اطلاعات کلی ویزای کانادا

از آنجایی که این روزها گرفتن ویزای کانادا محبوبیت خاصی بین مردم پیدا کرده است. کاربران به دنبال یک منبع برای پیدا کردن جواب سوالاتشان درباره ویزای کانادا هستند. پرسنل ژیوار با افتخار درخدمت شما کاربران گرامی هستند. سوالات خود را مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگو باشیم. در این مقاله صرفاً ویزای توریستی کانادا را بررسی می‌کنیم.

کدام ویزای کانادا مناسب من است؟

برای سفر به کانادا 3 نوع ویزا وجود دارد: ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای تحصیلی. که با توجه به قصد سفر و شرایط مالی، گردش حساب، تاریخچه سفری و … می‌توانید برای یکی از این ویزاها درخواست دهید.

شانس ویزای کانادا برای من چقدر است؟

کانادا با توجه به موقعیت جغرافیایی که داراست، کشوری مهاجرپذیر است اما بازهم به خاطر شرایط سیاسی، شرایط اقتصادی، ناقص بودن مدارک و… امکان ریجکتی هر نوع ویزایی وجود دارد.

قیمت ویزای کانادا

هزینه اخذ ویزای کانادا برای هر مسافر، شامل ورودی سفارت، 590 دلار آمریکا می‌باشد. در صورت اینکه ویزای شما تأیید شود، هزینه پیکاپ پاسپورت 70 دلار آمریکا می‌باشد که به عهده مسافر است.

ویژگی‌های ویزای کانادا

گرفتن ویزای توریستی کانادا مزایایی دارد که در اینجا این مزایا را با هم بررسی می‌کنیم:

1.بدون محدودیت وارد کانادا شوید: با در دست داشتن ویزای توریستی کانادا، می‌توانید بدون محدودیت (از لحاظ تعداد دفعات) وارد این کشور شوید.

2.از کلیه مرزها وارد شوید: اگر ویزای توریستی کانادا را داشته باشید می‌توانید از تمامی مرزهای زمینی و هوایی وارد این کشور شوید.

3.اقامت طولانی مدت داشته باشید: هر بار که با ویزای توریستی کانادا وارد کشور کانادا می‌شوید می‌توانید تا 6 ماه اقامت داشته باشید.

4.اقامت مجدد بدون فاصله زمانی: هر زمان که 6 ماه اقامت شما تمام شد نیاز به خروج طولانی مدت از این کشور ندارید. کافی است چند ساعت از کانادا خارج شوید.

5.ورود به چند کشور بدون نیاز به اخذ ویزا: کانادا، انگلیس(فقط بصورت ترانزیت)،کاستاریکا، پاناما، مکزیک، کوبا، دومینیکن، مراکش، عمان و آنتیگوا کشورهایی هستند که می‌توانید با ویزای کانادا وارد خاک‌شان شوید.

6.اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت برابر است: یکی از مهم‌ترین مزایای ویزای توریستی کانادا برابر بودن مدت اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت است. مثلاً اگر پاسپورت شما 2 سال اعتبار داشته باشد مدت اعتبار ویزای شماهم 2 سال می‌باشد. حداکثر اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان 5 سال است.

شرایط ویزای کانادا

داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی و برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی سالم از شروط اخذ ویزای توریستی کانادا می‌باشد. دیگر شرایط گرفتن این ویزا به شرح زیر است:

1.تمکن مالی: برای صدور ویزای توریستی کانادا حداقل 200 میلیون تومان مانده حساب لازم می‌باشد. البته تمکن مالی باید به زبان انگلیسی و دلار کانادا صادر و توسط مدیرشعبه صادرکننده، مهر و امضا شود.

2.تاریخچه سفری: اگر شما دارای ویزای شینگن باشید و به اروپا سفر کرده باشید برای شما امتیاز مثبت محسوب می‌شود. داشتن ویزای شینگن، یا ویزای کشورهای استرالیا، انگلیس، سنگاپور، آمریکا و ژاپن شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیشتر می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا:

