مجله هلند

سد آبی زیلند در هلند

سدهای زیلند در هلند

سدهای زیلند در هلند بنا به گفته مهندسان، یکی از شگفتی‌های دنیای مدرن است. این سازه معماری مجموعه‌ای از سدها، دریچه‌ها، خاکریزها و دایک‌ها می‌باشد که برای محافظت از هلند در برابر افزایش آب ناشی از طوفان طراحی‌شده است. افرادی که علاقه داشته‌باشند، می‌توانند یک سفر جاده‌ای به این مجموعه داشته‌باشند. در این مقاله همه مواردی که افراد برای بازدید از این سدها باید بدانند، فراهم‌شده است. جاذبه‌های آمستردام را در اینجا بخوانید.

سدهای زیلند در هلند

تاریخچه سدهای زیلند در هلند

استان‌ زیلند یک استان دریایی در جنوب‌غربی هلند می‌باشد. درگذشته، زیلند بین کنت‌های فلاندر و هلند مورد مناقشه بود تا اینکه در سال 1323 به هلند واگذار شد. درنهایت نیز زیلند به استان‌های متحد تحت رهبری ویلیام سوم (1672-1702) ملحق گردید. تاریخ این استان با مبارزه دائمی با دریا گره‌‌ خورده و خط ساحلی زیلند به‌طور مداوم تغییرکرده است. زیرا جزایر توسط رسوبات آبرفتی بزرگ‌شده‌اند یا توسط دایک‌ها متحد و محافظت می‌شوند یا توسط سیلاب‌ها شسته شده‌اند. این استان در 1 فوریه 1953 در اثر سیل، آسیب جدی دید که بیش از 1836 کشته و خسارات مالی زیادی به‌جای گذاشت. درنتیجه، دولت هلند اجرای پروژه سدهای زیلند در هلند را آغاز کرد تا کانال‌های اصلی دریا را سد کند و جزایر را با یکدیگر و با سرزمین اصلی پیوند دهد. شاید مقاله بهترین دانشگاه‌های هلند برای شما جالب باشد.

علیرغم شروع تحقیقات و برنامه‌ریزی در دهه 1950، ساخت 13 قسمت این سدها در استان زیلند حدود 50 سال طول کشید. پس از سیل 1953، بازسازی گسترده روستایی انجام شد و اسکان مجدد بسیاری از کشاورزان زیلندی در شمال شرقی این استان باعث گردید زمین‌هایی که باقی‌مانده بودند، برای درست کردن مزارع استفاده شوند. در حال حاضر در این استان کشاورزی بسیار مکانیزه، با روش‌های کارآمد انجام می‌شود و در هر هکتار محصول فراوان برداشت می‌گردد.

سدهای زیلند در هلند و بخش اعظم خاک رسی دریایی زیلند باعث‌شده است که زمین‌های این استان برای محصولاتی همچون غلات، سیب‌زمینی، چغندرقند و غیره قابل‌کشت باشد. علاوه بر کشاورزی و دام‌پروری، زیلند دارای فرهنگ سنتی صید صدف، ماهیگیری و همچنین استراحتگاه‌های ساحلی است.

سدهای زیلند در هلند

دسترسی و اقامت برای بازدید از سدهای زیلند در هلند

برای دسترسی به استان زیلند می‌توانید به‌راحتی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. خطوط راه‌آهن مستقیم شما را از آمستردام، لاهه و روتردام به شهرهایی مانند یرسکه، میدل بورخ و فلیسینگن می‌رساند. سفر از آمستردام به زیلند حدود 2.5 ساعت و از روتردام نیز حدود 1.5 ساعت طول می‌کشد. خطوط اتوبوس نیز روستاها را به هم متصل می‌کنند. همچنین تعدادی کشتی برای بردن مسافران به جزایر مختلف وجود دارد. بهترین راه برای گذراندن یک‌ شب در سدهای زیلند در هلند این است که یک هتل یا خانه تعطیلات در کنار ساحل یا در میان طبیعت با امکانات لوکس انتخاب کنید.

جاذبه‌های بازدید از سدهای زیلند در هلند

هنگام بازدید از سدهای زیلند در هلند می‌توانید از جذابیت‌های اطراف آن‌ها نیز لذت ببرید. شما می‌توانید از شهرهای محبوب ساحلی بازدید کنید و از غذاهای برجسته دریایی لذت ببرید. همچنین از موزه Zeeuws در شهر میدل بورخ و موزه آزادی در Nieuwdorp دیدن کنید. در این موزه‌ها می‌توانید همه‌چیز را در مورد رویدادهایی مانند سیل دریای شمال در سال 1953 یا نقش حیاتی که استان زیلند در آزادسازی هلند در جنگ جهانی دوم ایفا کرد، کشف کنید.

سدهای زیلند در هلند

یکی از به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های بازدید از سدهای زیلند در هلند دوچرخه‌سواری در سدها و دایک ها است. شما می‌توانید در مسیر دوچرخه‌سواری شاهد سواحل زیبا، تپه‌های شنی چشمگیر و علفزارهای سبز زیبا باشید. زیلند، بهشت روی زمین است. این استان به‌عنوان غربی‌ترین استان هلند، در مرز بلژیک، به خاطر غذاهای دریایی لذیذش معروف می‌باشد. ماهی و میگو، صدف و خرچنگ از غذاهای موردعلاقه محلی هستند. بسیاری از این مواد تازه، در منوی رستوران‌های این استان یافت می‌شوند. همچنین گردش در ساحل و بازدید از باغ‌وحش و حفاظتگاه‌های طبیعی، یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که می‌توانید در بازدید از سدهای زیلند در هلند انجام دهید.

سدهای زیلند در هلند

جمع‌بندی

سدهای زیلند در هلند به این کشور در دنیای مدیریت آب، شهرت جهانی داده است و یکی از مکان‌های دیدنی این کشور می‌باشد. استان دریایی و خارق‌العاده زیلند با داشتن این سدها جایی است که می‌توان در آن از زیباترین سواحل بازدید کرد و از آب شفاف دریا و غذاهای لذیذ دریایی لذت برد. در سال 1953 پس از وقوع سیل که ترکیبی از جزر و مد بهاری و جزر و مد طوفانی بود، پروژه ساخت این سدها شروع شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.