مجله فرانسه

خیابان شانزه‌لیزه پاریس| بهشتی برای عاشقان پیاده‌روی و خرید

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

شانزه لیزه یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان می‌باشد که در شهر پاریس واقع‌شده است. این خیابان که در لیست بهترین جاذبه‌های کشور فرانسه قرار دارد، روزانه توسط 300 هزار نفر بازدید می‌شود. خیابان شانزه لیزه تقریباً 2 کیلومتر طول دارد و به‌عنوان زیباترین خیابان پاریس شناخته می‌شود. در تور پاریس باید به این خیابان بیایید. در این مطلب قصد داریم که در مورد قدم زنی در شانزه لیزه پاریس مطالبی را به شما ارائه دهیم.

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

معرفی شانزه لیزه پاریس

شانزه لیزه که یکی از معروف‌ترین خیابان‌های تجاری و توریستی جهان محسوب می‌شود، در پایتخت فرانسه، یعنی پاریس واقع‌شده است. تاریخ پیدایش این خیابان به سال 1640 برمی‌گردد که فضای خاصی برای کاشت ردیفی درختان در نظر گرفته شد. معنای ریشه‌ای شانزه لیزه، به محل استراحت خدایان یونانی و همچنین قهرمانان مرده برمی‌گردد. در سال 1994 این خیابان و پیاده‌رو آن بازسازی گردید و به شکل کنونی آن تغییر یافت. با قدم زنی در شانزه لیزه پاریس با ساختمان‌های شیک، فروشگاه‌ها، کافه‌ها و دفاتر گران‌قیمت روبرو خواهید شد. لیست موزه‎‌های رایگان پاریس برای توریست‌ها را مطالعه نمایید.

یکی از دلایل معروفیت این خیابان به مسابقات ورزشی مربوط می‌شود. همان‌طور که علاقه‌مندان به ورزش می‌دانند، شانزه لیزه مکان آخرین مرحله تور دو فرانس می‌باشد. شانزه لیزه یک خیابان واقعاً دوست‌داشتنی است که همچون یک گذرگاه تاریخی از میدان کنکورد تا طاق پیروزی امتدادیافته است. در ادامه مطلب قصد داریم برخی از دلایل لذت قدم زنی در شانزه لیزه پاریس را به شما معرفی کنیم.

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

بهشتی برای علاقه‌مندان به خرید

در سراسر جهان افرادی هستند که با دیدن فروشگاه‌های شیک و همچنین خرید از آن‌ها شاداب می‌گردند. گستردگی و تنوع فروشگاه‌های خیابان شانزه لیزه به‌گونه‌ای است که تمامی خریداران را راضی نگه می‌دارد. قدم زنی در شانزه لیزه پاریس به شما این امکان را می‌دهد که محصولات معروف‌ترین برندهای دنیا را به‌ص

ورت مستقیم خریداری کنید.

در شانزه لیزه می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر عطرهای برند فرانسوی گرفته تا فروشگاه‌های لباس‌های برند را مشاهده کنید. درواقع می‌توان گفت شانزه لیزه با تنوع و گستردگی زیادی که دارد، پاسخگوی علایق تمامی افرادی است که برای خرید از این خیابان بازدید می‌کنند.

البته اگر بودجه زیادی ندارید، در عین لذت بردن از قدم زنی در شانزه لیزه پاریس می‌توانید از فروشگاه‌های ارزان‌قیمت و دارای تخفیف در این خیابان نیز بهره‌مند شوید.

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

شانزه لیزه یک کانون فرهنگی

به‌راستی می‌توان گفت شانزه لیزه با سینماها، تئاترهای مختلف و گالری‌های خود یک کانون فرهنگی می‌باشد. علاقه‌مندان به سینما و تئاتر می‌توانند اوقات خوشی را در سالن‌های نمایش این خیابان سپری کنند. در نزدیکی شانزه لیزه گالری‌های مختلفی وجود دارد که آثار هنرمندان معاصر را به نمایش می‌گذارند. همچنین با قدم زنی در شانزه لیزه پاریس می‌توانید کاخ باشکوه Grand Paris را مشاهده کنید. این کاخ همواره میزبان نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری بزرگی است که عموم مردم می‌توانند از آن بازدید نمایند.

قابل‌توجه علاقه‌مندان به سینما باید گفت که خیابان شانزه لیزه دارای بیشترین تعداد سینما در پاریس می‌باشد. در این خیابان از سینماهای قدیمی که در دهه 1930 ساخته‌شده‌اند تا سالن‌هایی که در سال‌های اخیر ساخته‌شده‌اند، موجود می‌باشند.

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

شانزه لیزه میزبان رویدادهای مهم

هر ساله رویدادهای مختلفی در خیابان شانزه لیزه برگزار می‌شوند که تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان برای مشاهده این مراسمات به پاریس سفر می‌کنند. در روز باستیل قدم زنی در شانزه لیزه پاریس یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها می‌باشد. در این رژه جهانی که در روز 14 جولای برگزار می‌شود، خیابان شانزه لیزه با رنگ‌های پرچم این کشور تزئین می‌شود.

هر ساله شانزه لیزه میزبان تعدادی از رویدادهای مهم ورزشی می‌باشد. این خیابان نقطه شروع ماراتن الکتریک پاریس در ماه آپریل و همچنین نقطه پایان دوچرخه‌سواران تور دو فرانس در ماه جولای می‌باشد.

هنگامی‌که صحبت از شانزه لیزه و جشن‌های سالیانه می‌شود، نمی‌توان از جشن‌های پایان سال صرف‌نظر کرد. در جشن‌های پایان سال خیابان شانزه لیزه با نورپردازی‌های فوق‌العاده تزئین شده و درخشش چشمگیری دارد. در این جشن‌ها مردم کنار هم جمع شده و با قدم زنی در شانزه لیزه پاریس آخرین لحظات سال را سپری می‌کنند. افراد حاضر در این مراسم همزمان با نواختن زنگ آغاز سال جدید در طاق پیروزی، شروع به رقص و پایکوبی می‌کنند.

قدم زنی در شانزه لیزه پاریس

جمع‌بندی

همان‌طور که در این مطلب خواندیم شانزه لیزه یکی از زیباترین و جذاب‌ترین خیابان‌ها در سراسر جهان می‌باشد. این خیابان علاوه بر زیبایی‌های ظاهری که دارد، محفلی برای علاقه‌مندان به خرید، فرهنگ و هنر، ورزش، تاریخ و… می‌باشد. به‌این‌ترتیب اگر قصد سفر به پاریس را دارید، قدم زنی در شانزه لیزه پاریس می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین لحظات سفر شما باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.