ژیوارنامه

پارک ولکس گارتن | یک جاذبه بی‌نظیر در اتریش

پارک ولکس گارتن در اتریش

پارک ولکس گارتن در اتریش

ما در این مقاله قصد دراریم به بررسی پارک ولکس گارتن در اتریش بپردازیم. پارک ولکس گارتن در ابتدا برای شاهزادگان ساخته شد. طراحی این پارک  زیبا را به  لودیگ ون رمی انجام داد.

اداره باغ دادگاه پیشنهاد این را دادند، که ولکس گارتن را به عنوان یک پارک عمومی افتتاح کنند. ولکس گارتن در تاریخ 1823 میلادی، به عنوان یکی از پارک های عمومی در مرکز شهر وین افتتاح شد.

معبد نئوکلاسیک Theseus

معبد نئوکلاسیک در مرکز پارک ولکس قرار دارد. معبد را شخصی به نام PIETRO DI NOBILE ساخته است. PIETRO در سال 1821 مجسمه تکمیل شده را در مرکز پارک قرار داد.

معبد نئوکلاسیک در واقع یک ماکت از معبد هفائوستوس در آتن است. معبد هفائستوس را کانوا برای نگهداری مجسمه  معروف تیزوس آنتونیو طراحی کرده است.

مجسمه ای که کانوا ساخته بود، در دهه 1890 به موزه هنرهای زیبا داده شد.

بنای یاد بود ملکه و شاهنشاه

بخش شمالی پارک ولکس گارتن در اتریش هم یکی از قسمت های مهم پارک است، چرا که در این بخش یاد بودی از ملکه الیزلبت و شاهنشاه قرار دارد.

مجسمه ساخته شده شاهنشاه از جنس سنگ مرمر است، وزن این سنگ مرمر به 8000 کیلوگرم می رسد.

یاد بود 2.5 متری ملکه الیزابت و شاهنشاه را در سال 1907 میلادی تکمیل کردند و در پارک قرار دادند. زمان گذاشتن یاد بود در پارک، امپراطور فرانتس ژوزف اول اتریش هم حظور داشت.

یاد بود نویسنده اتریشی

یاد بود Franz Grillparzer، نویسنده اتریشی هم در انتهای بخش جنوبی پارک ولکس گارتن در اتریش قرار دارد. مجسمه این نویسنده اتریشی را فردی به نام کارل کوندمان در دهه 1875 تکمیل کرد.

حالت این مجسمه به نحوی است،  که نویسنده نشسته و در دست چپ خود، یک کتاب را در دست دارد.

پارک ولکس گارتن در اتریش

ولکس گارتن در سال های 1596 و 1597

پارک ولکس گارتن در اتریش ابتدا به عنوان منطقه ای برای استحکامات بود. سال های 1596 و 1597 بود که در بخش شرقی قلعه استحکامات، پارک کوچکی ساخته شد، اما این پارک ولکس گارتن نبود.

سال 1639 میلادی بود که سربازان، در ضلع جنوبی قلعه، استحکامات اضافی را ساختند. ناپلئون در دهه 1809 به سربازان خود دستور داد تا استحکامات اضافی را تخریب کنند.

 گل رزهای پارک ولکس گارتن

پارک ولکس گارتن را اغلب مردم کشور اتریش به نام باغ گل رز می شناسند. ولکس گارتن یک مثلث را با Heldenplatz,Burgtheater وRathausplatz تشکیل داده است.

گل رزهای باغ ولکس گارتن به موازات بلوار Ring وجود دارند. تخت خواب هایی عظیم که با گل رز ساخته شده اند، زیبایی را خاصی را به پارک داده است.

گلهای پارک ولکس، در فصل های بهار و تابستان بسیار دیدنی می شوند.

  

پارک ولکس گارتن در اتریش

کافه های ولکس گارتن

کافه Meieri پارک ولکس گارتن در اتریش هم یکی از جذابه های این کشور است. کافه Meieri در قرن نوزدهم میلادی، به عنوان مکانی برای بازی پادشاهانی همچون Johann Straub و Josef Lanner بود.

کافه را در ابتدا برای مخزن آب ساختند، اما بعدها این مخزن آب، به یک مکان برای استراحت و نوشیدن شیر شد. توریست های زیادی امروزه برای استراحت به کافه Meieri می روند.

پارک ولکس گارتن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.