اخبار اروپا

رکوردهای جذاب گردشگری که در گینس ثبت شده‌اند

رکوردهای گردشگری دنیا

هرساله، رکوردهای زیادی در گینس ثبت می‌شوند که هرکدام، دارای ویژگی خاصی هستند. رکوردهای گردشگری دنیا یکی از مواردی است که بسیاری از افراد برای سفر به آن رجوع می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید از این رکوردها اطلاع داشته باشید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله، برخی از رکوردهای گردشگری دنیا را نام برده و بررسی می‌کنیم.

بزرگ‌ترین سرسره آبی جهان

یکی از مهم‌ترین رکوردهای گردشگری دنیا در کشور مالزی وجود دارد. بزرگ‌ترین سرسره آبی جهان در کشور مالزی، حدود 1111 متر طول دارد. رفتن به این سرسره، بسیار شگفت‌انگیز بوده و هرکسی مایل به امتحان آن است. این رکورد که قبلاً مربوط به پارک آبی در ورنون نیوجرسی بود، توسط این پارک آبی در مالزی شکسته شد. این سرسره، در پایین یک جنگل قرار دارد و یک ساختمان دائمی می‌باشد. مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا فرد از بالای این سرسره به پایین برسد، حدود چهار دقیقه است.

رکوردهای گردشگری دنیا

بزرگ‌ترین هزارتوی برفی

طبق تحقیقات انجام شده، این هزارتوی برفی در کانادا ایجاد شده است. مساحت این هزارتو نزدیک به 2789.11 مترمربع تخمین زده شد. این هزارتو، رکورد یک هزارتوی دیگر با بیش از 1000 مترمربع مساحت را شکست. این رکورد در گینس به‌عنوان بزرگ‌ترین هزارتوی برفی ثبت شده است. این هزارتو، یکی از رکوردهای گردشگری دنیا می‌باشد که طرفداران زیادی دارد.

رکوردهای گردشگری دنیا

ترن هوایی در پنسیلوانیا

این ترن هوایی که یکی از رکوردهای گردشگری دنیا شمرده می‌شود، 67 متر ارتفاع دارد. همین امر باعث شده است که این ترن هوایی بسیار هیجان‌انگیز باشد. این وسیله که در پنسیلوانیا ساخته شد، 60 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. هرساله افراد زیادی برای تجربه این ترن هوایی به پنسیلوانیا می‌روند.

رکوردهای گردشگری دنیا

موزه گوگنهایم در نیویورک

یکی دیگر از رکوردهای گردشگری دنیا که به بررسی آن می‌پردازیم، موزه گوگنهایم در شهر نیویورک است. این موزه پس از افتتاح نمایشگاه هیلما کلینیک، بیشترین بازدیدکننده را از آن خود کرده است. رکورد این موزه، زمانی ثبت شد که بین اکتبر 2018 تا آوریل 2019، حدود ششصدهزار نفر برای دیدن یک اثر هنری رفتند. این میزان، نسبت به بقیه موزه‌ها اصلاً قابل مقایسه نخواهد بود. به‌جز گوگنهایم، گالری‌های دیگری هم بازدیدکنندگان زیادی داشته است. مثل موزه هنر اسپرینگ فیلد در هلند.

رکوردهای گردشگری دنیا

ترن هوایی یوکون استریکر

یکی دیگر از مواردی که جزء رکوردهای گردشگری دنیا محسوب می‌شوند، ترن هوایی یوکون استریکر می‌باشد که در کانادا قرار دارد. این دستگاه، بلندترین، طولانی‌ترین و سریع‌ترین ترن هوایی است که به‌عنوان رکوردهای گردشگری دنیا شناخته می‌شود. این ترن هوایی، افراد را به مدت سه ثانیه نگه می‌دارد و بعد از آن، در ارتفاع 75 متری رها می‌کند. کل مسیر این ترن هوایی، 1105 متر است. حداکثر سرعت این دستگاه، 80 مایل بر ساعت بوده که بسیار هیجان‌انگیز است.

رکوردهای گردشگری دنیا

چشمه یلواستون

چشمه یلواستون، یکی از رکوردهای گردشگری دنیا شناخته می‌شود که بزرگترین چشمه جهان می‌باشد. در ماه سپتامبر، سازمان زمین‌شناسی اعلام کرد که تاکنون این چشمه نزدیک به 34 بار فوران کرده است. مدت‌زمان فوران‌های این چشمه که یکی از رکوردهای گردشگری دنیا محسوب می‌شود، بین سه تا چهل دقیقه است.

رکوردهای گردشگری دنیا

 جمع‌بندی

رکوردهای گردشگری دنیا در این روزها، از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد، تمایل دارند به مناطقی سفر کنند که رکوردهای گردشگری دنیا را کسب کرده‌اند. امیدواریم از خواندن این مقاله، نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.