 • فرم درخواست ویزا
 • برنامه سفر مشخص شامل اینکه در کجا ساکن می‌شوید. آیا در هتل می‌مانید؟ پس واچر هتل را نیاز دارید.
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار در تاریخ سفر و حداقل 2 صفحه سفید.
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)
 • ترجمه سند ازدواج
 •  ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • ترجمه شناسنامه
 • بیانیه بانکی: آخرین اظهارنامه ماهانه بانکی متقاضی. در این بیانیه باید نام متقاضی به عنوان دارنده حساب، مانده حساب‌ها و تاریخ اظهارنامه به وضوح نشان داده شود.
 • اگر بیانیه‌های بانکی آنلاین چاپ می‌شوند، باید توسط مقامات بانک تأیید شوند (مهر شوند).
 • اصل کلیه پاسپورت‌های قبلی برای اثبات اینکه سابقه سفری قوی داشته‌اید. این نکته را باید گفت که برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید ترجیحاً ویزای شنگن در پاسپورتتان باشد.
 •  اگر خویش فرما هستید، یک نسخه از مجوز تجاری خود را ارائه کنید. همچنین گواهی بانکی شرکت از 6 ماه گذشته، منظور از این بند، تراکنش مالی شرکتتان است.
 • اگر دانشجو هستید: نامه رسمی از محل تحصیل خود ارسال کنید. که نشان می‌دهد وضعیت خوبی دارید و برای ترم آینده ثبت نام کرده‌اید.
 • اگر بازنشسته هستید: مدرکی برای اثبات صندوق بازنشستگی خود را ارائه دهید. حکم بازنشستگی مورد نظر است.

مراحل اخذ ویزای کانادا

3 مرحله برای اخذ ویزای کانادا نیاز دارید:

1. مدارک را به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا ارسال کنید و هزینه‌های موجود را پرداخت کنید.

2. به یکی از کشورهای اطراف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری سفر کنید.

3. پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا( درصورت اخذ ویزا)

نمونه اخذ ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا، باید درخواست خود را به سفارت این کشور بفرستید. از آنجاییکه کانادا در ایران سفارت ندارد، پروسه اخذ ویزای این کشور برای متقاضیان ایرانی به 2صورت انجام می‌گیرد:

روش اول: شما می‌توانید مدارک خود را به صورت الکترونیکی و آنلاین برای افسران ویزای کانادا ارسال کنید و هزینه‌های بررسی پرونده و انگشت‌نگاری را انلاین پرداخت کنید. پس از انجام این مراحل، به یکی از کشورهایی که سفارت کانادا در آنجا مستقر است رفته و کارهای انگشت نگاری و عکس‌برداری خود را انجام دهید. در بازه زمانی، 2 هفته تا 3 ماه جواب تأیید یا ریجکت ویزای توریستی کانادا به شما اعلام می‌شود که در صورت گرفتن تائیدیه ویزا باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به یکی از دفاتر وک، پیکاپ کنید.

روش دوم: به صورت حضوری به یکی از دفاتر انگشت‌نگاری بروید و مدارک لازم برای اخذ ویزا را ارائه کنید. در همان دفاتر هم می‌توانید امور مربوط به انگشت نگاری و عکس برداری را انجام دهید و هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت نقدی پرداخت کنید. بعد از گذشت 40 روز جواب ویزای کانادا شما آماده است. در صورت گرفتن تائیدیه ویزا، شما باید پاسپورت خود را برای الصاق شدن ویزا به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید.

نکات لازم ویزای کانادا

اگر در مدارکتان نقصی وجود داشته باشد منتظر ریجکت یا رد شدن باشید. با سپردن این کار به آژانس ژیوار شانس ریجکت شدن خود را به حداقل برسانید.

تاریخ اعتبار ویزای مولتی کانادا با تاریخ اعتبار پاسپورتتان یکی می‌باشد.

با توجه به محدودیت‌هایی که اعمال شده، متقاضیان گرامی ویزا می‌توانند درخواست پرداختی تعرفه‌های ویزای خود را به آژانس مسافرتی ژیوار واگذار کنند

نحوه‌ی پیگیری ویزای کانادا

قبل از مرحله انگشت نگاری نیازی به پیگیری وضعیت نیست، چون خودتان در صفحه ارسال مدارک می‌توانید وضعیت را مشاهده کنید. پس از انجام انگشت نگاری، سفارت کانادا یک برگه حاوی بارکد انگشت نگاری به شما می‌دهد. بارکد روی برگه، حاوی Trackng NO است. با این شماره، می‌توانید وضعیت ویزای کانادا خود را در سایت VFS مشاهده نمایید.

