ژیوارنامه

روز جهانی هنرمندان | روز جهانی هنرمندان را چه کسی ایجاد کرد

روز جهانی هنرمند

روز جهانی هنرمند : 26 اکتبر

تاسیس: توسط هنرمند کریس مک کلور صاحب سبک رئالیسم رمانتیک

سال تاسیس: 2004

تاریخچه روز جهانی هنرمندان

روز جهانی هنرمندان توسط کریس مک کلور، یک هنرمند کانادایی تاسیس شد که در سبک معروف به “رئالیسم عاشقانه” متخصص است.

نقاشی‌های او راهی برای نشان دادن دیدگاه‌های “رئالیستی رمانتیک” خودش در مورد زندگی بود و باعث شد وی یکی از مهمترین هنرمندان کانادا باشد.

او این روز را برای به رسمیت شناختن دنیای هنر و جشن گرفتن همه راه‌هایی که هنرمندان دیدگاه خاص خود را به زندگی می‌آورند، ایجاد کرد.

روز جهانی هنرمندان را به تمام فعالان این عرصه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم

26 اُکتبر- روز جهانی هنرمندان

ژیوار سفیر نوین

روز جهانی هنرمندان

چگونه روز جهانی هنرمند را جشن بگیریم؟

بهترین راه برای بزرگداشت روز جهانی هنرمند حمایت از هنرمندان محلی است، اکثر جوامع دارای یک جامعه هنری محلی هستند که شخصیت منحصر به فرد جامعه ای که در آن زندگی می کنند و شخصیت آن هنرمند را در بر می گیرد.

اگر به دنبال چیزی برای ایجاد یک فضای هنری هستید، به سراغ نزدیک ترین هنرمند محلی خود بروید و از او بخواهید که قطعه از آثارش را بخرید، اینگونه هم روح خود را درگیر هنر کرده اید و هم به او انرژی داده این تا با انگیزه تر باشد.

موزه‌ها و گالری‌های هنری می‌توانند راه دیگری برای جشن گرفتن این روز باشند، و بسیاری از آنها کلاس‌هایی را در زمینه هنرهای خلاق ارائه می‌دهند. بنابراین از مؤسسات هنری محلی خود دیدن کنید و شاید در چیزی ثبت نام کنید تا مهارت جدیدی برای ابراز وجود به زندگی خود بیافزایید.

جستجوی آنلاین: یکی دیگر از راه‌های جشن گرفتن روز جهانی هنرمندان این است که برای آشنایی با برخی از مشهورترین هنرمندان وقت بگذارید. این شامل افرادی مانند سالوادور دالی، اندی وارهول، کلود مونه، پابلو پیکاسو و ونسان ون گوگ می‌شود. بسیاری از این هنرمندان پیشینه جالبی دارند و شما می‌توانید به قطعات خارق العاده ای که به صورت آنلاین خلق کرده‌اند نگاهی بیندازید

بزرگداشت هنرمندان ناشناخته

راه دیگر برای بزرگداشت روز جهانی هنرمندان اختصاص دادن وقت برای یادگیری در مورد هنرمندان است. بسیاری از این هنرمندان دارای پس زمینه های جالب هستند و می توانید نگاهی به کارهای خارق العاده ای که آنها خلق کرده اند بیاندازید. همچنین می‌توانید مدتی را صرف کسب اطلاعات بیشتر درباره هنرمندانی کنید که چندان شناخته شده نیستند.

هدف روز جهانی هنرمندان

روز جهانی هنرمندان جشنی است برای انواع هنر. اعتبار هنرمندان را در میان مردم عادی بالا می‌برد و هدف آن افزایش دیده شدن هنر آنهاست. علاوه بر این، از طریق نمایش های هنری مختلف، نمایشگاه‌ها و رویدادهای دیگر، سازندگان را با مخاطبان خود دوباره پیوند می‌دهد.

روزجهانی هنرمندان

یک فکر در مورد “روز جهانی هنرمندان | روز جهانی هنرمندان را چه کسی ایجاد کرد

 1. art_ordibeheshti@ گفت:

  سلام ببخشید من هیچ عکس و نقاشی در مورد کریس مک کلور توی گوگل پیدا نکردم کجا میتونم آثار و زندگینامه ش رو بخونم؟

 2. مجید گفت:

  روز جهانی هنرمندان را به تمام فعالان این عرصه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم

  26 اُکتبر- روز جهانی هنرمندان
  ممنونم مثل همیشه اطلاعات جالب ای کاش از هنرمندان محلی قدیمی و البته بی نام مثل خالو حسین هم یادی میشدخالو حسین کوهکن با نام اصلی حسین عثمانی، مردی کردتبار ایرانی است که به مدت بیش از ۲۰ سال با وجود معلولیت و تنها یک کلنگ، شروع به حفر صخره‌ای در منطقه میگوره می‌نماید و غار سنگی حسین کوهکن را از آن به وجود می‌آورد متشکرم از سایت ژیوار

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر. ممنون از کامنتهای باارزشی که برای ژیوار درج می‌کنید، بله زندگی جالبی دارند خالو کوه کن، باعث افتخار ماست که بتوانیم در مورد این مرد قوی گزارشی تهیه کنیم.✍

  2. art_ordibeheshti@ گفت:

   سلام ببخشید من هیچ عکس و نقاشی در مورد کریس مک کلور توی گوگل پیدا نکردم کجا میتونم آثار و زندگینامه ش رو بخونم؟

 3. علی کامرانی گفت:

  مثه همیشه عالی

  1. شیما رشیدی گفت:

   ممنون از توجه شما🙌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.