ژیوارنامه

ارز دیجیتال چیست؟ | مزایای استفاده از ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست

در این مقاله قصد داریم که شما را با ارز دیجیتال آشنا کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دریافت و پرداخت پول در سیستم ارز دیجیتال چگونه است؟

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال نوعی ارز است که به صورت الکترونیکی در بستر اینترنت در درسترس همه ی مردم جهان قرار گرفته است. ارز دیجیتال به صورت فیزیکی وجود ندارد. به ارز دیجیتال هم چنین، پول الکترونیکی، پول دیجیتالی نیز گفته میشود.

استفاده از ارزهای دیجیتال تنها با استفاده از رایانه ها و یا کیف پول هایی که به اینترنت متصل هستند، امکان پذیر است. یعنی بر خلاف آنکه ارزهای فیزیکی مانند اسکناس ها و یا سکه ها که تنها توسط مالکان فیزیکی آن ها معامله می شود، ارزهای دیجیتال نیز در بستر اینترنت و شبکه معامله میشوند.

شما با دارا بودن ارزهای دیجیتالی همانند ارزهایی که ماهیت فیزیکی دارند مانند اسکناس ها و یا سکه ها می توانید اجناسی را خریداری کنید. البته دقت داشته باشید که برخی از سایت ها نظیر سایت های: قمار و بازی ها برای استفاده از ارزهای دیجیتالی محدودیت هایی را تعیین کرده اند.

شما با داشتن ارزهای دیجیتالی به راحتی می توانید پرداخت هایی در خارج از مرزها انجام دهید فقط باید برای انجام این کار به بستر اینترنت متصل باشید.

ارز دیجیتال چیست

مزایای استفاده از ارز دیجیتال

استفاده از ارز دیجیتال به جای ارزهای فیزیکی هم چون اسکناس ها مزایای بسیار زیادی دارد. که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنگامی که شما خرید و فروش خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت میکنید، سبب می شود که بین شما و طرف معامله هیچ واسطه کننده ای وجود نداشته باشد، معاملات شما با بیشترین سرعت و کمترین هزینه انجام میشود، و از طرف دیگر باعث می شود که تمام سوابق سفارش شما به صورت کاملا شفاف و دقیق ثبت شود.

به طور کلی ما چند نوع ارز دیجیتال داریم که در ادامه با آنها آشنا می شویم:

1)ven

در سال 2007 به منظور کاهش خطر تورم این نوع ارز دیجیتال به وجود آمد. این نوع ارز دیجیتال به منظور اجازه تجارت بین اعضای Hub Culture طراحی شده است. از ven در بازارهای ارز دیجیتال از طریق سبد کالا، ارز و اوراق بهادار تعیین می شود.

چرا آلمان یک کشور نمایشگاهی است؟ | از زبان مدیرعامل برند گردشگری ژیوار بشنوید.

ارز دیجیتال چیست؟

2)permecoin

این ارز توسط سانی کینگ ساخته شده است. و اساس کار آن بر اساس اعداد اول است. بنابراین سیستم کاری آن با hashcash که توسط ارزهایی که در چارچوب بیت کوین قرار دارند متفاوت است. 

این نوع ارزدیجیتال هدفش این است که زنجیره های طولانی که متمایز به اعداد اول هستند را استخراج کند . از  مزایای این نوع ارز دیجیتال می توان به سهولت در استخراج و امنیت بالا در شبکه اینترنت اشاره کرد.

3)peercoin

این نوع ارز دیجیتال در سال 2012 تولید شد. این نوع ارز دیجیتال که به ppcoin نیز شناخته می شود، توسط گروه نرم افزاری scat Nadal و sunny king به بهره برداری و تولید رسید.

Ppcoin اولین ارز دیجیتالی است که ترکیبی از اثبات کار و اثبات سهام می باشد. برای استخراج سکه ها از فرایند هش (hash) استفاده می شود. اما چون استخراج سکه ها به کمک فرایند هش بسیار سخت و طاقت فرسا است، تصمیم گرفته شد که از یک الگوریتم دیگری برای استخراج سکه ها استفاده کنند.

4)Dash

این نوع ارز دیجیتال شکل مخفی تر ارز دیجیتالی بیت کوین به حساب می آید. این نوع ارز به Darkcoin نیز شناخته می شود. Dash نسبت به بیت کوین امنیت حریم خصوصی را بیشتر حفظ و نگهداری میکند.

از طرف دیگر استفاده از این نوع ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهد که تمام معامله های شما به صورت کاملا محرمانه و غیر قابل ردیابی انجام شود.

ارز دیجیتال چیست؟

5)Litcoin

Litcoin نوعی ارز رمزنگاری است که تحت پروتکل های MIT/X11 منتشر شده است. در ساخت این نوع ارز رمزنگاری از ساختار بیت کوین الهام گرفته شده است. این نوع ارز دیجیتال از همه لحاظ به خصوص از لحاظ فنی همانند بیت کوین است.

6)Bitcoin

معروف ترین ارز دیجیتالی که همه ی ما با آن آشنا هستیم، ارز دیجیتالی بیت کوین است. این نوع ارز دیجتالی مانند سایر ارزهای دیجیتالی دیگر به شبکه و اینترنت نیاز دارد. می توانید از بیت کوین برای خرید اقلام مورد نظر و یا حتی معامله نیز استفاده کنید.

افرادی که در زمینه ی ارزهای دیجیتالی اطلاعات کمتری دارند نیز می توانند از این نوع ارز دیجیتالی بدون داشتن دانش فنی استفاده کنند. کافی است که بر روی گوشی همراه و با رایانه خود برنامه کیف پول بیت کوین را نصب کنند و در هر زمان که خواستند مقدار آن را افزایش دهند. و در زمان مناسب، برای خرید و معامله از آن استفاده کنند.

معایب ارز دیجیتال

ارز دیجیتال علاوه بر اینکه مزایایی را در پی دارد، حتما معایبی نیز دارد. همان طور که میدانیم از اول سال تا کنون قیمت ها 25 برابر جهش یافته اند. در جامعه ای که قیمت ها کاملا بی ثبات است، تصور معکوس شدن این جهش، چندان سخت نیست.

حتی به گونه ای نیست که بتوان در مورد افزایش رشد سرمایه گذاری ها در آینده و یا حتی فردا به چه صورت است.

از آنجایی که مبحث ارزهای دیجیتال خیلی تخصصی و پیشرفته هستند ما در این مقاله سعی کردیم که خیلی ساده و راحت ارز دیجیتال، مزایا و معایب و هم چنین انواع مختلف آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

همچنین از مزایای ارز دیجیتال در صنعت گردشگری مطلع شوید.

ارز دیجیتال چیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.