ژیوارنامه

سفارت‌های شنگن چه زمانی باز می‌شوند؟ | نظر مدیرعامل آژانس ژیوار | دکتر محسن قادری

سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

سوالات زیادی مطرح است مبنی بر اینکه سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

اولین تورهای اروپایی چه زمانی برگزار می شوند؟

و ویزای توریستی شنگن چه زمانی صادر می‌شود؟

در این مقاله قصد داریم به سوالات بالا پاسخ دهیم. در این رابطه مدیرعامل آژانس ژیوار، دکتر محسن قادری اطلاعاتی دقیق از زمان بازگشایی سفارت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

 

سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

نظر مدیرعامل آژانس ژیوار درباره اینکه سفارت‎‌های اروپایی کی باز می‌شوند؟

محسن قاردی: در مورد اینکه سفارت های اروپایی چه زمانی باز می شوند هیچ تاریخ مشخصی تا به این لحظه از هیچ مرجع رسمی از اروپا و سفارت خانه هایی که در تهران مستقر هستند اعلام نشده ولی جدیدا اخباری به گوش می رسد مبنی بر اینکه ایتالیا و اسپانیا که جز کشور های توریستی دنیا و پیشرو در صنعت گردشگری هستند تا پایان ماه می و ماه ژوئن مرزهای خودشان را با ارائه گواهینامه سلامت دیجیتال فقط برای توریست های اروپایی باز خواهند کرد.

یعنی حدودا دو ماه آینده این خبر، خبر خوبیست مخصوصا برای این دو کشور که کشورهای آسیب دیده هستند و می خواهند خودشان را ترمیم کنند و زودتر دروازه های گردشگری خودشان را باز کنند ولی صحبتی مبنی بر اینکه مرزهای خود را به روی ایرانیان باز کنند نشده است بنابراین هیچ سفارتخانه ای فعلا باز نیست و باز نخواهد شد مگر انکه در خبر رسمی اعلام کنند که ویزای توریستی و کوتاه مدت را صادر می کنند. تور واکسن کرونا | نظر دکتر محسن قادری مدیر عامل برند گردشگری ژیوار

 

سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

آیا با تزریق واکسن می‌توانیم به اروپا برویم؟

مدیر عامل آژانس ژیوار: برای کشورهای اروپایی روند پیشرفت واکسینه شدن مردمی و آماری که ما ارائه می دهیم بسیار مهم است و همینطور مهم است که ما از چه نوع واکسنی استفاده می کنیم و آیا این واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا هست یا نه بسیار حائز اهمیت است.

آژانس‌های گردشگری کی شروع به فعالیت خواهند کرد؟

و اگر ما آمار دقیق و منظمی که مد نظر اتحادیه اروپا هست را ارائه کنیم ممکن است تا چندین ماه آینده بتوانیم شروع به فعالیت نماییم.

محسن قادری افزود: ولی تحلیلی که من با توجه به روند واکسینه شدن مردمی در ایران آغاز شده دارم احتمال دارد که برای نوروز 1401 بتوانیم به جذب مسافر بپردازیم البته این مورد مشروط به موارد زیادی می باشد از جمله اینکه کنسولگری های اروپایی در ایران با اهداف خاص باز شوند مثلا اینکه با یک سری از آژانس های مورد تائید و مطمئن شروع به کار کنند برای صدور ویزای نوع C ما در واقع انتظار نداریم که ویزاهای انفرادی دوباره به راحتی مانند قبل صادر بشود یعنی احتمال رد شدن برای هر کسی وجود دارد.

 محسن قادری: بنابر این پیشنهاد ما فقط ثبت نام روی تورهای مسافرتی از طریق آژانس های امن و مورد تائید سفارت خانه ها می باشد.اروپا و کرونا | بررسی وضعیت کشورهای اروپایی در کرونا

 

سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

اولین تور بعد از کرونا کی برگزار می‌شود؟

مدیر عامل آژانس ژیوار: پیش بینی می شود در ابتدای کار سفارت ها اقدام به صدور ویزاهای نمایشگاهی،شرکت در کنگره ها،کنفرانس ها،دیدار و بازدید از همکاران تجاری یا تورهای دسته جمعی و تفریحی نمایند. و امیدواریم که در تابستان 1401 شرایط به حالت عادی بازگردد.

توریست های ایرانی همیشه برای اتحادیه اروپا مورد اهمیت هستند زیرا سالانه حداقل ده الی پانزده هزار نفر و حتی سی هزار نفر در حالت عادی به حوزه شنگن سفر میکنند اما با شرایط کنونی روند واکسیناسیون ایران میتواند تاثیر زیادی در حجم آزاد سازی ویزا داشته باشد باید ببینیم چه تفاقاتی خواهد افتاد و منتظر بمانیم.

جذب مسافر در حال حاضر امکان پذیر است؟

دکتر محسن قادری: در حال حاضر بحث های زیادی در فضای مجازی بابت بازگشایی سفارت خانه ها وجود دارد که برخی از آژانس های مسافرتی شروع به جذب مسافر و عقد قرارداد کرده اند. تذکر این نکته بسیار مهم است که هیچ کدام از این موارد صحت ندارد و بهتر است که در این موضوع با طمانینه رفتار کنند و با اعتبار پاسپورت و همینطور پول خودشان بازی نکنند و تا زمانی که از منبع موثقی اطلاعات دقیق دریافت نکرده اند اقدامی برای اخذ ویزا نکنند.

 

سفارت های شنگن چه زمانی باز می شوند؟

گواهینامه سلامت دیجیتال چیست؟

دکتر محسن قادری افزود: به هر حال گواهی نامه سلامت دیجیتال موضوعی است که مورد تائید اروپا است و آنها به دنبال چنین بستری هستند که سفر های بعدی برای ورود به شنگن از خارج از مرزهای اروپا با ارائه گواهینامه سلامت دیجیتال باشد که مطمئن باشند شخص واکسینه شده و فقط به دادن تست کرونا اکتفا نکرده است.

به هر حال چیزی که وجود دارد وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورها آسیب دیده است مخصوصا در آسیا و بسیاری از کشورهای آفریقایی که این آسیب ها به حدی است که احتمال می رود با باز شدن سفارت ها تعداد علاقه مندان برای پناهندگی در کشورهای اروپایی زیاد خواهد بود.

تحلیل دکتر محسن قادری، درباره صدور ویزاشنگن بعد از کرونا؟

تحلیل بنده این است که صدور ویزای شنگن بعد از کرونا بسیار سخت خواهد بود و این خطر برای تمامی کشورهای شنگن و صادر کننده این ویزا وجود دارد که اگر آن شخص برنگردد و پناهنده شود باید غرامت شنگن پرداخت کندو از آنجا که این پتانسیل و قابلیت وجود دارد که تعداد افراد بسیار زیادی از کشورهای دوم و سوم پناهنده شوند. بنابر این احتیاط و سختی ویزا بسیار خواهد بود.بنابر این پیش بینی ما این است که ویزا های انفرادی و ویزا هایی که خود افراد شخصا اقدام می کنند شانس دریافت ویزا بسیار کم می شود،تنها راه های امن برای دریافت ویزا دعوتنامه های معتبر و اقدام از طریق آژانس های معتبر و مورد تائید سفارتخانه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.