مجله فرانسه

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان

فرانسه به عنوان یکی از مقاصد هنری مد و فشن در جهان به شمار می رود.  پاریس که به عنوان ‘شهر چراغها’ در فرانسه شناخته می شود، به یکی از پایتخت های مهم هنری مد و فشن در جهان مشهور است. در فرانسه می توان به فروشگاه هایی با طراحان مد حرفه ای و یا فروشگاه هایی بسیار مجلل و ثروتمند با مجموعه های شگفت انگیز لباس، لوازم جانبی و سایر موارد مرتبط با هنر مد و فشن مراجعه کرد. هنر مد و فشن در فرانسه موضوع مهمی در فرهنگ و زندگی اجتماعی این کشور است و همچنین بخشی مهمی از اقتصاد آن را در بر میگیرد.  طراحی و تولید مد از قرن پانزدهم در فرانسه برجسته شده است. پاریس به عنوان مرکز صنعت مد عمل می کند و نام پایتخت جهانی مد را در اختیار دارد. برندهای مد در اروپا |5 برند معروف و محبوب در اروپا!!!

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟از  سال 2015 تا کنون، پاریس در کشور فرانسه، نیویورک را از رتبه اول در جهان پشت سر گذاشته تا به عنوان بهترین پایتخت هنر مد و فشن جهان شناخته شود. این امر تعجب آور نیست زیرا برخی از مشهورترین طراحان مد، فرانسوی هستند، برای مثال ایو سن لورن، هوبرت دو جیوانچی، کارل لاگرفلد، ژان پل گولتیه، کریستین دیور، پیر کاردین، ​​کوکو شانل، رنه لاکوست و کریستین لوبوتین در بالای این لیست قرار دارند. علاوه بر این، بزرگترین مجله مد جهان (Elle) در سال 1945 در پاریس راه اندازی شد و همچنان دارای 44 دفتر چاپ در سراسر جهان می باشد. همچنین بزرگترین نمایش مد جهان به صورت دو سالانه در فرانسه و در شهر پاریس برگزار می شود. در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟ مراکز خرید پاریس | بهترین مرکز های خرید پاریس که حتما باید از آن‌ها خرید کنید!!

 

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟چگونه فرانسه به پایتخت هنری مد و فشن جهان تبدیل شد؟

از عظمت باروک “خورشید پادشاه” لوئی چهاردهم تا “پادشاه مد” قرن بیستم پل پوآرت، که بشارت دهنده دوره ای از لباس های تخیلی فوق العاده هستند، سبک فرانسوی همیشه به سمت اسراف گرایان تمایل داشته است. در این بخش، نگاهی به این مسئله می اندازیم که  چگونه فرانسه به پایتخت هنری مد و فشن جهان تبدیل شده است. نمایشگاه زیبایی بارسلون Cosmobeauty Barcelona!!!

 دوران ماری آنتوانت در فرانسه

در اواخر قرن هجدهم و هنگامی که اشراف برای زندگی در ماری آنتوانت تلاش می کردند، هدف اصلی مد نشان دادن ثروت بود. این دوره نشانگر تصویری از ضرب المثل “زنان باید دیده شوند و شنیده نشوند” بوده است. این اشتهای سیری ناپذیر فرانسه برای لباس مجلل در این دوره باعث تجارت پارچه در این کشور شد و این زمینه را برای ابتکار مد برای زنان ایجاد کرد.

 

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟دوران دیور در فرانسه

در  دهه 1950 دیور با نگاهی جدید و منحصر به فرد به تولید کت و شلوار “Bar”، دامن و ژاکت هایی پرداخت که  که منحنی های بدن را به زیبایی عرضه می کردند و چشم اندازی نو و زیبا را در  هنر مد و فشن فرانسه ایجاد کرد.

