ژیوارنامه

شکلات برای همه شعار یک برند اتریشی

mannr

اگر به اتریش سفر کرده باشین چه در فرودگاه و چه در مغازه ها و سطح شهر حتما بیسکوئیت های ویفری منر Manner به چشمتون خورده و شاید خریداری هم کرده باشین. اگر هم به اتریش سفر نکردین باید به شما بگیم که این بیسکوئیت های خوشمزه یکی از معروفترین و پرطرفدارترین سوغات کشور اتریش هستن. اما ایده تولید این ویفرهای خوشمزه چطور به ذهن آقای منر رسیده را باهم میخونیم!

rrr

به اتریش سفر کنید

به اروپا ارزان سفر کنید!

مغازه ای کوچک در قلب وین

در سال 1890 Josef Manner، یک مغازه کوچک در قلب وین افتتاح کرد، که تنها فاصله کمی از کلیسای جامع سنت استفان داشت و بطور عمده شکلات و قهوه انجیر میفروخت. ژوزف از همون اول قصد داشت تا محصولات شکلاتی با کیفیت بهتر و قیمت پایین تر عرضه کنه. ژوزف منر میگفت: “هر بچه ای که Kreuzer برای خرید محصول من خرج کنه نباید فقط اون رو به عنوان اسنک (میان وعده) بخوره، بلکه باید ارزش غذایی هم داشته باشه”

ژیوار سفیر نوین

تاسیس شرکت CHOCOLADEN FABRIK JOSEF FABRIK به عنوان یک برند تجاری

ژوزف در سن 25 سالگی تصمیم گرفت خودش شکلات تولید کنه، چراکه از کیفیت محصولاتی که از دیگر تولید کننده ها خریداری میکرد راضی نبود. به همین علت اقدام به گرفتن license، مجوز و وسایل لازم برای راه اندازی یک کارگاه کوچک تولید شکلات در منطقه 5 وین کرد.

از اول مارس سال 1890 او مالک جدید “Chocoladenfabrik Josef Manner” بود.

شکلات برای همه

شکلات برای همه شعاری بود که از همان ابتدا برای این شرکت انتخاب شد.

از اوایل سال 1890، این شرکت به دلیل موفقیت بزرگش مجبور به گسترش شد. فروشگاه tephansplatz و ساختمان کارخانه موجود در Wildenmanngasse به سرعت خیلی کوچک شد و فروخته شد. تا سال 1897، فروشنده سابق شیرینی فروشی با تولید شکلات های خالص و واقعی و داشتن بیش از 100 کارمند در دفتر مرکزی این شرکت در هرنسالر کالمگاسسه (Hernalser Kulmgasse) به یک تولیدکننده اصلی شکلات تبدیل شد.

snack

ویفر Neapolitan به شماره 239

ویفر Manner که حتی به لطف تایید آرنولد شوارتزنگر، در هالیوود نیز به وضعیت نمادین رسید، در سال 1898 در فهرست کاتالوگ Manner با نام نسبتاً کاربردی “ویفر ناپولیتن شماره 239” ثبت شد.

rer

فندقی که برای پخش بین پنج لایه ویفر استفاده میشد، از ناحیه اطراف ناپل سرچشمه گرفته است.

manerrr

Josef Manner & Comp AG نمونه ای نادر از یک شرکت اتریشی موفق است که از زمان تأسیس تاکنون عمدتاً متعلق به خانواده بوده است.

شراکت همیشه هم  بد نیست

موفقیت سریع این شرکت، ژوزف منر را متقاعد کرد که زودتر شریک تجاری پیدا کند. وی آلفرد تلر، حسابدار فعال و باپشتکار خود را که در سومین سال مالی خود به این شرکت پیوست و نیمی از سهام را در اختیار داشت، انتخاب کرد. اما در تاریخ 16 اکتبر 1900، دو سال پس از ایجاد ویفر منر، تلر سهم خود را به برادرزاده خود یوهان رودل فروخت. این پایه و اساس همکاری موفق بین خانواده های منر و ریدل بود که تا امروز ادامه دارد.

Manner تولید کننده شماره یک امپراطوری

پس از اینکه ساختمان کارخانه که از سال 1895 وجود داشت، گسترش یافت و خانه قدیمی والدین منر با یک ساختمان جدید جدید جایگزین شد، کمپانی Manner سرانجام موفق شد در امپراطوری اتریش-مجارستان به یک تولیدکننده شیرینی شماره یک تبدیل شود.

با توجه به چنین داستان موفقیت آمیزی، طبیعی بود که مانند هر شرکت پررونق دیگری به عموم مردم فکر کند. 23 اکتبر سال 1913 سرانجام شرکت Josef Manner & Co. با نام Josef Manner & Comp AG به یک شرکت سهامداری تبدیل شد. این شرکت که در آن 3000 نفر مشغول به کار بودند، صاحب 60 اسب حمل و نقل بود و دارای پیشرفته ترین امکانات برای تولید محصولات خود بود که توسط ژوزف منر و یوهان رودل که توسط چهار پسر و داماد او پشتیبانی میشد، اداره می شد.

بنیانگذار این شرکت یعنی Josef Manner در 5 می 1947 درگذشت.

نوار قرمز بسته بندی بیسکوئیت ها میراث ویفر اتریشی

در سال 1960 سرانجام شرکت منر جهشی را به عصر فناوری تحمیل کرد. عامل تعیین کننده برای این جهش یک نوآوری بود که هنوز هم از نظر تاریخ طراحی صنعتی مورد توجه است. بسته بندی فویل دوتایی آلومینیومی ویفرهای Manner، با نوار پارگی قرمز معمولی برای حفظ طعم و عطر ویفر طراحی شد.

بسته بندی جدید نه تنها ماندگاری بیشتری را تضمین می کند، بلکه باعث می شود که باز کردن بسته بندی آسان تر شود و از آن زمان تاکنون یک طراحی کلاسیک اتریشی بوده است.

323

ادغام CASALI و NAPOLI توسط MERGER

در سال 1970 این شرکت با دومین شرکت بزرگ شیرینی سازی اتریشی، Napoli ، Ragendorfer & Co. ادغام شد و با افزودن مارک های Casali و ناپولی، منر توانست به سرعت دامنه خود را گسترش دهد و چندین محصول شیرین محبوب دیگر مانند موزهای شکلاتی Casali و Napoli Dragee Keksi تولید کند.

گردش مالی Josef Manner & Comp AG برای سال مالی 2018 بالغ بر 209.9 میلیون یورو بوده است.

“VICTOR SCHMIDT”

در سال 2000  شركت Victor Schmidt & Söhne GmbH به عنوان عضو خانواده Manner شركتهایی با نام های “Ildefonso” و “Victor Schmidt Austria Mozartkugeln” تاسیس كرد.

767
787

منبع: https://www.manner.com/en-us/about-manner#event-227

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.