مجله آلمان

موزه اشتدل کجاست؟ | 700 سال هنر اروپا در موزه اشتدل

موزه اشتدل کجاست؟

موزه اشتدل را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های  آلمان دانشت که در حدود 200 سال قدمت دارد. در این موزه می‌توانید آثاری متعلق به هفت قرن گذشته را تماشا کنید. آثاری که قدیمی‌ترین آن متعلق به اوایل قرن 14 میلادی است. بیشترین نقاشی و آثار هنری موجود در این موزه متعلق به دوره‌ی رنسانس، باروک و اوایل هنر مدرن است. می‌توان گفت این موزه تمرکز بیشتری بر روی این دوره‌ها داشته است. در این موزه 3100 نقاشی، 660 مجسمه، حدود 4600 قطعه عکس و بیش از 100.000 طراحی و چاپ دستی وجود دارد. از میان هنرمندان خالق این آثار تعدادی بسیار شناخته‌شده‌تر هستند. از جمله این نام‌های مطرح و معروف هنر دنیا می‌توان به پیکاسو، ورمیر، رامبراند، گراناخ و جاکومتی اشاره کرد.

مجموعه‌های موزه اشتدلتاریخچه موزه اشتدل

یوهان فردریش اشتدل، تاجر و بانکداری بود که به هنر نیز علاقه داشت. او از دهه 60 قرن 18 میلادی شروع به جمع‌آوری نقاشی، مجسمه، طراحی و چاپ دستی روی آورد. در سال 1815 ساختمانی را برای یک بنیاد شهری در فرانکفورت تأسیس کرد. سال بعد او درگذشت و این ساختمان را به همراه 474 نقاشی به یک بنیاد سپرد، شرط او برای سپردن این اموال و آثار این بود که این مجموعه توسعه داده شود و بازدید از آن برای عموم امکان‌پذیر باشد. اولین بار آثار به‌جای مانده از او در خانه‌اش به نمایش گذاشته شد اما خانه او برای این منظور کوچک بود و نیاز به‌جای بزرگ‌تری احساس می‌شد. سال 1833 این بنیاد مجموعه را به ساختمان بزرگ‌تری انتقال داد و در سال 1878 در ساختمانی به سبک نئو رنسانسی که توسط اسکار زومر ساخته‌شده بود انتقال یافت. این مکان هم‌اکنون موزه اشتدل نام دارد. سال 1937 نازی‌ها 77 نقاشی و چند اثر هنری دیگر را مصادره کردند. همچنین در حین جنگ جهانی دوم ساختمان موزه اشتدل به‌شدت آسیب دید و نیاز به بازسازی سنگین داشت. این بازسازی‌ها بعد از حدود 2 دهه تمام شد و در سال 1966، در این موزه به روی علاقه‌مندان دوباره گشوده شد.

مجموعه‌های موزه اشتدل

مجموعه‌های موزه اشتدل

سطح بسیار وسیع و جهانی موزه اشتدل شهر فرانکفورت باعث شده بسیاری از ساعات و سبک‌ها را در خود جای دهد. از کارهای ابتدایی ملاندری تا امپرسیونیست‌ها و پست‌مدرنیست‌ها را می‌توانید در این موزه مشاهده کنید. هنرمندان ملاندری و ایتالیایی به‌خوبی معرفی‌شده‌اند. آثار هنرمندان هلندی و آلمانی زیادی که در قرن 17 و 18 می‌زیسته‌اند نیز در این مجموعه به چشم می‌خورد. مجموعه بزرگ رمانتیسیست های قرن نوزدهم آلمانی و فرانسوی نیز شایان توجه است. در این مجموعه‌ها، آثار ارزشمندی از مکتب‌های امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم و کوبیسم وجود دارد. از شرایط ویزای توریستی آلمان خبر دارید؟

مجموعه‌های موزه اشتدلفعالیت‌های موزه اشتدل

موزه اشتدل علاوه بر داشتن این آثار نفیس و فوق‌العاده دلیل دیگری برای شهرت خود دارد. پژوهش‌ها، آموزش‌ها و نمایشگاه‌هایی که در این موزه و زیر نظر آن برگزار می‌شود نیز شایان توجه است. تمام این موارد موقعیت این موزه را در افق موزه‌های بین‌المللی تضمین می‌کنند. اشتدل به‌عنوان مهم‌ترین بنیاد فرهنگی شهری در آلمان، مخاطبان زیاد و وسیعی را برای شرکت و تعامل هدف قرار داده تا بتواند به حفظ و توسعه مجموعه‌اش ادامه دهد. این موزه در سال ۲۰۱۵ جشن ۲۰۰ سالگی خود را برگزار کرد و برای گسترش آن درزمینهٔ تجربه دیجیتالی هم در حال تلاش است. اگر علاقمند سفر به این کشور زیبا هستید، از تور آلمان ژیوار دیدن کنید.

مجموعه‌های موزه اشتدل

ساعات کار

سه شنبه، چهارشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه: 10 صبح تا 6 بعد از ظهر

پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب، دوشنبه: بسته

کتابخانه و رسانه: چهارشنبه 1 الی 5 بعد از ظهر

قیمت بلیط

سه شنبه تا جمعه : بزرگسالان 16 یورو، ورود برای کودکان زیر 12 سال رایگان
شنبه، یکشنبه و ایام تعطیل: 18 یورو
گروه‌ها : برای هر نفر 14 یورو
اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.