ژیوارنامه

خانه ویکتور هوگو زادگاه اثر بینوایان

خانه ویکتور هوگو

عمارت هاتویل، خانه ویکتور هوگو است. این عمارت یک اثر هنری نیز محسوب می‌شود. عمارت هاتویل در ارتفاعات بندر سنت‌پتر ساخته شده است. ویکتور هوگو در سال‌های تبعید خود به گرنسی، در این عمارت سکنی گزیده بود. این عمارت تنها دارایی او بود. تعداد زیادی از شاهکارهای ویکتور هوگو، در این عمارت نوشته شدند.

آثاری مثل بینوایان، رنجبران دریا و مردی که میخندد، از جمله آثاری بودند که در عمارت هاتویل خلق گردیدند. خانه ویکتور هوگو به دلیل طراحی هنری و دکوراسیون داخلی منحصربه‌فردش، یک اثر هنری به شمار می‌رود. این عمارت توسط شخص ویکتور هوگو تزئین و چیده شده است.

7 مورد از زیباترین طلوع آفتاب در جهان| لوکیشن محبوب عکاسی،بهترین طلوع آفتاب

خانه ویکتور هوگو

تاریخچه

ویکتور هوگو، 15 سال از دوره 19 ساله تبعید خود را در جزیره گرنسی زندگی کرد. گرنسی جزیره‌ای در کانال مانش است که به همراه چند جزیره دیگر، تحت عنوان “جزایر چنل” نام دارند. ویکتور هوگو در سال 1851 توسط لوئیس ناپلئون بناپارت از فرانسه تبعید شد. او در سال 1852 از بلژیک هم تبعید شد و نهایتا در سال 1856 وارد گرنسی شد. او با فروش اشعار و آثارش توانست عمارت هاتویل را خریداری کند.

خانه ویکتور هوگو در سال 1927 توسط نوه ویکتور هوگو، به فرانسه بخشیده شد. این خانه پنج طبقه دارد. عمارت ویکتور هوگو به بندر قدیمی سنت پورت و خلیج هاولت، مشرف بوده و بندر از خانه قابل رویت است. دکوراسیون و تزئینات خانه که تماما توسط شخص ویکتور هوگو انجام شده بود، نمایانگر روحیه خلاق و استعداد هنری سرشار وی بود. به گفته چارلز هوگو پسر ویکتور هوگو، “این عمارت، بیوگرافی شخصی ویکتور هوگو است”.

بازدید از خانه ویکتور هوگو بازدیدکنندگان را وارد یک جو هنری-فلسفی خاص و بی‌نظیر می‌کند. بازدیدکنندگان خانه ویکتور هوگو زیبایی‌های فرهنگی و هنری را در سایه‌های طبقه همکف تا انوار درخشنده طبقه آخر عمارت، با عمق وجود حس کرده‌اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با جذابیت‌های خانه ویکتور هوگو آشنا شویم.

معرفی 5 جاذبه برتر توریستی در لندن که باید ببینید.

طبقه همکف خانه ویکتور هوگو

در سمت راست طبقه همکف، اتاق بیلیارد قرار دارد. این اتاق به عکس‌های پرتره از اعضای خانواده ویکتور هوگو مزین شده است. همچنین کلکسیون معروف سوغاتی‌های هوگو که در سفر به شهرها و کشورهای مختلف به او رسیده، به چشم می‌خورد.

در این طبقه یک کارگاه کوچک هم هست که درب آن به باغ باز می‌شود. راهروی کاشی‌کاری شده حیرت‌انگیز این طبقه که دیوارها و سقفش با پرسلین تزئین شده است، به اتاق ناهارخوری منتهی می‌شود.

طبقه اول خانه ویکتور هوگو

در این طبقه دو اتاق قرمز و آبی که با دکوری‌های چینی تزئین شده‌اند، به چشم می‌خورد. این اتاق‌ها محل اقامت مهمانان خانواده هوگو بودند.

طبقه دوم خانه ویکتور هوگو

اتاق چوبی با الهام از طراحی رنسانس که محل مطالعه و خواب ویکتور هوگو بود، در طبقه دوم واقع شده است. فضای این اتاق روحیات مردی هنرمند که در تبعید به سر می‌برد را تداعی می‌کند. کتابخانه طبقه دوم، مملو از آثاری است که هوگو در زمان تبعید، به مطالعه آنها می‌پرداخت.

بهشت آلپ | 5 جاذبه گردشگری برتر لوگانو

خانه ویکتور هوگو

طبقه سوم خانه ویکتور هوگو

این طبقه محل تمرکز و تفکر ویکتور هوگو بود. او در این اتاق ساعت‌ها به سواحل دریا خیره می‌شد. آرامش این اتاق و منظره فوق‌العاده بکر و زیبای آن، باعث می‌شد تا هوگو در عالم خیال و رویا فرو برود. در این اتاق بود که او ایده اصلی بیشتر آثار معروف خود را پروراند. سقف شیشه‌ای اتاق، نشیمن‌های فرش شده و تزئینات زیبایی که در گوشه گوشه اتاق به چشم می‌خورد، آرامش این فضا را چند برابر کرده است.   

باغ عمارت ویکتور هوگو

درخت معروف ایالات متحده اروپا، در باغ خانه ویکتور هوگو قرار دارد. این درخت توسط شخص ویکتور هوگو در سال 1870 کاشته شد. آب‌نما‌های متعدد، گذرگاه‌های سبز و صدای پرندگان، این باغ را به مکانی ایده‌آل برای تفرج و مطالعه ویکتور هوگو و خانواده‌اش تبدیل کرده بود. مشرف بودن این باغ به دریا و جزایر چنل هم از دیگر زیبایی‌های این باغ بهشتی است.

جمع بندی

خانه ویکتور هوگو نماد فرهنگ، هنر و فلسفه است. این نویسنده نابغه در طی زندگی پانزده ساله خود در این عمارت توانست آن‌ را به یکی از نمادهای هنری دنیا تبدیل کند. مجسمه‌ها، نقاشی‌ها، تزئینات و تمامی اشیای درون این خانه همگی دارای پیشینه غنی فرهنگی و هنری هستند. بی‌شک بازدید از این عمارت، روح هر بازدیدکننده عاشق فرهنگ و هنر را نوازش خواهد داد.

1 نظر در “خانه ویکتور هوگو زادگاه اثر بینوایان

  1. اتاق فرار انیگما گفت:

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.