8 روزه مجار اتریش 3 خرداد
تور 8 روزه مجارستان – اتریش | 3 خرداد
8 روزه مجلر اتریش 31 اردیبهشت
تور 8 روزه مجارستان – اتریش | 31 اردیبهشت
5 روزه مجارستان اتریش 10 خرداد
تور 5 روزه مجارستان – اتریش | 10 خرداد
5 روزه مجارستان اتریش 3 خرداد
تور 5 روزه مجارستان – اتریش | 3 خرداد
12 روزه مجار اتریش چک آلمان 3 خرداد
تور 12 روزه مجارستان – اتریش – چک – آلمان | 3 خرداد
تور مجارستان چک آلمان 28 اسفند
تور مجارستان – اتریش – چک – آلمان | 28 اسفند
تور مجارستان – اتریش – 19 بهمن
تور مجارستان – اتریش – 19 بهمن
تور مجارستان اتریش 28 اسفند
تور مجارستان – اتریش | 28 اسفند
تور مجارستان اتریش 8 روزه 2 فروردین
تور مجارستان – اتریش | 2 فروردین
تور مجارسستان اتریش 2 فروردین
تور مجارستان – اتریش | 2 فروردین

تور مجارستان

برای دیدن رود دانوب کافیست به بوداپست، پایتخت مجارستان، سفر کنید. اگر شما عاشق سفر کردن باشید حتما دیدن بوداپست، شهر دو تکه‌ مجارستان که با رود دانوب به دو قسمت بودا و پست تقسیم شده است، یکی از انتخاب‌هایتان خواهد بود. این کشور اروپای مرکزی با داشتن تاریخ پر فرازو نشیب و آثار تاریخی فراوان از مقاصد گردشگری جذاب برای مسافران است. بوداپست همانند یک تابلوی نقاشی است که آثاری همچون: میدان قهرمانان، تپه گِلِرت، پارلمان بوداپست، پل زنجیر، خیابان‌ آندارسی، کلیسای باسیلیکای سن استفان و … از بخش‌های جدانشدنی این تابلوی زیبا هستند. تور مجارستان ژیوار تجربه‌ای لذت بخش از سفر به بوداپست خواهد بود.

در تور مجارستان از چه مکان هایی بازدید کنیم؟

برای دیدن شهری که معماری گوتیک، باروک، رومنس تا هنرنو را دارد، حسابی وقت بگذارید. این شهر نسبتا کوچک اما سرسبز و دلنشین مقصد مناسبی برای دیدن معماری قدیمی و مدرن در کنار هم است. شما در تورمجارستان می توانید از ساختمان پارلمان مجلس (سومین ساختمان بزرگ پارلمان در جهان) در کنار رود دانوب بازدید کنید. در امتداد پارلمان به سمت کلیسای باسیلیکا سنت استفان (بلندترین ساختمان بوداپست) حرکت کنید، در ادامه به میدان قهرمانان (جایی که نماد تاریخ و هویت کشور مجارستان است) بروید، زیباترین عکس ها را از تپه گِلِرت، پل معلق چِین، موزه‌ هنرهای زیبای مجارستان، خانه اپرا، خیابان‌ آندارسی و واتزی ثبت کنید.

بوداپست به حمام‌های آب گرم و درمانی نیز مشهور است. در تور مجارستان سعی کنید به یکی از این حمام‌ها سری بزنید و حسابی کیف کنید. خرید بخش جدانشدنی تور مجارستان است. می‌توانید چرخی در WestEnd، Allee، Arena، Corvin Plaza بزنید. حتی گشت و گذار در بازار های سنتی بوداپست بسیار سرگرم کننده است.

budapest

برای دیدن طلوع و غروب شهر، به پل تاریخی شهر بروید. در غروب تور مجارستان روی رود دانوب کشتی سواری کنید، شب را با خوردن گولاش مجاری و اشترودل در کنار پل تاریخی بوداپست به پایان رسانید. هرقدر وقت دارید، در شهر قدم بزنید، خیابان‌های قدیمی را کشف کنید، در کافه‌ها و رستوران‌های سنتی وقت بگذرانید. نهایت استفاده را از تور مجارستان کنید، شاید این فرصت برای دیدن «پاریس شرق» هرگز پیش نیاید.

