ژیوارنامه

روز ملی امارات متحده عربی | 2 دسامبر، روز اتحاد 7 امارت

هر سال روز ملی امارات متحده عربی در 2 دسامبر جشن گرفته می شود. این تاریخ که روح اتحادیه نام دارد، نشان دهنده اتحاد هر هفت امارت (ابوظبی، دبی، عجمان، العین، شارجه، ام القوین و راس الخیمه) در یک کشور است. از نمایش‌های آتش بازی خیره کننده تا رژه‌های مفصل و مراسم پر زرق و برق، روز ملی امارات متحده عربی زمانی است که مردم محلی و مهاجران دور هم جمع می شوند تا جشن بگیرند.

تاریخچه روز ملی امارات متحده عربی

امارات متحده عربی همیشه کشور قدرتمند امروزی نبود. در واقع، این کشور به گروه‌های قبیله‌ای رقیب تقسیم شد و مناطق مختلفی را اشغال کردند. در سال 1820، بریتانیا وارد صحنه شد و در ازای کنترلی بر زمین، از قبایل حمایت کرد. قبایل متعدد که از صلح ناامید بودند، این پیشنهاد را پذیرفتند و به بریتانیا اجازه دادند که مسئول حل و فصل اختلافات آنها باشد. در سال 1968، بریتانیا پس از شروع به تجربه ضررهای مالی، خود را از این صحنه کنار کشید.

پس از خروج بریتانیا از این سناریو، حاکمان ابوظبی، دبی، عجمان، العین، شارجه و ام القوین تصمیم به اتحاد گرفتند. در 2 دسامبر 1971، امارات استقلال خود را از بریتانیا اعلام کردند و به امارات متحده عربی تبدیل شدند. بعداً راس الخیمه – هفتمین امارت – نیز به این اتحادیه پیوست. آیا می‌دانید بهترین قسمت چیست؟ این ادغام و آزادی آنها از حکومت استعماری بدون هیچ خشونتی به دست آمد!

تاریخچه روز ملی فرانسه

به نشانه اتحاد هفت امارات و اعلامیه امارات متحده عربی، پرچم امارات به شکلی که امروز می شناسیم برافراشته شد و اولین رئیس جمهور امارات – شیخ زاید بن سلطان آل نهیان – انتخاب شد. شیخ زاید امیر ابوظبی و ثروتمندترین امارت هفت گانه بود. امروزه، امارات متحده عربی به عنوان یک قدرت متوسط و کشوری با نفوذ با اقتصاد شکوفا، ذخایر نفت، گردشگران فراوان و برخی از بلندترین ساختمان‌های جهان شناخته می‌شود. با این حال، همه شهروندان امارات اذعان دارند که قدرتی که امروز دارند تنها به این دلیل وجود دارد که هفت امارت تصمیم گرفتند در سال 1971 متحد شوند.

تاریخچه روز ملی رومانی

روز ملی امارات متحده عربی

مردم در روز ملی امارات متحده عربی چه می‌کنند؟

از خانه‌ها و خیابان‌ها گرفته تا مردم و ماشین‌ها، رنگ‌های پرچم ملی در هر جایی که در آستانه روز ملی امارات می‌چرخید، وجود دارد. سایه‌های قرمز، سفید، سیاه و سبز همه جنبه‌های زندگی اماراتی را پوشانده است، در حالی که پرچم‌ها از بالای بناهای دیدنی در سراسر کشور به اهتزاز در می‌آیند. روز ملی امارات متحده عربی که یک تعطیل رسمی است، خانواده ها و دوستان را در یک روز جشن و تفکر گرد هم می آورد.

کارناوال‌های پرجنب‌وجوش در امتداد اسکله می‌پیچند و شناورهای رنگارنگ مملو از تصاویر و تمثال‌های شیخ زاید شادی می‌آورند. اغلب، سواحل با مجسمه های شنی به گالری هایی در فضای باز برای روز تبدیل می شوند. برای گردآوری یک روز جشن، مردم محلی به خیابان ها می آیند تا آتش بازی را تماشا کنند که شهرهای سراسر امارات را روشن می کند.

جشن رسمی روز ملی امارات متحده عربی که هر ساله در ابوظبی در استادیوم شهر ورزشی زاید برگزار می‌شود، یک نمایش ولخرجی است. نمایشی قدرتمند با نمایش‌های هوازی، اجراهای هیجان انگیز و سخنرانی‌های الهام بخش. همه آغشته به احساس غرور ملی و شجاعت. زیربنای این رویداد همه‌جانبه میراث بنیانگذاران امارات و روحیه آنهاست که تا امروز پابرجاست.

تاریخچه روز ملی سوئیس

روز ملی امارات متحده عربی

 

1 نظر در “روز ملی امارات متحده عربی | 2 دسامبر، روز اتحاد 7 امارت

  1. احسان محمد زاده گفت:

    به خاطر همچین روزی همه چیز در امارات آزاد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.