ژیوارنامه

آداب سفر با هواپیما | مزاحمان پرواز وارد می‌شوند!

آداب پرواز با هواپیما

سالیانه افراد زیادی به فرودگاه‌ها وارد و یا از آن‌ها خارج می‌شوند، این مکان‌های شلوغ و مهم جایگاه مهمی در صنعت حمل‌ونقل دارند. افراد زیادی ممکن است ساعت‌های طولانی در این مکان در حال انتظار باشند.

متاسفانه این مکان‌ها خیلی از جذابیت برخوردار نیستند و خیلی‌ها از فرودگاه‌ها تجربیات ناخوشایندی دارند که بخشی از این تجربه‌ها ناشی از رفتار نادرست افراد در فرودگاه‌هاست. در ادامه لیستی از کارهایی که نباید در فرودگاه انجام دهیم را برایتان عنوان می کنیم. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

 1. از صف خارج نشوید و صف را بهم نزنید.

صف‌ها در همه جا یکی از منفورترین‌ها هستند، نه تنها شما بلکه دیگران نیز از بودن در صف خوششان نمی‌آید. اما کسی مسئول دیر رسیدن شما و اینکه شما در انتهای صف قرار دارید نیست.

اگر قصد بهم زدن صف را دارید تنها راه‌حلی که می‌توانم بدهم این است که از آن خارج شده و به خانه‌تان بازگردید!

 1. صندلی‌ها را تبدیل به تختخواب نکنید.

صندلی‌ها برای نشستن است، آنها را تعبیه کردند تا افراد راحت‌تر زمان انتظار را تحمل کنند.

 هیچ‌کس شما را برای اینکه نشسته چرت می‌زنید، سرزنش نخواهد کرد. اما لطفا از صندلی‌ها به عنوان تختخواب، زیرپایی استفاده نکنید. چمدان و ساک‌های خود را در روی زمین یا دامان خود نگه دارید. به جای اشغال صندلی با آن‌ها به این فکر کنید که شاید کسی مدت‌ها در صف انتظار ایستاده است و الان به آن صندلی برای استراحت نیاز دارد.

 1. به فضای شخصی افراد احترام بگذارید.

می‌دانم در اوج شلوغی ممکن است فضا خیلی کم باشد، اما آیا فاصله نزدیک داشتن با فرد کناریتان کاری ناپسند نیست؟

 1. آشغال ریختن

بله! فرودگاه‌ها متولیانی دارند تا مطمئن شوند بهداشت در فضایشان راحت می‌شود، آن‌ها به شلختگی موجود در فضای فرودگاه‌ها رسیدگی می‌کنند. اما اگر شما با صندلی چسبناک یا توده‌ای پوست خوراکی در زیر آن مواجه شوید، چه حسی دارید؟

 1. مکالمه‌های کوتاه دوستانه

بین دوستانه بودن و بیش از حد پرحرف بودن مرز خوبی وجود دارد. هنگام دوست‌یابی در فرودگاه یا پرواز، سعی کنید ارزیابی کنید که شخصی که با او صحبت می‌کنید پذیرا مکالمه است یا خیر. در غیر این صورت، اجازه دهید مکالمات ناجور را به حداقل برسانیم.

 1. بلند صحبت کردن ممنوع

این از آن مواردی است که بسیار مورد شکایت افراد است. بعضی‌ها با خستگی بسیار زیاد به فرودگاه رسیده‌اند با آرام صحبت کردن به آرامششان کمک کنیم.

به طور کلی صحبت با صدای متعادل کاری مودبانه است. استثنایی برای آن در نظر نگیرید.

 1. مسدود کردن راه عبور و مرور ممنوع

افراد در فرودگاه همیشه در حال حرکت هستند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که با مسدود کردن راهروها، پله ها، درها و غیره شرایط را ناخوشایندتر نمی کنید.

عکس خود را خواهید گرفت! مکان درست آن‌ را یاد بگیرید!

 1. جرو‌بحث و دعوا در ملاعام ممنوع

بحث‌های خانودگی شما با همسرتان به هیچ عنوان جذابیتی برای دیگران ندارد، آن‌ها را به زمانی دیگر موکول کنید و به سفر پیش رو فکر کنید.

 1. با مهماندران و کارکنان فرودگاه باادب رفتار کنید.

لغو پرواز و یا تاخیر آن بسیار ناخوشایند است اما به شما مجوز اینکه بی‌ادب شوید و یا برای دیگران جهنم به پا کنید را نمی‌دهد. اگر اعتراضی لازم است، آن را به صورت شفاف به مسئول اعلام کنید و حتما درخواست برگه شکایات را نمایید.

 1. نوبت یا جای خود را به افراد مسن، زنان باردار، کودکان و معلولین بدهید.

شهروندان سالخورده، زنان باردار، کودکان و افراد دارای معلولیت در اولویت جهان هستند. با رفتار درست خود حسن نیتتان را نشان دهید.

 1. باز کردن کمربند و چمدان قبل از اعلام چراغ راهنما ممنوع

این اتفاق در هواپیما می افتد، اما از نظر فنی، پس از فرود، شما در فرودگاه هستید. آرام بمانید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. فرود برای همه، عملی ناخوشایند است.

به نظرتان وقتی هنوز خلبان عملیات پارک را روی باند به اتمام نرسانده است، شما کجا می‌توانید بروید؟

12. وقتی به شما تذکری داده می‌شود، عصبانی نشوید.

من دوست دارم در مقالات مربوط به آداب معاشرت این نکته را ذکر کنم، وقتی کسی به شما قانون خانه را یادآور می‌شود دلخور نشوید، مودبانه عذرخواهی کنید و از او برای یادآوری تشکر نمایید.

امیدوارم موارد فوق را در نظر بگیرید و بدانید تجربه تلخ برای هیچ‌کس جذاب نیست، سازنده خاطرات خوش و نماینده خوبی برای خودتان، خانواده‌تان و کشورتان باشید.

سپاس که همراه ژیوار در این مقاله بودید، برایتان اوقات خوشی را آرزومندیم.

13.فرزندان خود را تحت کنترل داشته باشید

به عنوان والدین شما باید حداقل سعی کنید با آن کنار بیایید. سعی کنید فرزندان خود را تحت کنترل داشته باشید – به آنها بگویید که به عنوان مثال به صندلی جلوی خود لگد نزنند – و همسفران شما را به خاطر این کار دوست خواهند داشت.

14. بدون هدفون به هیچ چیز گوش ندهید

هیچ کس دیگری نمی خواهد پادکست یا بازی ویدیویی شما یا انتخابهای موسیقی وحشتناک شما را بشنود. من هنوز متعجب هستم که مردم واقعاً این کار را می کنند.

برای سفر به اروپا، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.