ژیوارنامه

شهرک‌های سفید اندالوسیا | جاذبه‌ای زیبا در کوه‌های اسپانیا

شهرک‌های سفید اندالوسیا- اسپانیا

شهرک‌های سفید اندالوسیا زیباترین شهرهای مخفی اسپانیا میان اقیانوس اطلس در غرب و مدیترانه در شرق هستند که یک نوار سفید رنگ را در کنار هم تشکیل داده‌اند.

از نظر تاریخی شهرهای سفید اندالوسیا به عنوان استحکامات برای محافظت از شهروندان بالای تپه و به رنگ سفید ایجاد شده‌اند که علاوه بر به نمایش گذاشتن زیبایی، تاریخچه و قدمت این منطقه را به افراد نشان می دهد.

تا به امروز ۱۹ شهرک در جنوبی‌ترین و پرجمعیت‌ترین جامعه خود مختار اسپانیا یعنی اندالوسیا ساخته شده است که بیشتر آنها در پارک طبیعی گراتسالما می‌باشد.

در این پارک علاوه بر این شهرهای سفید، کوه‌های پر زرق و برق‌، دره‌های پر از کرکس، جنگل‌های درخت بلوط روان را خواهید دید.

نزدیک بودن اینجا به بعضی از مکان‌های پر بازدید اسپانیا باعث جلب توجه بازدید کنندگان به این گوهر پنهان می‌شود.

تاریخچه شهرک‌های سفید اندالوسیا

این منطقه قدمت بسیار طولانی دارد و در بعضی از غارهای محلی نقاشی‌های سنگی باستانی به چشم می‌خورد که در واقع از مردم روم، عرب، ویزیگوت و مهاجران به جای مانده است.

تمام خانه‌های این شهرک‌ها با سقف‌های کاشی کاری شده قهوه‌ای یا قرمز و دیوارهای کاملاً سفید ساخته شده‌اند.

دلیل سفید بودن را نیز واکنش شیمیایی سنگ آهک استفاده شده بیان می‌کنند.

روستاهای این منطقه معمولاً مراکز زیبا، چشم اندازها، کوچه‌های باریک و میدان و کلیسا نیز دارند.

موسسات محلی شهرک‌ها موزه‌های باستان شناسی حاوی آثار عربها یا روم ها و موزه‌های صنایع دستی، تجارت محلی، آداب و رسوم را به خوبی کنترل و مدیریت می‌کنند.

آب و هوا و گردشگری در شهرک‌های سفید اندالوسیا

این منطقه روستایی سبز و دلپذیر آب و هوای بسیار معتدلی دارد و پناهگاهی برای پرندگان مختلف است.

شما در اینجا می‌توانید فعالیت‌هایی مثل دوچرخه سواری، صخره نوردی، اسب سواری و پیاده روی انجام دهید و از طبیعت پاک و دیدن گیاهان و جانوران خاص و غذاهای محلی گوناگون لذت ببرید.

جاذبه‌های دهکده‌های اندالوسیا

برخی از دهکده‌های معروف این منطقه آرکوس د لا فرونترا، گرازالما، زهارا د لا سیرا و جرز د لا فرونترا نام دارند که بسیار اسم‌های شبیه به هم و گیج کنندهای دارند!!! و هرکدامشان بیان کننده مفهوم خاصی هستند.

در ظاهر دیدن شهرک‌های سفید شبیه به هم شاید برایتان جالب نباشد، اما هرکدام از این شهرک‌ها جاذبه ها و ویژگی‌های خاصی برای بازدیدکنندگان دارند.

مثلاً در شهر آرکوس د لا فرونترا دارای خیابان‌های پر پیچ و خم و شیب داری است که در بالای آن میدانی قرار گرفته است.

دهکده میجاس پوبلو از نزدیکترین روستاهای سفید به فرودگاه مالاگا است و معمولاً هر چهارشنبه برنامه‌های زنده در میدان اصلی آن اجرا می‌شود.

همچنین در این شهر شگفت انگیز می‌توانید کلیسایی بالای تپه، مغازه‌های عجیب و غریب مختلف، رستوران‌ها، موزه‌ها و حتی یک کارخانه کوچک شکلات را مشاهده کنید و از مناظر زیبایش غرق لذت شوید.

بهتر است برای سفر به شهرک‌های سفید اندالوسیا از اتومبیل شخصی استفاده کنید تا راحت‌تر بتوانید دهکده‌ها را مشاهده و مقصد خود را در اسپانیا انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.