اخبار اروپا

قوانین جدید کشورهای اروپایی با توجه به شرایط جدید کووید-19

در حال حاضر کجا می توانم در اروپا سفر کنم؟

با وجود شمار بالای واکسیناسیون، از چند هفته گذشته تا الان، موج جدیدی از آلودگی ویروسی در بیشتر کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه در حال اوج گیریست.

با افزایش واکسیناسیون، کاهش رعایت موارد بهداشتی در بسیاری از کشورها دیده شده و مردم دچار اطمینان کاذب از مصونیت 100درصدی واکسن‌ها شدند که این امر باعث افزایش مجدد آلودگی ویروسی در اروپا به شمار می‌رود. با این وضع، اکثر کشورها برای کنترل شیوع کووید-19 محدودیت‌های مسافرتی ایجاد کرده‌اند.

در اینجا تغییر قوانین برخی از کشورهای اروپایی را با توجه به شدت‌یافتن کووید-19 باهم بررسی می‌کنیم.

آخرین تغییرات بزرگ عبارتند از:

  • سوئیس شرایط ورود خود را برای ورود از برخی کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا تغییر داده است.
  • در حال حاضر بریتانیا از همه افراد وارد شده می‌خواهد تا قبل از پایان روز دوم آزمایش PCR انجام دهند و تا زمانی که نتیجه منفی داشته باشند، خود را ایزوله کنند.
  • با توجه به نوع جدید Omicron، بسیاری از کشورهای اروپایی ورود غیر ضروری از کشورهای جنوب آفریقا را ممنوع می کنند.
  • قرنطینه کامل در اتریش به معنای ممنوعیت کامل ورود گردشگران تقویت شده است.
  • افزایش موارد در آلمان، هلند و بلژیک وجود دارد که منجر به افزایش محدودیت‌ها شده است.
  • شرایط تست پرتغال از اول دسامبر تغییر می کند.

اتریش

هیچ توریستی حداقل تا 13 دسامبر اجازه ورود به اتریش را ندارد.

برای کسانی که به خاطر کار، دانشگاه، ملاقات با شریک زندگی یا به دلایل خانوادگی به اتریش سفر می کنند استثنائاتی وجود دارد. اتریش به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که امکان سفر بدون محدودیت را در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید می دهد.

این کشور در پی افزایش موارد ابتلا به کووید، قرنطینه کامل و محدودیت‌های شدیدی را اعمال کرده است. مردم فقط به دلایل خاصی از جمله خرید مواد غذایی، رفتن به پزشک یا ورزش می توانند خانه های خود را ترک کنند. این حداقل تا 13 دسامبر برقرار خواهد بود.

فرانسه

به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که امکان سفر بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا را به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید می دهد.

فرانسه «کارت سبز یا  green pass» را برای ورود به فضاهای عمومی اجرا می کند.

بازدیدکنندگان کاملاً واکسینه شده از بریتانیا دیگر نیازی به ارائه نتیجه آزمایش منفی قبل از سفر ندارند. اما آنها باید یک “اظهارنامه سوگند خورده” را تکمیل کنند که بگویند هیچ علامتی ندارند و مدرک واکسیناسیون را نشان دهند.

از 26 نوامبر، ورود از آفریقای جنوبی به دلیل یک نوع جدید ممنوع است.

پوشیدن ماسک در همه فضاهای عمومی سرپوشیده – و برخی مکان‌های بیرون از خانه، از جمله صف‌های شلوغ، بازارها یا در سکوهای استادیوم اجباری است.

آلمان

به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید، امکان سفر بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا را می دهد.

آلمان یک « کارت سبز یا  green pass » برای ورود به فضاهای عمومی اجرا می کند.

مسافرانی که وارد این کشور می شوند باید قبل از سفر یک فرم ثبت نام دیجیتال را پر کنند و باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون کامل یا منفی بودن تست کووید داشته باشند. از 21 نوامبر، مسافرانی که از بلژیک، ایرلند، یونان و هلند واکسینه نشده‌اند، پس از ورود به آلمان باید تا 10 روز خود را ایزوله کنند. این را می توان با ارائه آزمایش منفی در روز 5ام قرنطینه یا بعد از آن کوتاه کرد. افرادی که از این کشورها وارد می‌شوند نیز باید در پورتال ورود دیجیتال آلمان ثبت نام کنند.

در 26 نوامبر اعلام شد که به دلیل نوع جدیدی که در آنجا کشف شده است، تنها شهروندان آلمانی مجاز به ورود به کشور در پروازهای آفریقای جنوبی خواهند بود. افرادی که وارد می‌شوند باید 14 روز قرنطینه شوند، چه واکسن زده باشند یا نه.

مونیخ و بایرن بازارهای کریسمس خود را لغو کرده‌اند، اما برخی دیگر در حال حاضر همچنان فعال هستند.

ایتالیا

به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که امکان سفر بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا را به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید می دهد.

برای ورود به اکثر اماکن سرپوشیده یک « کارت سبز یا  green pass » لازم است.

این کشور دارای کد رنگی است و همه مناطق در حال حاضر در منطقه سفید کم خطر هستند، به این معنی که غذاخوری در فضای باز مجاز است و هتل‌ها باز هستند.

از 26 نوامبر، ورود از آفریقای جنوبی، لسوتو، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا و اسواتینی به دلیل نوع جدید ممنوع است.

اسپانیا

به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که اجازه می دهد سفر بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید.

اکنون آزمایش‌های آنتی‌ژن به جای PCR برای مسافران کشورهایی که در فهرست مناطق در معرض خطر هستند – از جمله فرانسه و آلمان – پذیرفته می‌شوند، در حالی که هیچ آزمایشی برای مناطق کم‌خطر مورد نیاز نیست.

از 30 نوامبر پروازهای آفریقای جنوبی و بوتسوانا به دلیل یک نوع جدید ممنوع است.

سوئیس

افرادی که از بریتانیا، جمهوری چک، هلند، مصر و مالاوی می‌آیند، به دلیل یافتن مواردی از Omicron در این کشورها، باید آزمایش COVID-19 منفی و قرنطینه 10 روزه را در بدو ورود ارائه دهند.

این کشور به گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است، که امکان سفر بدون محدودیت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا را به دنبال اثبات واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید می دهد.

الزامات معمول وجود دارد، از جمله نتایج آزمایش PCR منفی و فرم ثبت نام آنلاین تکمیل شده.

بارها و رستوران‌ها اجازه بازگشایی داده شده و فعالیت‌های فرهنگی می‌توانند از سر گرفته شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.