مجله ایتالیا

فستیوال بین المللی bienal de venecia | محل و زمان برگزاری

فستیوال بین المللی bienal de venecia

فستیوال بین المللی bienal de venecia به‌عنوان یکی از معتبرترین نهادهای فرهنگی در جهان در سال 1895 تأسیس‌شده است. این فستیوال بیش از 120 سال فعال است و در اولین دوره برگزاری بیش از 200 هزار بازدیدکننده حضور داشتند که شامل هنرمندان 16 کشور بودند.

امروزه بیش از 500 هزار بازدیدکننده از سراسر جهان فقط در جشنواره هنر آن شرکت می‌کنند. پس‌ از آن در دهه 1930 جشنواره‌های جدید مانند موسیقی، سینما و تئاتر متولد شدند. فستیوال بین المللی bienal de venecia پس از جنگ جهانی دوم به یک نمایشگاه پیشگام در هنر معاصر، در سطح بین‌المللی تبدیل شد.

در سال 1980 اولین نمایشگاه بین‌المللی معماری و در سال 1999 برای اولین بار جشنواره رقص در این فستیوال برگزار شد. در سال 2004، سازمان حمایت مالی این فستیوال به‌منظور افزایش کارایی برنامه‌های آن و جذب سرمایه از شرکای خصوصی، تغییر ساختار یافت. در آغاز قرن 21 این فستیوال بیش از 300 هزار بازدیدکننده را به خود جلب کرد.

جشنواره کن| راز فستیوال فیلم و سینما در فرانسه چیست؟

فستیوال بین المللی bienal de venecia

هدف فستیوال بین المللی bienal de venecia

فستیوال بین المللی bienal de venecia پیشگام در ترویج روندهای هنری جدید و سازمان دهنده رویدادهای بین‌المللی در هنر معاصر مطابق با مدل‌های چندگانه، که ویژگی منحصربه‌فرد آن است، فعالیت می‌کند. این فستیوال به دلیل جشنواره بین‌المللی فیلم، نمایشگاه بین‌المللی هنر و نمایشگاه بین‌المللی معماری مشهور شده است و ادامه‌دهنده رسوم جشنواره بزرگ موسیقی معاصر و تئاتر می‌باشد.

اخیراً به این فستیوال، جشنواره رقص معاصر نیز افزوده‌شده است. فستیوال بین المللی bienal de venecia همانند یک المپیک دنیای هنر است که برخی از نقطه نظرات و جنبه‌های ظاهری فستیوال‌های بین‌المللی را ضبط کرده است. به دلیل اینکه این فستیوال به هیچ‌یک از فستیوال‌های هنری موجود شباهت ندارد، برای مشخص کردن اهداف و فعالیت‌های آن توضیحات بیشتری لازم است.

هنگامی‌که فستیوال بین المللی bienal de venecia تأسیس شد، یکی از اهداف اصلی آن ایجاد بازار جدیدی برای هنر معاصر بود. بین سال‌های 1942 و 1968 یک دفتر فروش در یافتن مشتری و فروش آثارشان به هنرمندان کمک می‌کرد و 10٪ حق کمیسیون از آن‌ها می‌گرفت.

تا سال 1968 فروش به‌عنوان بخشی ذاتی این فستیوال باقی ماند و پس‌ازآن ممنوعیت فروش تصویب شد. یک دلیل مهم عملی که چرا تمرکز بر غیرقابل فروش بودن آثار هنری، نتوانسته است این فستیوال را از بازار جدا کند این است که این فستیوال فاقد بودجه برای تولید و حمل آثار هنری در مقیاس بزرگ است.

درواقع هدف فستیوال بین المللی bienal de venecia آگاهی بخشی به عموم و ترویج جنبه‌های مختلف سینمای بین‌المللی در همه اشکال آن به‌عنوان یک هنر یا سرگرمی و به‌عنوان یک صنعت، با بیانی آزاد می‌باشد. این فستیوال همچنین نقش مهمی در درک بهتر سینما و ادای احترام به چهره‌های بزرگ هنری ایفا می‌کند.

فستیوال بین المللی bienal de venecia

جامعه هدف فستیوال بین المللی bienal de venecia

ازآنجاکه در فستیوال بین المللی bienal de venecia فروش آثار هنری امکان‌پذیر نیست، بنابراین حضور بازاریاب‌ها، خرده‌فروشان، دلال‌ها و خریداران در آن ضروری نیست. هنرمندان داخلی و خارجی می‌توانند برای نمایش آثار خود در این فستیوال شرکت کنند.

در هر دوره تقریباً 90 کشور در این فستیوال به‌عنوان غرفه‌دار شرکت می‌کنند و رکوردهای هنری خود را ارائه می‌دهند. یکی از اقدامات هوشمندانه‌ای که اوایل شرکت‌کنندگان ملی این فستیوال بین المللی bienal de venecia انجام دادند، تشویق دیگر کشورها به ساخت غرفه‌های مخصوص برای ارائه آثارشان بود.

