تور 10 روز چک اتریش مجارستان

تور 11 روز مجارستان اتریش چک آلمان

تور 8 روز مجارستان اتریش

 تور مجارستان

برای دیدن رود دانوب کافیست به بوداپست، پایتخت مجارستان، سفر کنید. اگر شما عاشق سفر کردن باشید حتما دیدن بوداپست، شهر دو تکه‌ مجارستان که با رود دانوب به دو قسمت بودا و پست تقسیم شده است، یکی از انتخاب‌هایتان خواهد بود. این کشور اروپای مرکزی با داشتن تاریخ پر فرازو نشیب و آثار تاریخی فراوان از مقاصد گردشگری جذاب برای مسافران است. بوداپست همانند یک تابلوی نقاشی است که آثاری همچون: میدان قهرمانان، تپه گلرت، پارلمان بوداپست، پل زنجیر، خیابان‌ آندارسی، کلیسای باسیلیکای سن استفان و … از بخش‌های جدانشدنی این تابلوی زیبا هستند. تور مجارستان ژیوار تجربه‌ای لذت بخش از سفر به بوداپست خواهد بود.

 در تور مجارستان از چه مکان هایی بازدید کنیم؟

برای دیدن شهری که معماری گوتیک، باروک، رومنس تا هنرنو را دارد، حسابی وقت بگذارید. این شهر نسبتا کوچک اما سرسبز و دلنشین مقصد مناسبی برای دیدن معماری قدیمی و مدرن در کنار هم است. شما در تورمجارستان می توانید از ساختمان پارلمان مجلس (سومین ساختمان بزرگ پارلمان در جهان) در کنار رود دانوب بازدید کنید. در امتداد پارلمان به سمت کلیسای باسیلیکا سنت استفان (بلندترین ساختمان بوداپست) حرکت کنید، در ادامه به میدان قهرمانان (جایی که نماد تاریخ و هویت کشور مجارستان است) بروید، زیباترین عکس ها را از تپه گِلِرت، پل معلق چِین، موزه‌ هنرهای زیبای مجارستان، خانه اپرا، خیابان‌ آندارسی و واتزی ثبت کنید.

بوداپست به حمام‌های آب گرم و درمانی نیز مشهور است. در تور مجارستان سعی کنید به یکی از این حمام‌ها سری بزنید و حسابی کیف کنید. خرید بخش جدانشدنی تور مجارستان است. می‌توانید چرخی در WestEnd، Allee، Arena، Corvin Plaza بزنید. حتی گشت و گذار در بازار های سنتی بوداپست بسیار سرگرم کننده است.

 بهترین زمان خرید تور مجارستان چه زمانی است؟

نخست این شما هستید که زمان شروع تور اروپا به مقصد مجارستان‌تان را انتخاب می‌کنید، اما در یک نگاه کلی باید بدانید که شهر بوداپست، از لحاظ آب و هوایی با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، همواره قاره ای و مرطوب است. این شهر در فصل زمستان یعنی از دی ماه تا اوایل فرودین سردترین ماه‌های سال را تجربه می‌کند و بارش برف بیشتر اوقات در این ماه‌ها به طور مکرر به وقوع می‌پیوندد. فصل بهار در کشور مجارستان بسیار دلچسب است. جمعیت گردشگران در این فصل کم است. این مسئله موجب می‌شود که قیمت هتل و بلیت هواپیما ارزان‌تر باشد. اکثر مسافران معمولا تابستان را برای تور مجارستان انتخاب می‌کنند به طبع هزینه هتل و هواپیما در این فصل بیشتر از دیگر فصول سال است. میانگین دما در این فصل بین 23 تا 35 درجه است.

تور مجارستان ارزان 

برای داشتن سفری ارزان همیشه روش‌هایی وجود دارد. انتخاب هتل‌های لوکس قیمت تور شما را بالا می‌برد. اگر تمایل دارید تنها سفر کنید می‌توانید هاستل رزرو کنید. ولی خبری از صبحانه و ناهار نیست شما خودتان باید آستین‌هایتان را بالا بزنید و غذا درست کنید. اگر هم گروهی سفر می‌کنید بهتر است یک آپارتمان اجاره کنید و هزینه را بین خودتان تقسیم کنید. چنانچه شما در فصل زمستان به بوداپست سفر کنید درست است که سرما ممکن است کمی آزارتان دهد اما در عوض در هزینه هتل و هواپیمایتان تا حد زیادی صرفه جویی می‌شود. هر چه قدر هم تعداد شب‌های اقامت‌تان را کمتر کنید به طبع هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

