ژیوارنامه

قلعه ویشگرد| راز سال ساخت این قلعه در جمهوری چک

قلعه ویشگرد در کجا قرار دارد؟

قلعه ویشگرد یکی از باستانی‌ترین نقاط در جمهوری چک است و در ابتدا قصد داشتند آن را دورتادور شهر پراگ بسازند.

درباره سال ساخت آن هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست.

اما داستان‌هایی وجود دارد که می‌گویند در قرن دهم دوک کراک دستور داد آن را تاسیس کنند و نقشه‌کشی و ساخت آن را به دونفر داد.

اما این دو شخص با یکدیگر رقیب و دشمن بودند، بنابراین قلعه ویشگرد به دلیل رقابت زیاد این دو نفر به صورت کامل ساخته نشد و تنها قسمت‌ها و مجموعه‌هایی از آن تاسیس شد.

شهر پراگ در جمهوری چک

شهر پراگ به شهر افسونگر در اروپا معروف است و دارای نقاط دیدنی و تفریحی بسیار زیادی می‌باشد‌‌، که برخی از آنها به شرح زیر است.

از نقاط دیدنی این شهر علاوه بر قلعه ویشگرد می‌توانیم به قلعه پراگ بزرگ‌ترین قلعه جهان، کلیساهای متعدد، پل تاریخی، ساعت نجومی پراگ، خانه رقصان، برج‌های زیبا، موزه و… اشاره کنیم.

برای رفتن به قلعه ویشگرد در پراگ راه‌های مختلفی وجود دارد از جمله استفاده از اتوبوس، قطار و…

مناطق زیبای اطراف قلعه ویشگرد

با رفتن به قلعه ویشگرد می‌توانید به مناطق گردشگری مختلفی از جمله کلیسای رومی با بنای باشکوه و جذابی که دارد.

پل قدیمی و معروفی نیز در اطراف قلعه وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

پادشاهان بسیاری در این قلعه زندگی کردند بنابراین شما با بازدید از این قلعه می‌توانید با نوع سبک‌های ساختمان سازی دوره‌های مختلف و نحوه زندگی آن‌ها آشنا شوید.

با اینکه این قلعه محل سکونت افراد بسیاری بوده در مدت زمان زیادی فراموش شده است.

فراموشی این قلعه اولین بار پس از کشته شدن چارلز چهارم به وجود آمد به این صورت که چارلز چهارم به طور نامحسوسی در این قلعه به قتل رسید و افرادی که در آنجا زندگی می‌کردند تصمیم گرفتند محل زندگی خود را به یکی دیگر از قسمت‌های قلعه جا به جا کنند و به مرور زمان این قلعه از یادها رفت و به یک مکان نظامی تبدیل شد.

به این ترتیب در سال 1420 به دلیل جنگ (هاست) قلعه ویشگرد که با نام ویزگرد نیز معروف است تا حدودی خراب شد و در قرن 17 این قلعه را بازسازی کردند.

آنچه در قلعه ویشگرد خواهید دید

در حال حاضر این قلعه به موزه و یک گورستان ملی تبدیل شده است و در آن اثار جالبی برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.

با رفتن به این قلعه می‌توانید آثار چهره‌های مشهور را ببینید و بر سر مزار برخی از آن‌ها بروید.

حتی بر روی دیوارهای این قلعه سخنان معروف اندیشمندان نوشته شده است.

حیاط اطراف قلعه ویشگرد نیز به یک پارک ملی تبدیل شده است و در این پارک می‌توانید مجسمه‌های زیادی را همراه با سیاه چال یا همان زندان قدیمی‌ها، انبار نوشیدنی، چشمه آب طبیعی را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.