ژیوارنامه

معرفی والنسیا | آشنایی با شهر علم و هنر در اسپانیا

شهر علم و هنر والنسیا

شهر علم و هنر والنسیا

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی شهر علم و هنر والنسیا – اسپانیا بپردازیم. شهر علم و هنر را Santiago Calatrava و Felix Candela ساختند.

مهندسانی که سقف های LOceanografic را ایجاد کردند، در ساخت این شهر همکاری کردند. شهر علم و هنر را مهندسین، در نهم ژانویه سال 1998 افتتاح کردند.

شهر علم و هنر در میان دو پل LAssut de lor و  loceanografic قرار دارد.

ایده اصلی شهر علم و هنر

ایده ایجاد شهر علم و هنر، باعث شد تا منطقه فراموش شده والنسیا در اسپانیا شخصیتی دوباره پیدا کند. طول این شهر شگفت انگیز 350000متر مربع است.

معمار شهر علم و هنر را با اسم “یک شهر درون یک شهر” می شناسند. معماری شهر علم و هنر را سانتیاگو کالاتراوا انجام داد.

پیشینه این شهر باعث شده مجسمه هایی زیبا و مدرن را درون خود جا دهد.

اقیانوس شناسی شهر علم و هنر

ساختمان شهر علم و هنر دارای یک بخش مخصوص اقیانوس شناسی است. بزرگترین آکواریوم اقیانوس شناسی در جهان را شهر علم و هنر والنسیا در اسپانیا دارد.

مساحت این آکواریوم به 110000 متر مربع می رسد. درون آکواریوم را 42 میلیون لیتر آب پر کرده است. تمامی اکوسیستم های دریایی روی کره زمین را می توانید درون این آکواریم بزرگ مشاهده کنید.

نیم کره شهر علم و هنر

طرح این قسمت از شهر علم و هنر والنسیا مانند یک چشم است. بینندگان می توانند در این بخش سیارات و  سینمای IMAX را مشاهده کنند.

مساحت نیم کره چیزی حدود 13000 متر مربع است. نیم کره یکی از بزرگ ترین اتاق های فرافکنی در اسپانیا است.

نیم کره بر روی صفحه مقعری 900 متر مربعی قرار گرفته است. نیم کره شامل یک سینمای بزرگ، سینمایی سه بعدی که دیجیتال است و گنبد IMAX است.

شهذ علم و هنر والنسیا

موزه علوم پرنس در شهر علم و هنر والنسیا

موزه علوم پرنس در واقع یک موزه علوم تعاملی است. موزه علمی، چهار طبقه را در شهر علم وهنر اشغال کرده است. مساحت موزه علوم  پرنس چیزی حدود 4000 مترمربع است.

فعالیت های گسترده این بخش از شهر علم وهنر باعث شده تا به موفقیت هایی چشمگیر دست پیدا کند. انتشار علم و فناوری در موزه علوم پرنس در قالب سرگرمی باعث شده سالانه توریست های زیادی به آنجا بروند.

چتر در شهر علم و هنر

تفرجگاهی سرسبز، برای کسانی که به گل ها و گیاهان علاقه دارند. تمامی گونه های گیاهی را اعم از گل های بومی، گل مروارید و اسطوخودوس را می توانید، در این بخش از شهر علم و هنر مشاهده کنید.

چتر به شما این  امکان را می دهد، از راه قوس های شناور در شهر علم وهنر تمامی مجموعه را به راحتی ببینید. شهر علو وهنر والنسیا دارای گالری هنری است.

توریست ها می توانند، در این بخش مجسمه تمامی نویسندگانی که در قرن معاصر می زیستند را ببینند.

UMBRACLE در شهر علم و هنر

مساحت این بخش به بزرگی 17500 متر مربع است. منطقه نمایشگاهی این قسمت از شهر علم وهنر به شما این امکان را می دهد، که بتوانید تمامی ساختمان و مناطق باغی را به خوبی تماشا کنید.

بخش آگورا در شهر علم وهنر والنسیا مربوط به رویدادهای ورزشی است. سال 2020 به بعد این بخش از شهر علم و هنر میزبان CAIXAFORUM VALENCIA  است.

شهر علم و هنر والنسیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.