ژیوارنامه

لیست معروف‌ترین گورستان‌های جهان

گورستان های معروف دنیا

اگرچه برخی معتقدند که بازدید از یک گورستان هنگام تعطیلات ممکن است وحشتناک باشد اما گورستان‌ها می‌توانند یک درس تاریخی ارزنده، یک گشت و گذار در باغی دوست داشتنی و یا یک مکان برای دیدن بهترین منظره از خط افق باشند.

پر بازدیدترین گورستان جهان، Père Lachaise ( پرلاشز) در پاریس، هر ساله بیش از 3.5 میلیون بازدید کننده دارد، تقریباً به تعداد افرادی که در همان زمان ساختمان امپایر استیت را مورد حمله قرار دادند.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، به ویزای شینگن نیاز دارید.

گورستان های معروف دنیا

اکثر مردم فرصتی برای ملاقات قهرمانان خود در حالی که آنها هنوز زنده هستند ندارند، اما می توانند با بازدید از آرامگاه ابدیشان به آنها ادای احترام کنند. گرچه هزاران گورستان برجسته وجود دارد که ارزش دیدن در سراسر جهان را دارد، در این مقاله به چند مورد از معروف‌ترین آنها اشاره شده است. در این گورستان‌ها، یادبودهایی را پیدا خواهید کرد که به قهرمانان جنگ، سیاستمداران، هنرمندان، نویسندگان و موسیقی دانان اختصاص داده شده است و می توانید در آنجا ادای احترام کرده و چیز های جدیدی یاد بگیرید.

گورستان های معروف دنیا

گورستان واورلی، استرالیا

بهترین دلیل برای بازدید: چشم انداز اقیانوس.

از زمان افتتاح واورلی در سال 1877، حدود 80،000 نفر در صخره های ساحل معروف ناهموار استرالیا آرام گرفتند. این گورستان در محلی قرار دارد که مسیر محبوب Bondi به Coogee با شهر Bronte روبرو می شود و به خاطر بناهای تاریخی ویکتوریا و ادواردی که بالای قبرهای افسانه کریکت Victor Trumper قرار دارند،  شناخته شده است، همچنین در این گورستان هنری لاوسون شاعر و بیش از 200 جانباز جنگ آرمیده اند.

گورستان های معروف دنیا

گورستان Okunoin، کوه کویا ، ژاپن

بهترین دلیل برای بازدید: بناهای بسیار جذاب این مکان زیارتی بودایی شامل مواردی از سفینه های فضایی گرفته تا معابد فانوس هایی هستند که تا ابد روشن شده اند.

این سایت جنگلی در کنار کوه کویا جایی است که کوبو دایشی، بنیانگذار آیین بودایی شینگون، در مراقبه ابدی قرار دارد و به همین ترتیب، مکانی است که بسیاری از پیروان فداکار می خواهند دفن شوند.در واقع آنقدر وسیع است که بزرگترین گورستان ژاپن است.

گورستان های معروف دنیا

گورستان Bonaventure، ساوانا ، جورجیا

این گورستان متشکل از  باغ مجسمه ای برای استراحت در زمین کاملاً بلوطی و خزه های وهم انگیز اسپانیایی است. 100هکتار از این مزارع سابق با بناهای یادبود گوتیک جنوبی پراکنده شده است و این مناطق پس از حضور در فیلم کلینت ایستوود، به گورستانی نمادین تبدیل شد.

گورستان های معروف دنیا

گورستان مبارک، ساپانتا ، رومانی

بازدید: بهترین دلیل برای دیدن زندگی سبک تر پس از مرگ.

مواظب باشید در شهر ساپانتا چه می کنید زیرا اگر مثلاً به طور ناخواسته کلاهبرداری کردید، ممکن است روی سنگ قبر شما در محل دفن محلی یک شعر در مورد رذایل شما نوشته شود.  این گورستان دارای بیش از 600 صلیب چوبی رنگارنگ و منبت کاری شده است که بر هر گوری نهاده شده است.

گورستان های معروف دنیا

پانتئون آنتیگو د اکسوکوتلان، اوخاکا، مکزیک

بهترین دلیل برای بازدید: این مکان یکی از بهترین مکان ها برای تجربه روز مردگان است.