بهترین زمان تور مجارستان چه زمانی است؟

نخست این شما هستید که زمان شروع تور اروپا به مقصد مجارستان‌تان را انتخاب می‌کنید، اما در یک نگاه کلی باید بدانید که شهر بوداپست، از لحاظ آب و هوایی با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، همواره قاره ای و مرطوب است. این شهر در فصل زمستان یعنی از دی ماه تا اوایل فرودین سردترین ماه‌های سال را تجربه می‌کند و بارش برف بیشتر اوقات در این ماه‌ها به طور مکرر به وقوع می‌پیوندد. فصل بهار در کشور مجارستان بسیار دلچسب است. جمعیت گردشگران در این فصل کم است. این مسئله موجب می‌شود که قیمت هتل و بلیت هواپیما ارزان‌تر باشد. اکثر مسافران معمولا تابستان را برای تور مجارستان انتخاب می‌کنند به طبع هزینه هتل و هواپیما در این فصل بیشتر از دیگر فصول سال است. میانگین دما در این فصل بین 23 تا 35 درجه است.

bud

برای اولین بار می‌خواهید به اروپا سفر کنید؟

اگر برای اولین بار می‌خواهید به اروپا سفر کنید و تاکنون به هیچ یک از کشورهای اروپایی سفر نکرده‌اید بهتر است مجارستان اولین مقصد شما باشد. ژیوار اعتبار خوبی نزد سفارت مجارستان دارد که این موضوع تاکنون سبب شده است که اغلب مسافران موفق به دریافت ویزا شوند. همچنین اگر شما قصد دارید انفرادی سفر کنید و همراهی برای سفرتان ندارید می‌توانید در قالب تور گروهی شرکت کنید که چند مزیت برای شما دارد. از جمله اینکه شانس دریافت ویزا به این صورت برای شما نسبت به اینکه خودتان تکی اقدام کنید، بالا می‌رود. دوم اینکه همراه با دیگر هم‌سفرتان در تور می‌توانید از جاذبه‌های شاخص دیدن کنید و تنهایی حوصله‌تان خیلی سر نمی‌رود. شاید بتوانید دوستان خوبی هم در تورتان پیدا کنید.

درباره تور مجارستان چه چیزهایی باید بدانیم؟

1. ویزا: برای سفر به مجارستان حدود 1 – 3 ماه قبل از سفر باید برای خرید تور مجارستان اقدام کنید. زیرا ورود به این کشور نیازمند ویزا است و باید 21 روز کاری را برای اخذ ویزای شنگن در نظر بگیرید.

2. هزینه: هزنیه تور مجارستان بسته به نوع پرواز و نرخ هتل‌ها متغییر است. بسته به اینکه شما چند شب و در چه هتلی اقامت داشته باشید میزان هزینه تور مجارستان شما متفاوت خواهد بود. پس عدد دقیقی نمی‌توان گفت. شما می‌توانید برای تور مجارستان با قیمت مناسب از پکیج‌های آژانس ژیوار استفاده نمایید.

3. واحد پول و زبان: واحد پول مجارستان برخلاف کشورهای عضو شنگن یورو نیست. واحد پول این کشور فورینت بوده و مردم این کشور به زبان مجاری گویش می‌کنند.

4. حمل و نقل: برای رفت ‌وآمد داخل شهر می‌توانید از مترو، اتوبوس، تاکسی و حتی قایق استفاده کنید. مترو نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل عمومی ارزانتر است.

5. ملزومات مورد نیاز: حتما در طول سفر با توجه به فصلی که سفر می‌کنید، به همراه داشتن لباس مناسب و کافی، عینک آفتابی، کلاه، شارژ تلفن همراه، نقشه شهر یا اپلیکیشن مناسب، چتر و کفش مناسب پیاده روی و.. را فراموش نکنید.