دوران نبرد ورسای در فرانسه

دوره نبرد ورسای فرانسه در سال 1973، دوره رقابت پنج طراح آمریکایی از جمله  ایو سن لوران در کنار پنج هنرمند فرانسوی دیگر از جمله هوبرت دو ژوانشی، پیر کاردین، امانوئل آنگار، مارک بوهان و کریستین دیور بوده است. اسکار دو لا رنتا، بیل بلاس، آن کلاین، هالستون و استیون باروز با همراهی از جمله لیزا مینلی، رقصنده های برادوی و 36 مدل (10 نفر از آنها سیاه بودند با یک تنوع بی سابقه) وارد ورسای شدند. نبرد ورسای، ایده اصلی افینده روابط عمومی النور لمبرت، برای تأمین بودجه احیای کاخ طراحی شده بود و دوره پیشرفت طراحان مد فرانسه در برابر طراحان امریکایی بود.

 

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟مد و فشن فرانسه در عصر حاضر

نبرد ورسای صنعت مد فرانسه را مجبور کرد تا آمریکا را به عنوان یک رقیب بشناسد و از آن پیشی بگیرد و تبدیل به مقصد هنری مد و فشن در جهان شود. اگر نبرد ورسای نبود شاید امروزه هرگز شاهد محصولات فوق العاده شانل، فروشگاه پر زرق و برق لویی ویتون یا نمایش های دیگر گالیانو برای دیور نبوده ایم. مد فرانسه برای مدتی طولانی با نوآوری و شناخت تغییر نگرشهای اجتماعی رونق یافته است.

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

پاریس در کشور فرانسه به عنوان “جذاب ترین و رقابتی ترین پایتخت های مد جهان” شناخته می شود (به نقل از نیویورکر). اما چگونه و چرا فرانسه این شهرت را بدست آورده است؟ تاریخ مد فرانسه معمولاً به صورت ساده  به عنوان شجره نامه نبوغ، تحت سلطه “طراحان بزرگ”، “پادشاهان” یا “دیکتاتورهای مد” ارائه می شود. پاریس، پایتخت اولین نمایشگاه مد بود که به بررسی ساختار فرهنگی فرانسه به عنوان مقصد هنری مد و فشن جهان پرداخت. با تدریس دکتر والری استیل، مدیر موزه در FIT، تقریباً 100 طرح از قرن 18 تا کنون به نمایش گذاشته شده است. پاریس، پایتخت مد با گالری مقدماتی افتتاح شد که فرانسه  را در یک زمینه جهانی قرار می دهد و آن را در رقابت با سایر کشورهای مطرح در هنر مد و فشن، به ویژه آمریکا قرار می دهد.

 به عنوان مثال، این نمایشگاه با ارائه یك لباس كوتاه توسط شانل، نشان داد كه چگونه ایده مد پاریس در فرهنگ های مد “كار” می كند، به زنان نخبه آمریکایی متوسل می شود و برای آمریکایی ها پول در می آورد. تولید کنندگان و خرده فروشان با ورود به گالری اصلی در این نمایشگاه، درگیر زرق و برق افسانه ای هنر مد و فشن پاریس شدند زیرا این نمایشگاه سیر و سلوکی از شکوه و عظمت سلطنتی در ورسای تا تماشای هایوت اوت را دنبال می کند. همچنین در این نمایشگاه طرح های قرن هجدهم با لباس خلاقانه برای کریستین دیور که الهام گرفته از ماری آنتوانت بود کنار هم قرار گرفت. لباس و لوازم جانبی از موزه های اروپا، انگلیس و آمریکای شمالی و همچنین از بایگانی های مد و مجموعه های خصوصی تهیه شده است.

کورنلیوس وندربیلت دوم پس از جنگ جهانی دوم، هایوت کوت از سال 1947 تا 1957 وارد دوران طلایی جدیدی شد و در دهه 1980، مدل هایوت کوت به عنوان بخشی از میراث بی نظیر فرانسه شناخته شد. در عصر جهانی شدن امروز، طراحان خارجی معمولاً مجموعه های خود را در پاریس، محل اجتماعات مجلل های لوکس مانند LVMH و Kering ، نشان می دهند. در دنیایی که شهرهای مد زیادی دارد، پاریس با تولید و حفظ هنر مد و فشن فرانسه از عنوان پایتخت جهانی مد تا کنون دفاع کرده است.

 

چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.