ژیوارنامه

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست؟

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست

صنعت گردشگری دومین بخش در جهان است که رشد سریع داشته و اولین بخش با رشد سریع، بخش تولید می‌باشد. کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده می‌تواند تجربه سفر را تسریع بخشیده و مسافرت را راحت‌تر کند. علاوه بر این، کار کارکنان را مؤثرتر کرده و به کاهش هزینه‌های بیش‌ازحد کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم به تأثیر کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده در صنعت گردشگری بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید. رزرو هتل خارجی با بیت کوین و ارز دیجیتال

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست

ارز رمزنگاری‌شده چیست؟

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده نوعی ارز دیجیتال هستند که بر اساس الگوریتم‌های رمزنگاری به وجود آمده و استفاده می‌شوند. هیچ واسطه و یا سازمانی از این ارزها پشتیبانی نمی‌کند و توانایی ردیابی معاملات توسط ارزهای رمزنگاری‌شده را ندارند. ارز رمزنگاری‌شده یک نوع پول الکترونیکی است که یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع آن، بیت کوین است. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری‌شده بود که به وجود آمد و پس‌ازآن ارزهای دیگری شکل گرفتند. سایر ارزهای رمزنگاری‌شده لایت کوین، اتریوم، مونرو، دش، دوج کوین و غیره نام دارند. تاریخچه دقیق یورو، ارز رایج اروپا

ارز رمزنگاری‌شده به‌عنوان روش پرداخت در صنعت گردشگری

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده هنوز در سطح جهانی به‌طور گسترده‌ای پذیرفته نیست. اما حتی امروزه شرکت‌های معتبری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای کالاها و خدمات به‌صورت آنلاین و آفلاین می‌پذیرند. برای مسافران، چنین گزینه پرداختی راهی برای دور زدن هزینه‌های تبدیل ارز، هزینه‌های برداشت خودپرداز، هزینه معاملات و خطرات کلاهبرداری همراه با استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی شده است.

در زیر دو نمونه از آژانس‌های مسافرتی که ارز رمزنگاری‌شده را قبول می‌کنند آورده شده است:

چیپ ایر: شرکتی مستقر در کالیفرنیا است که پروازها را در تمام ایرلاین‌های بزرگ و به همه فرودگاه‌های بزرگ دنیا ارائه می‌دهد. چیپ ایر اولین آژانس مسافرتی در سراسر جهان بود که بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت جایگزین برای پروازها در سال 2013 پذیرفت.

ابیت اسکای: یک آژانس مسافرتی است که پروازهای اروپا را از سراسر جهان به هم متصل می‌کند و بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت قبول می‌کند.

 

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست

 

ارزهای رمزنگاری‌شده در ایران

راجع به تأثیر کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده در صنعت گردشگری صحبت کردیم و در این بخش می‌خواهیم به بررسی ارزهای رمزنگاری‌شده در ایران بپردازیم. به گفته فوربز صاحبان ارزهای رمزنگاری‌شده در ایران ممکن است دچار مشکلاتی بشوند زیرا دیگر معامله با استفاده از این‌ها کار آسانی نیست و نیاز به دانش تخصصی دارد. اما ارز رمزنگاری‌شده برای اقتصادهای دچار مشکل مزایا و معایبی دارد. ایرانیان با استفاده از ارز رمزنگاری‌شده می‌توانند تحریم‌ها را دور زده و با سایر کشورها به تجارت بپردازند؛ چراکه دولت‌ها به‌سختی می‌توانند معاملاتی که از طریق ارز رمزنگاری‌شده انجام‌شده است را ردیابی کنند.

 

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست

جمع‌بندی

در این مقاله راجع به تأثیر کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده در صنعت گردشگری صحبت کردیم. ویژگی بارز صنعت گردشگری تعداد زیادی از افراد است که درنتیجه گردشگر مجبور به پرداخت کمیسیون‌های هنگفت می‌شود. علاوه بر این، زنجیره طولانی واسطه‌ها باعث تأخیر، رزرو بیش‌ازحد، اشتباهات و سایر مشکلات جدی می‌شود. شرکت‌های مسافرتی از چند سال پیش برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی پروژه‌های پرداختی با کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده را آغاز کردند که امروزه صنعت گردشگری را بهبود بخشیده‌اند. همچنین ایرانیان به علت تحریم‌ها و داشتن مشکلات پرداخت ارز کشورهای دیگر از طریق ارز رمزنگاری‌شده تا حدودی می‌توانند این مشکلات را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.