مجله فرانسه

چرا فرانسه یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می‌رود؟

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

فرانسه مهم ترین مقصد گردشگری جهان

جای تعجب نیست که بدانید فرانسه محبوب ترین و مهم ترین مقصد گردشگری جهان است. فرانسه با 89 میلیون بازدید کننده در هر سال، یک سر و گردن بالاتر از اسپانیا قرار دارد که با پذیرش 82 میلیون بازدید کننده در سال، در رتبه دوم قرار دارد. رتبه 3 با 78 میلیون به ایالات متحده آمریکا می رسد.  این آمار تأیید می کند که فرانسه، با وجود گذراندن چندین سال آشفته، بار دیگر مهم ترین مقصد گردشگری در جهان است.

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟بازدید کنندگان داخلی، مشتاق تر از توریست‌ها

نه تنها بازدید کنندگان خارجی، رفتن به فرانسه را انتخاب می کنند بلکه بسیاری از افراد محلی برای گذراندن تعطیلات، مقاصد دریایی و کوهستانی فرانسه را انتخاب می کنند. گردشگران به دلایل مختلف به فرانسه جلب می شوند که برخی از این دلایل، میراث فرهنگی و هنری غنی، معماری باورنکردنی، غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های فرانسوی خوشمزه هستند. حومه دیدنی فرانسه از جمله مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی است.

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود، اما چه چیزی فرانسه را سال به سال به چنین مقصدی جذاب برای گردشگران در جهان تبدیل کرده است؟ در این بخش به ارائه برخی از مهم ترین دلایل محبوبیت فرانسه پرداخته ایم :

1.پاریس شهر نور در فرانسه

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت فرانسه که آن را به مهم ترین مقصد گردشگری جهان تبدیل کرده است پایتخت آن یعنی پاریس است. پاریس بدون شک یکی از جذاب ترین و زیباترین شهرهای روی زمین است. پاریس با ساختمانهای پر زرق و برق، کافه های شیک و گالری های منحصر به فرد و زیبایش، قلب و روح گردشگران را مجذوب خود می کند. از تورهای پاریس خبر دارید؟؟؟

سالهاست که بازدیدکنندگان اروپایی و آمریکایی از سراسر جهان به پاریس می روند و در سالهای اخیر جذابیت این شهر برای مردمان شرق دور نیز بسیار زیاد شده است . وجود خیابان شانزه لیزه و مجموعه ای از بوتیک های پاریس، دیزنی لند و برج ایفل، محبوبیت پایتخت فرانسه را برای جذب گردشگر چند برابر کرده است. با حدود 15 میلیون بازدید کننده در هر سال، پارک تفریحی، درست در شرق پایتخت فرانسه،  محبوب ترین مقصد گردشگری در اروپا است.

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟2.مناظر خیره کننده در فرانسه

وقتی صحبت از زیبایی های طبیعی می شود، فرانسه می تواند تقریباً با هر کشور دیگری روی کره زمین رقابت کند. فرانسه دارای  مناظر بسیار زیبا و متنوعی است از جمله سواحل درخشان ساحل ریویرا، مزارع وصله ای دره لوآر، کوه های آلپ پوشیده از برف و شهرهای بندرگاهی نرماندی. این مناظر طبیعی در فرانسه آن را به مهم تریم مقصد گردشگری جهان تبدیل کرده است. فرانسه به جای انتخاب بین کوه ها و سواحل، هر دو مورد را در کنار هم به گردشگران ارائه می دهد. این امر به گردشگران کمک میکند که از تعطیلات لذت بیشتری ببرند.

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

3.تاریخ فرانسه در جای-جای آن مشاهده می شود

فرانسه مملو از تاریخ است. تاریخ فرانسه شامل ظهور و سقوط امپراتوری ها و جمهوری های متعدد، همراه با چند انقلاب خونین، در گوشه و کنار خیابان های فرانسه حک شده است. گردشگران می توانند از قلعه های با شکوه در پشت باغ های کاملاً آراسته، دره لوار، منطقه Dordogne و ماکت باورنکردنی نقاشی های غار پیش از تاریخچه لاسکو در فرانسه دیدن کنند. مشاهده تاریخ جذاب فرانسه نیز از دلایلی است که آن را به مهم ترین مقصد گردشگری جهان تبدیل کرده است.

 

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

4.معماری فوق العاده و منحصر به فرد در سراسر فرانسه

در فرانسه به هر کجا که نگاه کنید نمونه های مشخصی از معماری والای فرانسه را خواهید دید. برخی از شاهکارهای معماری فرانسه  شامل کلیساها به شکل کلیساهای جامع (نوتردام پاریس ، نوتردام استراسبورگ و بسیاری دیگر)، ابیان (به عنوان مثال مونت سنت میشل در نرماندی، ابای د سنانک در پرووانس)، سالن های بازار قرون وسطایی، معابد و آمفی تئاترهای رومی (Maison Carrée در Nîmes ، جنوب فرانسه) می شود. ساختمان های این کشور از پایتخت تا شهرهای استانی، همه بخشی از چشم انداز فوق العاده متنوع فرانسه هستند.

