی آغاز شد تا بتواند دفاتر دادگستری های فلورانس را در خود جای دهد، از این رو اوفیتزی “دفاتر” نامیده می شود.

بعداً ساخت و ساز توسط آلفونسو پاریجی و برناردو بونتالنتی ادامه یافت. در سال 1581 تکمیل شد.

طبقه آخر به صورت گالری برای خانواده و میهمانان آنها ساخته شده و مجموعه مجسمه های رومی آنها را شامل می شود.

واساری ، نقاش و معمار نیز، با آراستن آن به قرنیزهای سقف و قرنیزهای شکسته نشده بین طبقه ، و همچنین سه پله که جبهه های کاخ روی آن قرار دارد ، بر طول چشم انداز آن تأکید کرد.

طاقچه هایی در پایه ها که با ستون های لوجیاتو متناوب است و با مجسمه هایی از هنرمندان مشهور در قرن نوزدهم پر شده است.

اوفیتزی دفاتر اداری و بایگانی ایالتی Archivio di Stato را زیر یک سقف جمع کرد.

این پروژه برای نمایش آثار هنری برجسته مجموعه های پزشکی در پیانو نوبیل در نظر گرفته شده بود. این نقشه توسط پسرش، دوک بزرگ فرانچسکو اول انجام شد.

با گذشت سالها، بخشهای بیشتری از کاخ برای نمایش نقاشی و مجسمه هایی که توسط مدیچی جمع آوری یا سفارش داده شده بود، آماده شدند.

45 تا 50 اتاق برای نمایش نقاشی های قرن 13 تا 18طی سالها  استفاده می شده است.

گالری اوفیتزی

جاذبه های گالری اوفیتزی

این گالری با سقف های نقاشی شده، دیواری خیره کننده از مجموعه های خود رونمایی می کند. این موزه به عنوان هزارتوی طولانی از اتاق ها با آثار هنری شگفت انگیز تقریباً به ترتیب زمانی در امتداد یک ساختمان رنسانس U شکل به نمایش درآمده است .

جادوی سالن اول (در واقع سالن 3) احساس استقبال در داخل یک کلیسای باستانی با  چراغ کم نور است.شما می توانید از پیاده روی در تالار نقاشان اوایل دوره رنسانس (سالن 8 و 9) مانند پائولو اوچلو و ماساچیو و توقف ویژه مقابل پرتره های غیر قابل تردید از دوکهای اوربینو، توسط Piero della Francesca لذت ببرید.

فدریکو دا مونتفلترو یکی از چشمگیرترین پرتره های دوره رنسانس است.

در چند قدمی گودال بزرگترین سالن موزه را خواهید دید که خیره کننده ترین و نفسگیرترین نقاشی های ساندرو بوتیچلی (تالارهای 10-14) را در خود جای داده است.

چند دقیقه متوقف شوید تا به سادگی در سکوت صفحه بزرگ تمثیل بهار و بوم تولد زهره را تحسین کنید.

سالن های تازه بازگشایی و بازسازی شده اکنون یک سقف دوتایی با نور ملایم تر اما بهتر دارند تا از این شاهکارها واقعاً لذت ببرید .

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

گالری اوفیتزی ایتالیا

راهروی واساری

بازدیدکنندگان همچنین ممکن است از کریدور معروف Vasari که پلازو وکیو و گالری اوفیتزی را به کاخ پیتی در آن سوی آرنو پیوند می‌دهد، دیدن کنند. طول گذر بیش از 1 کیلومتر، در سال 1565 توسط کوزیمو اول به منظور جشن ازدواج پسرش فرانچسکو با جوانا اتریشی سفارش شد و تنها در 6 ماه به پایان رسید. راهروی خصوصی به مدیچی این امکان را می داد تا بدون داشتن اسکورت و بدون قدم زدن در بین مردم در خیابان، بین مقر دولت و محل اقامت خصوصی خود آزادانه حرکت کنند.

گالری اوفیتری

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “گالری اوفیتزی | یک هزار توی هنری در ایتالیا

  1. حسین عبادتی زیارتی گفت:

    بسیار آموزنده و زیبا

    1. شیما رشیدی گفت:

      تشکر از همراهی شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.