ژیوارنامه

بلاکچین و ارز دیجیتال | ارز دیجیتال در آژانس‌های مسافرتی

فناوری بلاکچین یک سیستم مبتنی بر شبکه است که برای ایجاد دفترهای توزیع امن، هوشمند و شفاف توسعه‌یافته است.

اخیراً این فناوری از طریق ابزارهای جدید مانند قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال در صنایع مختلف ازجمله صنعت گردشگری اهمیت بیشتری پیداکرده است.

فناوری بلاکچین این امکان را دارد که صنعت گردشگری را به‌طور قابل‌توجهی متحول کند. ویژگی‌های بارز آن مانند تغییرناپذیری، شفافیت، قابلیت برنامه‌ریزی و تمرکززدایی، امکان ایجاد روش‌های ابتکاری برای طراحی روابط با مشتری، امکان ایجاد ساختارها و فرایندهای جدید سازمانی و تسهیل اشکال جدید همکاری بین سازمانی را فراهم می‌کند.

راهکارهایی کوتاه برای فعالان بخش گردشگری را از دست ندهید.

گردشگری

ارز دیجیتال در صنعت گردشگری

صنعت گردشگری دومین بخش با رشد سریع در جهان است. ویژگی بارز صنعت گردشگری تعداد زیاد واسطه هاست که درنتیجه، کاربر نهایی (گردشگران) مجبور به پرداخت کمیسیون‌های هنگفت می‌شوند.

علاوه بر این، زنجیره طولانی واسطه‌ها باعث تأخیر، رزرو بیش‌ازحد، اشتباهات و سایر مشکلات جدی می‌شود. شرکت‌های مسافرتی از چند سال پیش برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی ادغام پروژه‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال را آغاز کردند.

فناوری بلاکچین و ارز دیجیتال می‌توانند تجربه مسافر را تسریع و راحت‌تر کنند. همچنین این تکنولوژی کار کارکنان را مؤثرتر کرده و به کاهش هزینه‌های بیش‌ازحد کمک می‌کند.

آیا ارز دیجیتال می‌تواند عاملی برای دور زدن تحریم‌ها شود؟

گردشگری

ارز دیجیتال و روش پرداخت مسافران

ارز دیجیتال هنوز در سطح جهانی به‌طور گسترده‌ای پذیرفته نیست، اما حتی امروز شرکت‌های بیشتری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای کالاها و خدمات به‌صورت آنلاین و آفلاین می‌پذیرند.

برای مسافران، چنین گزینه پرداختی راهی برای دور زدن هزینه‌های تبدیل ارز، هزینه‌های برداشت خودپرداز، هزینه معاملات و خطرات کلاهبرداری همراه با استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی شده است.

از طرفی دیگر در زمان وجود تحریم‌هایی که برای کشور وجود دارد، ارز دیجیتال با ویژگی‌های خود می‌تواند در جذب توریست، سهولت سفرهای خارجی و همچنین افزایش معاملات تأثیر به سزایی داشته باشد و جان تازه‌ای به صنعت گردشگری ببخشد.

درباره مبلغ مجاز خروج ارز از فرودگاه امام خمینی و هزینه اضافه بار بدانید.

ارز دیجیتال در آژانس‌های مسافرتی

صنعت گردشگری شامل یک زنجیره طولانی از واسطه‌هاست که درنتیجه می‌تواند باعث کندی در اطلاعات، تأخیر و خسارات مالی شود. فناوری بلاکچین می‌تواند با از بین بردن “شکاف” ایجادشده توسط سیستم‌های پرداخت مختلف، این مشکل را حل کند.

کارشناسان، پتانسیل بالای فناوری بلاکچین را برای بهبود فرآیندهای تجاری بسیار مؤثر می‌دانند: توسعه برنامه‌های وفادارانه، کاهش هزینه‌های معامله، کمک به شرکت‌های هواپیمایی برای ردیابی بهتر کیف‌ها و نظارت بر زنجیره‌های تأمین آن‌ها و حتی شاید تسهیل خطوط در ایست‌های بازرسی مهاجرت.

مزایای ارز دیجیتال در گردشگری

در اینجا فهرستی کامل از مسائل و چگونگی کمک بلاکچین به حل آن‌ها در صنعت گردشگری ارائه‌شده است:

  • رزرو بیش‌ازحد

ازنظر تئوری، بلاکچین می‌تواند با جلوگیری از پرداخت‌های مضاعف، مشکل رزرو مضاعف در صنعت گردشگری را برطرف کند.

  • کلاهبرداری

بازپرداخت اغلب در صنعت اتفاق می‌افتد، بنابراین کار بازرگانان با درجه بالایی از خطر خسارات مالی مرتبط است. ویژگی پرداخت‌های بلاکچین این است که پس از پرداخت، فرد نمی‌تواند آن را معکوس کند. این موضوع تعداد پرونده‌های کلاهبرداری را کاهش می‌دهد.

  • هویت و اعتبار

غیرمتمرکزسازی که با اقتصاد دیجیتال هماهنگ است، به میلیاردها نفر از افرادی که از اقتصاد جهانی جداشده‌اند، امکان دسترسی به خدمات مالی و ارتباط آن‌ها با سایر کشورهای جهان را می‌دهد.

بنابراین، افراد بیشتری فرصت سفر خواهند داشت، زیرا سیستم‌های هویت مبتنی بر سابقه و اعتبار قادر به اثبات هویت آن‌ها هستند. علاوه بر این، به‌عنوان یک فرد معتمد و دارای اعتبار تضمین‌شده توسط بلاکچین، مسافران می‌توانند با انتظار در صف، آژانس‌های امنیت حمل‌ونقل و بررسی مشخصات شخصی آزاردهنده خداحافظی کنند.

ارز دیجیتال

دیگر مزایای ارز دیجیتال

  • اسکان

بلاکچین و ارز دیجیتال امکان جابجایی سریع‌تر پول را فراهم می‌کند. به‌علاوه، حذف واسطه‌ها و هزینه‌های آن‌ها، انتقال پول در زمان واقعی، تسویه‌حساب فوری، حسابرسی ساده و مداوم را به همراه دارد که همه این‌ها به سود صنعت گردشگری است.

  • وفاداری

در حال حاضر، برنامه‌های وفادارانه در محدوده یک شرکت یا اتحادیه، معتبر هستند اما در مورد خرید بلیط با امتیازات کسب‌شده از طریق استفاده از خدمات یک شرکت رقیب، چه می‌کنید؟ این‌ها ممکن است از طریق فناوری بلاکچین واقعی شوند.

  • استفاده در زمان تحریم

در زمان تحریم که شرایط خاصی بر کشور حاکم می‌شود، ارز دیجیتال هم امنیت خاطر مسافران را تأمین می‌کند و هم مشکلات ناشی از تراکنش‌های بانکی یا جابه‌جایی‌های ارز را از میان برمی‌دارد. دو ویژگی غیرمتمرکز بودن و ناشناس بودن معامله‌کنندگان ارزهای دیجیتال از مزایای عمده این ارزهاست که به کمک آن‌ها می‌توان تحریم‌ها را دور زد. بنابراین، بلاکچین و ارز دیجیتال برای بهبود صنعت گردشگری پتانسیل زیادی دارند.

ارزهای دیجیتال با گستردگی، نامحدودی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود می‌توانند در تمامی صنایع ازجمله صنعت گردشگری تأثیرات شگرفی ایجاد کنند که هم به کاهش هزینه‌ها و هم افزایش امنیت مالی منجر می‌شود.

گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.