خدمات ژیوار برای ویزای کانادا

بررسی مدارک مسافر و رفع نواقص مدارک

ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت کانادا

بارگذاری مدارک درخواستی سفارت کانادا

تکمیل فرم‌های خواسته شده مثل اطلاعات خانوادگی، تاریخچه سفری و…

اضافه نمودن دعوت نامه رسمی به مدارک مسافر( دعوت نامه از سوی آژانس مسافرتی همکار در کانادا ارسال می‌شود)

رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

واچر رسمی هتل

ارائه بیمه نامه مسافرتی با توجه به مدت اقامت مسافر

پرداخت هزینه‌های بررسی پرونده و انگشت نگاری(برای ویزای توریستی 185 دلار کانادا)

برگزاری تور انگشت نگاری(هزینه این تور)

رزرو وقت انگشت نگاری برای مسافران(جهت سریع شدن کار انگشت نگاری)

پیگیری پرونده مسافر پس از انگشت نگاری

پیکاپ پاسپورت مسافر( در صورت گرفتن تائیدیه ویزا با هزینه 70 دلار آمریکا)

دلایل ریجکت ویزای کانادا

معمولا رد شدن ویزای کانادا علل مختلفی دارد اما رایج ترین آنها عبارتند از:

1.اعتماد نداشتن به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: اگر نتوانید افسر ویزای کانادا را قانع کنید که پس از دوره اقامت خود به کشور باز می‌گردید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

2.داشتن تاریخچه سفری نامناسب: درصورتیکه تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشید احتمال ریجکت شدن ویزای شما بسیار بالا می‌باشد.

3.ارائه مدارک مالی نامناسب و عدم توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت: همانطور که گفتیم تمکن مالی تقاضاکننده‌ی ویزای کانادا، باید برای هر نفر 200میلیون تومان باشد و اگر نامه تمکن مالی شما کمتر از این مبلغ باشد، درخواست شما ریجکت می‌شود.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

اگر ویزای شما رد شد نگران نباشید! می ‌توانید به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض کنید تا افسران ویزای کانادا پرونده شما را مجدد بررسی کنند.

پاس ریکوئست ویزای کانادا

بعد از انجام مراحل انگشت نگاری، 37تا42روز بعد جواب ویزای کانادا برای شما فرستاده می‌شود. اگر پاس ریکوئست را دریافت کردید، باید پاسپورت خود را با حداقل یک صفحه خالی به همراه این نامه برای الصاق ویزا پیکاپ کنید.

تعیین وقت سفارت کانادا

ایران در سال1391 سفارت کانادا را به دلالیل سیاسی تعطیل کرد. متقاضیان ویزای این کشور برای ارائه درخواست ویزای کانادای خود، می‌توانند به دفاتر وک در کشورهای اطراف ایران مثل امارات، ترکیه، گرجستان و ارمنستان مراجعه کنند.

تعیین وقت سفارت

در اصل وقتی برای سفارت کانادا وجود ندارد، زیرا شما مصاحبه‌ای با افسران ویزا نخواهید داشت. اما جهت تسریع در امر انگشت نگاری، می‌توانید از سایت VFS وقت انگشت نگاری برای خود معین کنید، اما این کار لازم نیست.

ریجکت نامه‌ی ویزای کانادا

در مقابل گرفتن ویزای توریستی کانادا، باید خود را برای ریجکت شدن آن نیز آماده کنید. البته جای نگرانی نیست، فقط بدانید که باید تمام موارد لازم را آماده کنید. در صورت ریجکت ویزای کانادا ما شما را راهنمایی خواهیم کرد که برای ریجکت نامه، اعتراض بنویسید. با این کار دیگر نیازی به ترس از دست دادن ویزای کانادا نخواهید بود.

1. برای ویزای کانادا حتما به دعوت نامه نیاز داریم؟

خیر. هیچ الزامی برای داشتن دعوتنامه نیست اما اگر دعوتنامه داشته باشید شانس گرفتن ویزای شما زیاد خواهد شد

2. تفاوت ویزای مولتی کانادا و ویزای مولتیپل کانادا در چیست؟

ویزای چندبار ورود به عنوان ویزای مولتیپل یا مالتیپل شناخته شده است. بعضی افراد آنرا به اختصار ویزای مولتی می‌نامند که همه‌ی این اصطلاحات بیانگر ویزای چندبار ورود است. کانادا از نظر تعداد دفعات ورود فقط همین یک ویزا را دارد که همان ویزای مولتیپل است.