بهترین قیمت تور مجارستان

خوش سلیقه‌اید!!! کسی که خواهان بازدید از مجارستان باشد قطعاً با سایر افراد متفاوت است. برای تور مجارستان هر قدر هم هزینه کنید، می‌ارزد. اما باید توجه داشته باشید که قیمت‌های متفاوتی در بازار خواهید یافت از این رو برای اخذ ویزای توریستی کشوری مانند مجارستان، از طریق مجریان تورهای اروپا که به صورت مستقیم با سفارت در ارتباط هستند اقدام نمایید.

 برای اولین بار می‌خواهید به اروپا سفر کنید؟

اگر برای اولین بار می‌خواهید به اروپا سفر کنید و تاکنون به هیچ یک از کشورهای اروپایی سفر نکرده‌اید بهتر است مجارستان اولین مقصد شما باشد. ژیوار اعتبار خوبی نزد سفارت مجارستان دارد که این موضوع تاکنون سبب شده است که اغلب مسافران موفق به دریافت ویزا شوند. همچنین اگر شما قصد دارید انفرادی سفر کنید و همراهی برای سفرتان ندارید می‌توانید در قالب تور گروهی شرکت کنید که چند مزیت برای شما دارد. از جمله اینکه شانس دریافت ویزا به این صورت برای شما نسبت به اینکه خودتان تکی اقدام کنید، بالا می‌رود. دوم اینکه همراه با دیگر هم‌سفرتان در تور می‌توانید از جاذبه‌های شاخص دیدن کنید و تنهایی حوصله‌تان خیلی سر نمی‌رود. شاید بتوانید دوستان خوبی هم در تورتان پیدا کنید.

 درباره تور مجارستان چه چیزهایی باید بدانیم؟

1. ویزا: برای سفر به مجارستان حدود 1 – 3 ماه قبل از سفر باید برای خرید تور مجارستان اقدام کنید. زیرا ورود به این کشور نیازمند ویزا است و باید 21 روز کاری را برای اخذ ویزای شنگن در نظر بگیرید.

2. هزینه: هزنیه تور مجارستان بسته به نوع پرواز و نرخ هتل‌ها متغییر است. بسته به اینکه شما چند شب و در چه هتلی اقامت داشته باشید میزان هزینه تور مجارستان شما متفاوت خواهد بود. پس عدد دقیقی نمی‌توان گفت. شما می‌توانید برای تور مجارستان با قیمت مناسب از پکیج‌های آژانس ژیوار استفاده نمایید.

3. واحد پول و زبان: واحد پول مجارستان برخلاف کشورهای عضو شنگن یورو نیست. واحد پول این کشور فورینت بوده و مردم این کشور به زبان مجاری گویش می‌کنند.

4. حمل و نقل: برای رفت ‌وآمد داخل شهر می‌توانید از مترو، اتوبوس، تاکسی و حتی قایق استفاده کنید. مترو نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل عمومی ارزانتر است.

5. ملزومات مورد نیاز: حتما در طول سفر با توجه به فصلی که سفر می‌کنید، به همراه داشتن لباس مناسب و کافی، عینک آفتابی، کلاه، شارژ تلفن همراه، نقشه شهر یا اپلیکیشن مناسب، چتر و کفش مناسب پیاده روی و.. را فراموش نکنید.

6. فرهنگ و آداب و رسوم: در نقاط مختلف این کشور شاید با فرهنگ های متفاوتی رو به رو شوید. اما مجاری ها آدم های مهربان و خانواده دوستی هستند که ارزش داشتن خانواده را می دانند. حمایت های مالی و احساسی در تمام مراحل زندگی در خانواده های مجارستانی دیده می شود. مجارها روابط را مانند یک سرمایه اجتماعی می‌بینند و از آن مراقبت می‌کنند. پیدا کردن دوست مجاری کار چندان سختی نیست. اگر با یکی از مردم این کشور دوست شدید و از اطلاعات خصوصی شما سؤال کردند، ناراحت نشوید و تعجب نکیند. مجاری ها پرسیدن این سوالات را جزئی از روند آشنایی می دانند. معاشرت کردن در بین مردم مجارستان از بخش‌های جدایی ناپذیر ساختن یک رابطه است. راهنمای سفر به مجارستان بیشتر در این زمینه به شما کمک می کند.