6. فرهنگ و آداب و رسوم: در نقاط مختلف این کشور شاید با فرهنگ های متفاوتی رو به رو شوید. اما مجاری ها آدم های مهربان و خانواده دوستی هستند که ارزش داشتن خانواده را می دانند. حمایت های مالی و احساسی در تمام مراحل زندگی در خانواده های مجارستانی دیده می شود. مجارها روابط را مانند یک سرمایه اجتماعی می‌بینند و از آن مراقبت می‌کنند. پیدا کردن دوست مجاری کار چندان سختی نیست. اگر با یکی از مردم این کشور دوست شدید و از اطلاعات خصوصی شما سؤال کردند، ناراحت نشوید و تعجب نکیند. مجاری ها پرسیدن این سوالات را جزئی از روند آشنایی می دانند. معاشرت کردن در بین مردم مجارستان از بخش‌های جدایی ناپذیر ساختن یک رابطه است. راهنمای سفر به مجارستان بیشتر در این زمینه به شما کمک می کند.

قرار است به چه فرودگاهی قدم بگذارید؟

اولین جایی که در بوداپست قدم خواهید گذاشت فرودگاه بین المللی این شهر یعنی Budapest Ferenc Liszt International Airport است. پس بهتر است اطلاعات مختصری از این فرودگاه داشته باشید.

کد یاتاBUD
کد ایکائوLHBP
فاصله فرودگاه با مرکز شهر بوداپست۱۶ کیلومتر
فاصله زمان تهران تا بوداپست ۴ ساعت 
ارتفاع از سطح دریا۱۵۱ متر
آدرسBudapest, 1185 Hungary
وبسایت فرودگاهwww.bud.hu

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تور مجارستان

📑 اصل  گذرنامه امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان برگشت تور مجارستان

📑 2 قطعه عکس 4.5 در 3.5 رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، کاملا از روبه رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد و حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی متفاوت باشد)

📑 اصل و ترجمه تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همراهان

📑 اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب های جاری: کارکرد سه ماهه اخیر به زبان انگلیسی

 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک

 • حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر باید 700.000.000 ریال باشد.

📑 اصل و ترجمه سند مالکیت

📑 اصل و ترجمه مدارک شغلی:

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی، به همراه سه فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

 • وکلا: پروانه وکالت.

 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، سه فیش آخر حقوق.

 • مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و قرارداد کاری

 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش آخر حقوقی

 • خویش فرمایان: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

 • معلمان و اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی.

 • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

توجه: جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

📑 برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن ها سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

📑 کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

📑 همراه داشتن بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 مدارک اسکان نظیر رزرو هتل

📑 تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق با تاریخ و امضا

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ویزای توریستی مجارستان مراجعه کنید.

آدرس و ساعت کاری سفارت مجارستان در تهران

آدرس سفارت: شریعتی، دروس، میدان ‏هدایت، کوچه شادلو، ‏پلاک ۱۰‏

تلفن: 02122596020

فکس: 02122596022

وبسایت سفارت: www.teheran.mfa.gov.hu/irn

روزهای کاری سفارت مجارستان یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۶ است.

برای انجام کلیه امور ویزاهای کوتاه مدت مجارستان از جمله ویزای توریستی نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت مجارستان ندارید و تنها کافی است، اقدام به گرفتن وقت ملاقات از کارگزاری وی اف اس گلوبال vfs واقع در هروی سنتر کنید. شما با مراجعه به سایت وی اف اس به نشانی www.vfsglobal.com/hungary/iran به راحتی برای دریافت وقت می توانید اقدام نمایید.

خدمات تور مجارستان آژانس ژیوار

 • اخذ ویزای توریستی مجارستان

 • پرواز رفت و برگشت

 • بیمه نامه مسافرتی

 • تورلیدر فارسی زبان

 • اقامت در هتل با صبحانه

 • گشت و بازدید از جاذبه‌های دیدنی طبق برنامه تور مجارستان

نویسنده: آیسان حقیقی خوشخو

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.