5.غذاها و نوشیدنی های فوق العاده فرانسه

همه می دانند که غذاها و نوشیدنی های فرانسوی از بهترین غذاهای روی زمین است. غذاها و نوشیدنی های هر منطقه از فرانسه ویژگی های محلی خاص خود را دارد. تنوع و طعم فوق العاده غذاها و نوشیدنی های فرانسوی لذت تجربه سفری عالی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

 

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

6.سواحل زیبای فرانسه

فرانسه دارای سواحل زیبا آتلانتیک و مدیترانه است که بسیاری از آنها در نقاشی های برخی از هنرمندان بزرگ به تصویر کشیده شده است. دیدن این سواحل زیبا و فوق العاده یکی دیگر از دلایلی است که فرانسه را به مهم ترین مقصد گردشگری جهان تبدیل کرده است. سواحل اقیانوس اطلس (به ویژه نورماندی و بریتنی) در  ماه های تابستان بسیار زیبا و خیره کننده هستند.

 

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟ 44.7 میراث جهانی یونسکو در فرانسه

فرانسه دارای طیف وسیعی از میراث جهانی یونسکو است که شامل شهرهای قرون وسطایی، قلعه ها و بناهای مذهبی است. وجود میراث جهانی یونسکو در فرانسه یکی از دلایل قوی تبدیل آن به مهم ترین مقصد گردشگری جهان است. این  44 مکان در سراسر فرانسه پخش شده اند و یک جلب توجه بزرگ برای گردشگران به شمار می روند.

 

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟

8.امکان اسکی در کوه های آلپ فرانسه

یکی دیگر از دلایل تبدیل شدن فرانسه به مهم ترین مقصد گردشگری جهان امکان اسکی برای گرشگران در کوه های آلپ است. اسکی بازان دارای  هر سطحی از  مهارت از جمله متخصصان، خانواده ها، زوج ها و گروه های دوستانه، در فصل زمستان به آلپ فرانسه می روند. برای تجربه اسکی در فرانسه لازم نیست حرفه ای باشید. اکثر استراحتگاه ها سعی می کنند برای هر سطح  مهارت، با پیست های کاملاً باز در دامنه های ملایم برای مبتدیان، هر یک از مناطق را آماده کنند. همچنین اغلب اسکی بازان حرفه ای و با اعتماد به نفس که می خواهند در “مسیرهای خارج از پیست” گشت و گذار کنند، می توانند به برخی مناطق عالی خارج از پیست نیز دسترسی داشته باشند.

 

 

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟9.برگزاری فستیوال  های متنوع در فرانسه

هر ساله فستیوال های متنوع و مطابق با تمام سلیقه ها در فرانسه برگزار می شود که گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند. گردشگران می توانند در تابستان، در فستیوال موسیقی معاصر، رقص و تئاتر کارکاسون که مجریان مشهور از سراسر جهان را به خود جلب می کند شرکت کنند و از آنها لذت ببرند. فستیوال  موسیقی منتون یک رویداد سالانه در فرانسه است و طی دو هفته در ماه های جولای و آگوست برگزار می شود. همچچنین گردشگرانی که اهل فیلم هستند، ممکن است جذابیت و شکوه فستیوال  فیلم آمریکایی دوویل آنها را مجذوب  خود کند.

چرا فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود ؟10.فرانسه یک منبع الهام بی پایان برای خلاقیت ها است

هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران، عکاسان، رقصندگان و موسیقی دانان قرن هاست که در خلق آثارشان، در فرانسه الهام گرفته اند. کارهای قهرمانان روشنگری، عصر طلایی، دوران رمانتیک و les Années Folles (“سالهای دیوانه دهه 1920”) همچنان  در فرانسه پابرجاست و یکی از بارزترین دلایل تبدیل شدن فرانسه به مهم ترین مقصد گردشگری جهان به شمار می رود. گردشگران علاقمند می توانند در فرانسه، کارهای فیلسوفانی مانند فرانسیس بیکن، دنیس دیدرو، ژان ژاک روسو، ولتر و آدام اسمیت را مشاهده و مطالعه کنند تا ببینند که چگونه آثار آنها از واقعیت عصر روشنگری الهام گرفته است. از چهره های مشهور مرتبط با دوران آشفته رمانتیک پس از آن می توان به الکساندر دوما (نویسنده کتاب سه تفنگدار) و ویکتور هوگو اشاره کرد که سرانجام مشهورترین رمان «گرگ و میش نوتردام» آنها به الگوی جنبش رمانتیک فرانسه تبدیل شد. Belle Époque (‘عصر طلایی’ فرانسه) تقریباً از سال 1871 تا آغاز جنگ جهانی اول در سال 1914 ادامه داشت.از هنرمندان برجسته این دوران  می توان به کلود مونه امپرسیونیست و پل گوگن، هانری ماتیس، هنری دو تولوز-لوترک و پابلو پیکاسو جوان پسامپرسیونیست اشاره کرد. بزرگان ادبیات فرانسه نیز امیل زولا، گای دو مپسانت و مارسل پروست بودند که در این عصر برجسته شدند و همچنین در این دوره برج ایفل متولد شد که به عنوان ورودی بزرگ نمایشگاه جهانی 1889، مولن روژ و جنبش آرت نوو ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.