ژیوارنامه

تور نمایشگاهی چیست؟ | هدف از برگزاری نمایشگاه ها در این تور

تور نمایشگاهی که به آن “نمایشگاه مسافرتی” نیز گفته می شود، نوعی نمایشگاه است که در بیش از یک مکان خاص و به صورت موقت برگزار می شود.

تور نمایشگاهی با چه هدفی برگزار خواهد شد؟

نمایشگاه های موقت می توانند اشیایی را که ممکن است در بین چندین مجموعه پراکنده باشند، برای بازسازی یک زمینه اصلی و خاص، مانند حرفه یک هنرمند، نتیجه علمی تحقیقات و موضوعاتی از این قبیل، گردهم آورند تا به یک بینش جدید رسیده و یا روش دیگری از درک موارد موجود در مجموعه های موزه را بطور یکپارچه به نمایش بگذارند. برای شرکت در تورهای نمایشگاهی مهم  جذاب اروپا شما به ویزای نمایشگاهی نیاز دارید.

تور نمایشگاهی چیست؟

قوانین و مقررات برگزاری نمایشگاه برای تور نمایشگاهی

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم این نمایشگاه باید در دو یا چند مکان متمایز از نظر جغرافیایی برگزار شود.

حداقل 25٪ از اشیا، آثار و مصنوعات به نمایش درآمده در اولین مکان باید در مکان های بعدی که نمایشگاه برگزار می شود به نمایش درآیند. این امر به منظور اطمینان از این امر است که تور نمایشگاهی از نظر فرم به همان شکل نمایشگاه باقی مانده اما به موزه ها و گالری ها اجازه می دهد تا فرم مورد نظر را با مواردی که از مجموعه های خودشان به نمایشگاه پیشنهاد می دهند، اضافه کنند.

مدت زمان مجاز و رسمی که نمایشگاه می تواند در یک مکان دایر باشد، نباید بیش از 6 ماه شود همچنین بسیار حائز اهمیت است که یک شرکت تولید کننده اصلی به عنوان اسپانسر، برای نمایشگاه وجود داشته باشد.

تور نمایشگاهی چیست؟

مکان برگزاری نمایشگاه در تور نمایشگاهی اهمیت دارد؟

کل نمایشگاه، معمولاً با خدمات مرتبط از جمله بیمه، حمل و نقل، ذخیره سازی، حفاظت، نصب، راه اندازی و غیره، می‌تواند به یک یا چند مکان واگذار شود تا طول عمر نمایشگاه را افزایش دهد و امکان بازدید برای مخاطبان بیشتری را در سراسر جهان فراهم آورد.

چنین همکاری‌هایی می‌تواند به موزه‌هایی که تنها تمرکزشان بر نمایش مجموعه‌های دائمی است و به آرامی دچار تغییر می‌شود، کمک کند و تفسیرهای تازه یا داستان‌های کامل تری را ارائه کرده و جذب مخاطبان جدید را افزایش دهد.

تور نمایشگاهی همچنین ایده‌ها و فضای جالب و تازه‌ای را برای سازمان‌هایی که فضای نمایشگاهی دارند اما فاقد مجموعه دائمی هستند فراهم می‌کند.

داشتن بیش از یک مکان برای نمایشگاه مشابه می‌تواند به نفع برگزار کننده باشد زیرا می‌تواند بخشی از هزینه‌های تولید را در مکان‌های مختلف تقسیم کند، بنابراین موزه‌ها و گالری‌ها اغلب از تورها به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای ارتقا دسترسی به مجموعه‌های خود استفاده می‌کنند.

تور نمایشگاهی چیست؟

تور نمایشگاهی راهی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها

برای برگزارکنندگان، تور نمایشگاهی از جهت به اشتراک گذاشتن ایده ها مهم هستند. (به عنوان مثال، ترویج تکنیک هایی برای بازدیدکنندگان با اختلالات بینایی یا تولید نمایشگرهایی که موضوعات روز را بررسی می کنند).

تور نمایشگاهی راهی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها با موسسات همفکر و دستیابی به صرفه اقتصادی است که اجازه می‌دهد پروژه‌های بلند پروازانه تری محقق شوند.

تور نمایشگاهی غالباً توسط سازمان های دولتی پشتیبانی می‌شوند تا دسترسی به دانش و موادی را كه ممكن است به صورت محلی در دسترس نباشد، ارتقا دهند. برای اذعان به اهمیت تورهای نمایشگاهی، در سال 1983 شورای بین المللی موزه ها (ICOM) کمیته بین المللی تبادل نمایشگاه (ICEE) را به عنوان محفلی برای بحث در مورد جنبه های مختلف توسعه، گردش و تبادل نمایشگاه ایجاد کرد.

تور نمایشگاهی چیست؟

دو نمونه  از  تور های نمایشگاهی برتر جهان

صنعت گردشگری، یکی از سریعترین بخشهای رشدیافته در جهان است. در سال 2019 ، 1700 میلیارد دلار برای گردشگری هزینه شده است. بدون شک این رشد از طریق گردهم آمدن متخصصان صنعت که هر ساله در نمایشگاه های تجاری آن شرکت می کنند، تقویت می شود. در هر گردهمایی بین المللی، این فرصتی است که همه ذینفعان با هم تجارت کنند، ایده ها را رد و بدل کرده و آینده صنایع مختلف جهان را طراحی کنند. برای کمک به شما در پیمایش بهتر در بسیاری از تورهای نمایشگاهی بین المللی، در این بخش دو مورد از تورهای نمایشگاهی برتر را جهت آشنایی بیشتر معرفی کرده ایم.

ITB Berlin

ITB Berlin بزرگترین تور نمایشگاهی در جهان است که بیش از 110،000 بازدید کننده و 10،000 نمایشگاه در 160،000 متر مربع دارد.  این نمایشگاه تجاری در آلمان رویدادی برجسته برای همه متخصصان گردشگری و برای هر عنوان شغلی است.  این نمایشگا شامل موضوعات مختلف و متنوعی همچون : گردشگری بومی، فناوری، پزشکی و…  با بخشهای اختصاصی برای هر یک و حتی برای استخدام افراد واجد شرایط می باشد. به طور خلاصه این نمایشگاه، یک نمایشگاه با کیفیت عالی است  (بیش از 90٪ میزان رضایت) که امکان رشد در صنعت را فراهم می کند. این نمایشگاه تجاری در آلمان رویدادی برجسته برای همه متخصصان گردشگری و هر عنوان شغلی است.

تور نمایشگاهی چیست؟

IFTM Top Resa

IFTM Top Resa نمایشگاهی است که (هر سال 5 درصد رشد دارد) هر ساله نتایج عالی دارد. این نمایشگاه کل صنعت گردشگری را هدف قرار داده است. بیش از 32000 متخصص و 1700 کمپانی در آن شرکت می‌کنند. در این نمایشگاه، نمایش موضوعات به 21 منطقه مختلف از فضای نمایشگاهی تقسیم می شود، یک تنظیم بسیار کارآمد برای بازدیدکنندگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.