 مدارک لازم جهت اخذ ویزای تور مجارستان

📑 اصل  گذرنامه امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان برگشت تور مجارستان

📑 2 قطعه عکس 4.5 در 3.5 رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، کاملا از روبه رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد و حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی متفاوت باشد)

📑 اصل و ترجمه تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همراهان

📑 اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب های جاری: کارکرد سه ماهه اخیر به زبان انگلیسی

 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک

 • حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر باید 700.000.000 ریال باشد.

📑 اصل و ترجمه سند مالکیت

📑 اصل و ترجمه مدارک شغلی:

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی، به همراه سه فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

 • وکلا: پروانه وکالت.

 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، سه فیش آخر حقوق.

 • مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و قرارداد کاری

 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش آخر حقوقی

 • خویش فرمایان: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

 • معلمان و اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی.

 • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

توجه: جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

📑 برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن ها سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

📑 کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

📑 همراه داشتن بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 مدارک اسکان نظیر رزرو هتل

📑 تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق با تاریخ و امضا

 آدرس و ساعت کاری سفارت مجارستان در تهران

آدرس سفارت: شریعتی، دروس، میدان ‏هدایت، کوچه شادلو، ‏پلاک ۱۰‏

تلفن: 02122596020

فکس: 02122596022

وبسایت سفارت: www.teheran.mfa.gov.hu/irn

روزهای کاری سفارت مجارستان یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۶ است.

برای انجام کلیه امور ویزاهای کوتاه مدت مجارستان از جمله ویزای توریستی نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت مجارستان ندارید و تنها کافی است، اقدام به گرفتن وقت ملاقات از کارگزاری وی اف اس گلوبال vfs واقع در هروی سنتر کنید. شما با مراجعه به سایت وی اف اس به نشانی www.vfsglobal.com/hungary/iran به راحتی برای دریافت وقت می توانید اقدام نمایید.

خدمات تور مجارستان آژانس ژیوار

 • اخذ ویزای توریستی مجارستان

 • پرواز رفت و برگشت

 • بیمه نامه مسافرتی

 • تورلیدر فارسی زبان

 • اقامت در هتل با صبحانه

 • گشت و بازدید از جاذبه‌های دیدنی طبق برنامه تور مجارستان

 

یک فکر در مورد “تور مجارستان

 1. ندا گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا برای اواخر بهار ۱۴۰۱ توری برگزار خواهید کرد؟ زمان مناسب جهت شروع مقدمات کار بهمن یا اسفند۱۴۰۰ه؟
  همسربنده ۲بارسفر کاری به لبنان و ۲ بار هم کردستان عراق داشته آیا برای گرفتن ویزای شینگن و ورود به مجارستان مشکلی خواهد داشت؟ البته پاسپورت فعلیش مهر این کشورها رو نداره
  ویزای شینگن دریافتی ۵ساله و برای کشورهای دیگه هم قابل استفاده است یا خیر؟
  موضوع حساب بانگی و تراکنش باید برای هردو نفرمون باشه یا همسر کافیه چون بنده کارمند و شاغل نیستم

 2. ندا گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا برای اواخر بهار ۱۴۰۱ توری برگزار خواهید کرد؟ زمان مناسب جهت شروع مقدمات کار بهمن یا اسفند۱۴۰۰ه؟
  همسربنده ۲بارسفر کاری به لبنان و ۲ بار هم کردستان عراق داشته آیا برای گرفتن ویزای شینگن و ورود به مجارستان مشکلی خواهد داشت؟ البته پاسپورت فعلیش مهر این کشورها رو نداره
  ویزای شینگن دریافتی ۵ساله و برای کشورهای دیگه هم قابلیت استفاده است یا خیر؟

 3. کیمیا گفت:

  سلام برای کودک که همراهمون هست هم باید ۷۰ میلیون بزا یم یا فقط بزرگسالان؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز به خیر برای کودکک همراه، بستگی به سن کودک داره خانم کیمیا.