3. در صورت داشتن تمام شرایط، چقدر تضمین برای ویزا شدن وجود دارد؟

اگر همه مدارک شما اعم از اسناد ملکی مسافر، تمکن مالی و گردش حساب تکمیل باشد و نقصی در آنها وجود نداشته باشد 90% احتمال گرفتن ویزا وجود دارد. 10%باقیمانده را می‌توان به اثبات بازگشت به وطن، نحوه برخورد با افسر کنسولگری و … نسبت داد.

در بعضی موارد هم بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای ویزای شما ریجکت می‌شود.

4. مصاحبه ویزای کانادا به چه صورت است؟

برای گرفتن ویزای مولتی کانادا نیازی به مصاحبه نیست. کلیه مدارک به صورت اینترنتی برای سفارت ارسال می‌شود . نیازی به حضور فیزیکی نیست. در بعضی موارد خاص از مسافر درخواست می‌شود که برای مصاحبه به یکی از سفارت‌های کانادا مراجعه کند.

5. پس از ریجکت شدن، چند وقت بعد می‌توانیم دوباره اقدام کنیم؟

اگر درخواست ویزای شما رد شد، هیچ محدودیت زمانی برای اقدام دوباره وجود نداشته و شما می‌توانید پس از گذشت یک ماه از ریجکتی دوباره اقدام کنید.

6. اگر بیشتر از ۶ ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشیم، چه می‌شود؟

اگر بعد از 6ماه مهر خروج از کانادا در پاسپورت شما ثبت نشود، پلیس کانادا می‌تواند شما را دستگیر کرده و به کشور محل تولد خود دیپورت کند که پس از دیپورت شدن ویزای شما باطل می‌شود.

7. آیا کلمه اخذ ویزای تضمینی کانادا، واقعیت دارد؟

اگرچه برخی از موسسات به هدف جذب مشتری از عبارت “اخذ ویزای تضمینی” استفاده می‌کنند، اما واقعیت این است که اخذ هیچ نوع ویزایی تضمینی نیست.

 

یک فکر در مورد “ویزای توریستی کانادا

 1. نوید گفت:

  سلام چند بار pm میزارم جوابی نمیدین
  من جواز کسب دارم آیا برای اخذ ویزا کانادا از طریق جواز کسب میشه اقدام کرد ؟ چه چیزهایی نیازه

  1. atamir گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر امکان داره جهت اطلاعات بیشتر با شماره 02154795000 تماس بگیرید

 2. عباس گفت:

  با سلام
  برای دریافت ویزا کانادا آیا نیاز هست که یک ویزای شینگن در پاس باشد یا مستقیم برای کانادا اقدام کنیم ؟

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سلام وقت بخیر حداقل باید 2 ویزای شینگن داشته باشید

 3. کاوه ی گفت:

  در حال حاضر میتونید برای ویزای کانادا برای من اقدام کنید؟ 33 سال مجرد هستم کارشناسی ارشد IT میخوام یه بار برم ببینم شرایط زندگی اونجا چطوره

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر، بله برای کسب اطلاعات دقیقتر لطفاً با آژانس در ارتباط باشید.

 4. سارا تنهایی گفت:

  سلام ایا ویزای کانادا برای زوجین صادر میشود؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزبخیر بله صادر میشود.

 5. اصغری گفت:

  سلام ویزای کانادا برای انگشت نگاری باید برم انکارا خوب این درست. نمیشه برم یکی از سفارت های اروپایی برای انگشت نگاری و اونجا بفرستن برای سفارت کانادا. من دیگه نرم به انکارا؟لطفا جواب بدید ممنونم

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز بخیر این امکان وجود ندارد که سفارتها با هم در این زمینه همکاری کنند. باید به انکارا بروید برای انگشت نگاری

 6. w,ddd گفت:

  در حالت کلی میشه بگید ویزای کانادا چنذ روز روال کاری اش طول میکشه؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام برای ویزای کانادا باید صبور باشید به دلیل مسایلی که بین کشور ها به وجود میاد معمولا این ویزا راحت بدست نمیاد

 7. par.vid گفت:

  ببخسید برای رفتن به کانادا باید با پدر و مادرم برم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   روزتون بخیر باشه. برای اینکه قصد دارید تنهایی به کانادا برید باید رضایت نامه محضری پدر و مادر همراه مدارکتون باشه.