بنابراین خود ملت‌ها تمام هزینه‌های ساخت، نگهداری و برنامه‌ریزی غرفه‌ها را بر عهده خواهند گرفت. اولین کشور بلژیک بود که در سال 1907 غرفه خود را افتتاح کرد و پس‌ازآن آلمان، انگلستان و مجارستان در سال 1909 آغاز به کار کردند. سرانجام ایالات‌متحده در سال 1930 اقدام به همکاری کرد و نهمین غرفه را افتتاح کرد.

فستیوال ماسوپوست با چشمانتان بازی می کند!

فستیوال بین المللی bienal de venecia

محل و زمان برگزاری فستیوال بین المللی bienal de venecia

پنجاه و نهمین دوره فستیوال بین المللی bienal de venecia از 23 آوریل تا 27 نوامبر 2022 با مدیریت سسیلیا آلمانی در شهر ونیز ایتالیا برگزار می‌شود.

این فستیوال هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. از اولین سال برگزاری تا سال 1895 در سال‌های فرد برگزار می‌شد، ولی ازآن‌پس زمان برگزاری این فستیوال به سال‌های زوج تغییر یافت.

فستیوال‌های جالب اروپا در سال 2020 چه بودند؟

خریدتور نمایشگاهی از ژیوار

برای ثبت خرید تور نمایشگاه کافی است که به ژیوار مراجعه نمایید و یا با شماره 54795000 – 021 تماس حاصل نمایید. با توجه اینکه ژیوار جز اولین برگزار کنندگان تورهای نمایشگاهی در ایران بوده است، پس ارائه خدمات حرفه‌ای از مجموعه ژیوار در زمینه تورهای نمایشگاهی میسر خواهد بود.

کارت ورودی نمایشگاه

بعد از اینکه مشاوره رایگان را از راهنمای تور نمایشگاهی ژیوار، دریافت کردید، نوبت به تکمیل مدارک خواهد رسید. با تکمیل مدارک و ارسال آن توسط کارمندان ژیوار، وارد پروسه اخذ کارت ورودی نمایشگاه خواهید شد. ما فقط به ویزای نمایشگاهی بسنده نخواهیم کرد. بلکه تا اخرین قدم همراه شما هستیم.

اخذ ویزای نمایشگاهی

برای اخذ ویزای نمایشگاهی با اطمینان خاطر، کار را به ژیوار بسپارید. در حالی که شما در فضای دوستانه ژیوار مشغول سرو قهوه هستید، راهنمای ویزای نمایشگاهی ، مدارک و پرونده شما را وارد جریان کار خواهد کرد و کمتر از 20 روز کاری از جانب راهنمای ویزای نمایشگاهی، خبر دریافت ویزای نمایشگاهی را می‌شنوید. برای مطالعه مدارک ویزای نمایشگاهی روی آن کلیک نمایید.

راهنمای تور نمایشگاهی و مترجم

بعد از تمام مراحل بالا، جلسه معارفه با حضور لیدر فارسی زبان و سایر مسافران تور برگزار می‌شود، لیدر فارسی زبان و همچنین مترجم که در محل نمایشگاه حضور دارد، شما را به بهینه ترین شکل، به نیازتان خواهد رساند. همراهی لیدر از ایران و حضور یک مترجم در نمایشگاه … کار را برای شما مسافران تور نمایشگاهی، آسان‌تر خواهد کرد.

تنظیم قرار ملاقات نمایشگاهی

اگر برای کسب و کار خود مایل به تنظیم قرار ملاقات با برگزارکنندگان و یا حتی غرفه داران نمایشگاه هستید، در زمان مراجعه به ژیوار باید موضوع را به اطلاع راهنمای تور نمایشگاهی برسانید، تا خواسته شما، برنامه ریزی و هماهنگ شود. اتفاق خوبی که در تورهای نمایشگاهی ژیوار رخ می‎‌دهد: شما با صاحبان کسب و کارهای بزرگ داخلی نیز روابط دوستانه‌ای پیدا خواهید کرد.

بیمه مسافرتی در تور نمایشگاهی

ژیوار برای تورهایی که برگزار خواهد کرد، همواره کیفیت و امنیت سفر برای مسافران را در اولویت قرار خواهد داد، بیمه نامه مسافرتی برای مسافران تورهای نمایشگاهی نیز صادر خواهد شد با هر مبلغی که مسافر مایل باشد، البته در چارچوب گزینه‌های پیشنهادی راهنمای تور نمایشگاهی!

خدمات تور نمایشگاهی ژیوار در یک نگاه

 • ترانسفر فرودگاهی

 • رزرو هتل

 • پرواز

 • اخذ کارت ورودی نمایشگاه

 • راهنمای فارسی زبان و مترجم

 • بیمه مسافرتی

 • ویزای نمایشگاهی

 • مشاوره رایگان

 • تنظیم قرار ملاقات نمایشگاهی

 • خدمات نمایشگاهی

 • تفریحات و گشت در کنار بازدید از نمایشگاه

 • و سایر خدمات …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.