اخبار اروپا

باز شدن مرزهای کانادا برای افرادی که سینوفارم و سینوواک تزریق کرده‌اند!

سفر به کانادا

دولت کانادا تغییراتی را در اقدامات مرزی کانادا اعلام می کند.

آزمایش COVID۱۹ و نیازمندی‌های واکسن و همچنین دیگر تدابیر مرزی بخش مهمی از واکنش کانادا به همه‌گیر شدن جهانی COVID۱۹ و حفاظت از سلامت و امنیت همه کانادایی‌ها است. با افزایش نرخ واکسیناسیون در سراسر جهان، مهم است که اقدامات مرزی کانادا منعکس کننده شرایط فعلی جهانی باشد.

برای سفر به کانادا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

دیروز، دولت کانادا تغییرات آتی در اقدامات مرزی کانادا را اعلام کرد.

از 30 نوامبر 2021 (9 آذر 1400)، افراد کاملاً واکسینه شده با حق ورود به کانادا که ظرف 72 ساعت پس از خروج از کانادا، کشور را ترک کرده و مجدداً وارد می‌شوند، نیازی به ارائه آزمایش مولکولی قبل از ورود نخواهند داشت. این معافیت فقط برای سفرهای مبدأ کانادا است که توسط شهروندان کانادایی کاملاً واکسینه شده، مقیم دائم یا افرادی که تحت قانون هند ثبت نام کرده‌اند، که از طریق زمینی یا هوایی از کانادا خارج شده و دوباره وارد می‌شوند و می‌توانند نشان دهند که کمتر از این مدت از کانادا دور بوده‌اند، می‌باشد. همچنین از 30 نوامبر 2021 (9 آذر 1400)، کانادا فهرست واکسن‌های کووید-19 را که مسافران می‌توانند دریافت کنند تا به‌منظور سفر به کانادا کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته شوند، گسترش خواهد داد. این فهرست شامل Sinopharm (سینوفارم)، Sinovac (سینوواک) و COVAXIN (کوواکسین) خواهد بود که با فهرست استفاده اضطراری سازمان بهداشت جهانی مطابقت دارد.

سفر به کانادا

دولت کانادا همچنین اعلام کرده است که از 15 ژانویه 2022 ( 25 دی 1400)، گروه‌های خاصی از مسافران که در حال حاضر از شرایط ورود معاف هستند، تنها در صورتی مجاز به ورود به کشور خواهند بود که به طور کامل با یکی از واکسن‌های تایید شده برای ورود به کشور واکسینه شوند.

این گروه‌ها عبارتند از:

  • افرادی که برای پیوستن به خانواده سفر می کنند (کودکان زیر 18 سال واکسینه نشده در صورت سفر برای پیوستن مجدد به یکی از اعضای فامیل که کانادایی، مقیم دائم یا شخصی ثبت شده بر اساس قانون هند است، معافیت خواهند داشت).
  • دانشجویان بین‌المللی 18 ساله و بالاتر؛
  • ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور؛
  • افراد دارای مجوز کار معتبر، از جمله کارگران موقت خارجی (خارج از کسانی که در کشاورزی و فرآوری مواد غذایی هستند)
  • ارائه دهندگان خدمات ضروری، از جمله رانندگان کامیون.

پس از 15 ژانویه 2022، اتباع خارجی واکسینه نشده یا نیمه واکسینه شده تنها در صورتی مجاز به ورود به کانادا خواهند بود که معیارهای استثنائات محدود را داشته باشند، که در مورد گروه‌های خاصی مانند کارگران کشاورزی و فرآوری مواد غذایی، اعضای خدمه دریایی، افرادی که به دلایل دلسوزانه وارد می شوند اعمال می شود، ساکنان دائمی جدید، پناهندگان اسکان مجدد و برخی از کودکان زیر 18 سال. مسافران معاف واکسینه نشده همچنان مشمول آزمایش، قرنطینه و سایر شرایط ورود خواهند بود. ورود اتباع خارجی واکسینه نشده یا نیمه واکسینه نشده به کانادا ممنوع خواهد بود.

از 30 نوامبر، واکسیناسیون برای سفرهای داخل و خارج از کانادا ضروری است. آزمایش مولکولی معتبر COVID-19 دیگر به عنوان جایگزینی برای واکسیناسیون پذیرفته نخواهد شد مگر اینکه مسافران واجد شرایط یکی از معافیت های محدود مانند ناتوانی پزشکی در واکسینه شدن باشند. مسافران باید با شرکت هواپیمایی یا راه‌آهن خود تماس بگیرند تا فرم لازم را دریافت کرده و مطابق با فرآیند تایید شرکت هواپیمایی خود از تاریخ 30 نوامبر ارائه کنند.

دولت کانادا با توجه به همه‌گیری کووید-19 به اولویت دادن به سلامت و ایمنی کانادایی‌ها ادامه خواهد داد. با افزایش سطح واکسیناسیون، شمارش موارد و نرخ بستری شدن در بیمارستان، دولت کانادا به بررسی اقدامات هدفمند بیشتر در مرزها – و زمان برداشتن یا تنظیم آنها – برای ایمن نگه داشتن کانادایی‌ها ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.