 8. asghari گفت:

  شما نیرو دارید برای ویزای توریستی کانادا یا معرفی میکنید به آژانس های دیگه؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام به طور مستقیم نیرو داریم

 9. شهاب 23 گفت:

  برای مدت زمانی که باید کانادا را برای 24 ساعت ترک کنم میتونم مرز کشور برم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر اگز منظورتون اینه که محدوده مرز این 24 ساعت را سپری کنید، این امکان وجود ندارد. میتونید با ویزای توریستی کانادا به مکزیک سفر کوتاهی داشته باشید

 10. سهیلا قریشی گفت:

  سلام من چند سال پیش درخواست ویزای توریستی دادم و قبول شدم.الان از همسرم جدا شدم وقصد دارم به کانادا برم،آیا امتیاز منفی میگیرم؟؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام پرا باید امتیاز منفی بگیرید؟اساسا سوال شما به درستی طرح نشده است. در بحث ویزا امتیاز معنی ندارد. و این سابقه شما در سفرهای قبلی است که تاثیر گذار هستند

 11. تینا طاهر پور گفت:

  ویزای توریستی چه تفاوتی دارد؟با ویزای تحصیلی؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتونن بخیر برای ویزای تحصیلی کانادا کامل باید برگه ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه کنید لینک را اینجا قرار میدم برتون https://zhivar.com/canadian-study-visa/

 12. refah گفت:

  ویزای کانادا دیگه چه مدارکی لازم دارد؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه این مدارک به صورت کامل نوشته شده است. بنا به شرایط متقاضی باید دید که آیا بازهم مدارکی لازم دارد یانه؟اما به طور کامل مدارک همین ها هستند.

 13. mina گفت:

  سلام آژانس شما به طور قطعی ویزا برای ما میگیره؟ خانوائه 4 نفره که قصد سفر به کانادا را داریم

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام ما یه طور تحصصی در حوزه اروپا و ویزای توریستی فعالیت داریم

 14. نمازی گفت:

  سلام منطورتون ویزای توریستی کانادا هستش؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بله

 15. نسترن گفت:

  ویزای شینگن چه فرقی با ویزای کانادا دارد؟

 16. زهرا گفت:

  سلام من شنیدم که میتونید به جای خارج شدن از کانادا میتونید جریمه بدید

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام . خیر این گفته صحت ندارد.

 17. کامران حیدری گفت:

  شما میتوانید برای افراد ویزای کانادا را ده ساله بگیرید؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خیر مدت زمان ویزای کانادا به میزان انقضای پاسپورت ایرانی یعنی پنج سال است .

 18. مهسا گفت:

  فر درخواست ویزا را کجا تهیه کنم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام برای تهیه فرم ویزای کانادا به سایت سفارت کانادا سر بزنید.در آنجا میتوانید فرم را دانلود کنید.

 19. mohamad گفت:

  من برای 24 ساعت خروج میخوام برگردم ایران .میشه؟ ویزام نمیسوزه بنظرتون؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام .ببینید باید 24 ساعت از کانادا خارج شوید. فرقی نمیکنه کجا برین و چند روز بمونید همین که خارج بشین مهمه. اگر منظور از سوختن ویزا اینه که : اعتبار ویزا تون تموم بشه ، باید تعداد روزهای کمی در خارج از کانادا بمونید که در اینصورت ویزاتون هم بیشتر اعتبارش میمونه.

 20. سالی گفت:

  منظورتون چیه از این جمله، سوالات یک مقام ویزا را در مورد صلاحیت در مرز ورودی کانادا را راضی کنند.

  1. شیما رشیدی گفت:

   روز بخیر منظور اینه که شما ویزا دارید و به مرز کانادا رسیدید. مأموران مرزی ممکنه از شما بپرسند که برای چه چیزی وارد کانادا میشید. باید برای اون شخص توضیح بدید که مثلا دارم میرم پیش خانواده ام یا برای کار دارم میرم کانادا.

 21. vakid kabiri گفت:

  سلام اگر کسی پاسپورتش زیر دو سال اعتبار داشته باشه یعنی زیر دوسال بهش ویزا میدن؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خدمت شما پاسورت های با اعتبار کمتر از دو سال توسط سفارت تمدید میشوند واز این بابت نگران نباشید اگر بالای سه سال اعتبار داشته باشه کمی راحت نیست تمدید کردنش.

 22. yassi گفت:

  در مورد ویزای تحصیلی کانادا راهنمایی میخوام.لطفا

  1. شیما رشیدی گفت:

   با سلام خدمت شما.در مورد ویزای تحصیلی کانادا بهتره که با مشاور ویزای تحصیلی در آژانس صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.