 4. دکتر احمدی گفت:

  سلام من تور 5روزه مجارستان رو پارسال رفتم
  5 روز بسیار دیدنی بود و همه جا رو دیدم
  ویزای مجارستان من و خانوادم گه نگم راحت برام گرفتین و کلی کیف کردیم
  لیدر تون هم عالی بود
  هتل بی نظیر
  همه چی 5ستاره
  عالی ژیوار

  1. سمیرا گفت:

   سلام هزینه تور پنج روزه چقدر میشه لطفا راهنمایی کنید

   1. شیما رشیدی گفت:

    سلام در حال حاضر این برکه صرفاً برای اطلاع رسانی ایجاد شده است، برای آگاهی از قیمت های واقعی تورهای اروپایی باید منتظر تصمیمات دولتی باشیم که آیا ویزا میتوان گرفت یا نه، ممنون از همراهی شما

 5. محمدرضا 78 گفت:

  این پرینت بانکی رو که از بانک میگیریم باقی مانده حساب رو باید به دلار بگیریم یا یورو؟

  1. آیسان حقیقی گفت:

   به دلیل اینکه مجارستان جز کشورهای حوزه شنگن هست باید باقی مانده حسابتون رو به یورو بگیرید.

 6. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اخرین توری که بردین مسافرها تو چه هتلی اقامت داشتن؟ و با چه ایرلاینی پرواز انجام شده؟

  1. آیسان حقیقی گفت:

   سلام ممنون از شما
   آخرین توری که به مجارستان اعزام شدن در تاریخ 3 اسفند ماه 98 بودند که در هتل Mercure korona budapest اقامت داشتند و پروازشون با ایرلاین ایران ایر انجام شد.

 7. ابهری گفت:

  من شنیدم تور لیدرهاتون خیلی باحوصله هستن، درسته؟
  چون من با یه آژانس دیگه سفر کردم اصلا تور لیدر حوصله نداشت به سوالات مسافرا جواب بده و خیلی مهمه که تور لیدر با اخلاق و صبور باشه.

  1. آیسان حقیقی گفت:

   لطف دوستان هست. خوشحالیم که چنین فیدبکی از مسافرامون میگیریم. ما جز سیاست های کاریمون هست که تور لیدرهای با اخلاق و کار بلد به کار بگیریم. و ناراحتیم از تور لیدر پرحوصله ای در سفر قبلیتون نداشتید.

 8. افروز گفت:

  من یک نفر هستم و قصد دارم با تور به بوداپست سفر کنم ولی قیمت تور برای اتاق یک تخته زیاده امکانش هست برای من هم اتاقی خانم پیدا کنید؟

  1. آیسان حقیقی گفت:

   خانم افروز عزیز ما تمام سعی خودمون رو خواهیم کرد که یک هم اتاقی برای شما پیدا کنیم. اما اگر این اتفاق رخ نده شما ناگزیر هستید نرخ اتاق سینگل رو پرداخت کنید. اگر ما هم اتاقی برای شما پیدا کنیم و به هر دلیلی ریجکت شود بازهم برای شما باید ناچارا اتاق یک تخته را رزرو نماییم.

  2. مریم گفت:

   سلام منم یک نفرم همراه خانم میخام

   1. شیما رشیدی گفت:

    سلام روزتون بخیر در حال حاضر توری برای برگزاری نیست.

 9. آبی گفت:

  سلام
  هتل هایی که رزرو میکنین تو چه سطحی هستند؟

  1. آیسان حقیقی گفت:

   ما تمام سعی خودمون را میکنیم تا هتل هایی که برای مسافران رزرو می کنیم از استانداردهای مطلوبی برخوردار باشند که عموما هتل های 4 ستاره با کیفیت خوب همیشه مدنظر ما هست.

 10. ع . دادگر گفت:

  من تجربه خیلی خوبی با گروه شما داشتم. خواستم اینجا از شما تشکر کنم.

  1. آیسان حقیقی گفت:

   ما بسیار خواشحالیم که رضایت شمارو تونستیم جلب کنیم. امیدواریم در سفرهای بعدی نیز میزبان شما باشیم.

 11. کیمیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه تاریخچه سفریمون خوب نباشه میتونیم برای تور مجارستان ثبت نام کنیم؟

  1. آیسان حقیقی گفت:

   سلام خانم کیمیا
   بله شما چنانچه هیچ سفر آسیایی هم نداشته باشید میتونید برای تور مجارستان ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.