در تاریخ 31 اکتبر، این گورستان با کسانی که به دنبال احترام به اعضای خانواده و دوستان خود برای دیا د لوس مورتوس هستند، زنده می‌شوند. این گورستان شامل گورهای تزئین شده با تزئینات رویایی و بسیار زیبا برای بازدید است.

گورستان های معروف دنیا

گورستان هایگیت، لندن، انگلستان

بهترین دلیل برای بازدید: دیدن مشهورترین شخص دفن شده در گورستان، کارل مارکس.

هایگیت یکی از هفت گورستان باغ مانند است که در قرن نوزدهم، زمانی که محل دفن در داخل شهر بیش از حد دارای ازدحام شده بود، به صورت حلقه ای ساخته شده است. امروزه، این مکان سایه ای است برای فرار از شهر. مقبره ها و ساختمان های گوتیک در آن و گذرگاه طاقدار معروف به خیابان مصر نیز مانند همیشه چشمگیر است.

گورستان های معروف دنیا

گورستان هالیوود، لس آنجلس، کالیفرنیا

بهترین دلیل برای بازدید: مجسمه جالب جانی رامون.

این مکان آرامگاه نویسندگان، کارگردانان و مجریان در تاریخ هالیوود است. اینجاست که بزرگترین بازیکنان صنعت می آرمند. به طور مناسب، چشم انداز این گورستان پر از سنگ قبرهای زیبا، طاووس، درختان خرما و استخرهای منعکس کننده است.

 

گورستان های معروف دنیا

گورستان  یادبود نپتون، کی بیسکاین، فلوریدا

بهترین دلیل برای بازدید: غواصی.

در اینجا شیر آهکی، خاکسترهای سوزانده شده مردم با سیمان مخلوط می شوند و ستون هایی با شکوه ایجاد می کنند که در یک صخره دست ساز با الهام از شهر از دست رفته آتلانتیس قرار دارند.

گورستان های معروف دنیا

Cimetière du Père Lachaise، پاریس، فرانسه

بهترین دلیل برای بازدید:  این گورستان یکی از بزرگترین و پربازدیدترین گورستان ها در جهان است.

این گورستان به عنوان مرکز دفن ثروتمندان مشهور پاریس می باشد. لیست اجساد مشهوری که اکنون در آنجا دفن شده اند شامل جیم موریسون، اسکار وایلد، فردریک شوپن، مارسل پروست و نقاش ایتالیایی آمدیو مودیلیانی است. اگر علاقمند سفر به فرانسه هستید، از تور فرانسه ژیوار دیدن کنید.

گورستان های معروف دنیا

گورستان گورخر، شهر نیویورک، نیویورک

بهترین دلیل برای بازدید: دیدن میلیون ها نفر از مردم نیویورک که در خواب هستند.

در این 365 هکتار، گذشته از چشم اندازهای شگفت انگیز که بنظر می رسد بناهای برجسته در امتداد آسمان خراشهای شهر هستند، این گورستان میزبان اجساد برخی از سازندگان و محافظانی است که شهر را به حال امروز خود درآورده اند.

گورستان های معروف دنیا

گورستان Punta Arenas، پونتا آرناس ، شیلی

بهترین دلیل برای بازدید: برای یک مهمانی بصری از مقبره های سفید روشن در کنار پرچین هایی که با دقت محافظت می شوند.

فقط با یک پیاده روی کوتاه از مرکز Punta Arenas فاصله دارد  اما سفر به این گورستان بیشتر شبیه یک گام به عقب در زمان است.   در این گورستان، اجساد برخی از نخبگان شیلی وجود دارد، برخی سفید روشن و تزئین شده با انبوهی از گلهای رنگارنگ  و برخی دیگر نیز با رنگهای واضح نقاشی شده اند.

گورستان های معروف دنیا

گورستان ملی آرلینگتون

آرلینگتون آخرین محل استراحت بیش از 400000 سرباز آمریکایی است که این شهر را به یکی از میهنی ترین مکان های آمریکا تبدیل کرده است. برآورد می‌شود که این گورستان که در سال 1864 تأسیس ده است، تا سال 2060 به طور کامل پر می شود.

لیست معروف‌ترین گورستان‌های جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.