ژیوارنامه

هر آنچه درباره تورهای نمایشگاهی اروپا باید بدانید

تور نمایشگاه کتاب – 5 روزه فرانسه

یکی از انواع ویزاهای نوع c اروپا، ویزای نمایشگاهی می‌باشد، سفری که در آن هدف اصلی متقاضیان بازدید و کسب اطلاعات از آخرین تکنولوژی روز دنیا مرتبط با حوزه شغلی خودشان می‌باشد.

شانس دریافت ویزای نمایشگاهی

به طور کلی شانس دریافت ویزای نمایشگاهی برای افرادی که شغلشان با نمایشگاه مورد بازدید مرتبط است بیشتر از ویزای توریستی است و اما چرا؟

هنگامی که شما برای دریافت ویزای توریستی اقدام می‌فرمایید ضرورتی برای رفتن به سفر ندارید. زیرا هدف شما فقط گشت و بازدید اماکن توریستی است و اینکه اغلب با خانواده برای دریافت ویزای توریستی اقدام می‌فرمایید.

در ضمن اینکه به عنوان یک توریست باید منابع مالی کافی برای سفر به اروپا را داشته باشید به این دلایل ممکن است آفیسر ویزا برای صدور ویزا سخت گیری بیشتری نماید. ولی در درخواست‌های نمایشگاهی ضرورت سفر جهت ارتقا سطح شغلی و آشنایی با تکنولوژی سایر کشورها می‌تواند دلیل محکمی برای سفر باشد، همچنین در سفرهای نمایشگاهی فقط شخصی که شغل مرتبط با نمایشگاه را دارد می‌تواند جهت درخواست ویزا اقدام نماید.

در نتیجه چون همسر و فرزندان متقاضی در ایران می‌مانند آفیسر ویزا متقاعد می‌شود که شخص به دلیل وابستگی‌های عاطفی به کشورش باز می‌گردد و شانس صدور ویزا بالاتر می‌رود، ضمناً برای سفرهای نمایشگاهی چون معمولاً تمام یا بخشی از هزینه‌های سفر توسط محل کار متقاضی تامین می‌شود در نتیجه ارائه مدارک متوسط مالی فرد درخواست کننده مورد قبول است.

محل برگزاری نمایشگاه‌ها

نمایشگاه‌های اروپا مرتبط با همه مشاغل در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، بلژیک، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و … برگزار می‌شوند و از آنجایی که آلمان قطب صنعتی اروپا است نمایشگاه‌های کشور آلمان بیشتر مورد علاقه هموطنان عزیزمان می‌باشد.

مهم‌ترین نمایشگاه‌های آلمان در شهرهای برلین، دوسلدورف، کلن، فرانکفورت، هانوفر، هامبورگ، مونیخ و اشتوتگارت برگزار می‌شود.

نکته مهم برای اخذ ویزای نمایشگاهی

برای اقدام جهت بازدید از نمایشگاه‌های اروپا مهمترین نکته توجه به این موضوع است که حتماً بتوانید از طریق مدارک مستند ارتباط شغل خود با نمایشگاه را به آفیسر ویزا اثبات نمایید.

به این معنی که یا بیمه شما از شرکتی که کارش مرتبط با نمایشگاه است رد شده باشد یا اسمتان در روزنامه رسمی شرکتی باشد که موضوع فعالیتش مرتبط با موضوعات نمایشگاه است و یا اینکه جواز کسب شما مرتبط با موضوع نمایشگاه باشد و یا اگر در سازمان دولتی کار می‌کنید حتماً و حتماً فعالیت شما مرتبط با موضوعات نمایشگاه باشد، به همین دلیل است که  وقتی شما برای ویزای نمایشگاهی اقدام می‌فرمایید امکان درخواست ویزا برای همسر و یا فرزندان شما وجود ندارد زیرا صدور ویزا فقط برای افرادی میسر است که شغلشان مرتبط با نمایشگاه باشد، البته نگران نباشید اگر حتماً می‌خواهید که خانواده شما در سفر نمایشگاهی همراه شما باشند، می‌توانید همگی درخواست ویزای توریستی از کشور دیگری در همان بازه زمانی نمایشگاه  ارائه دهید.

تاثیر معرفی‌نامه در اخذ ویزای نمایشگاهی

از دیگر مدارک مهم برای درخواست ویزای نمایشگاهی داشتن معرفی نامه از شرکت یا سازمانی است که در آن مشغول به فعالیت می‌باشید که البته در این معرفی نامه حتماً مواردی چون اسم و مشخصات شما، سال شروع به کار، سمت شغلی، در آمد ماهیانه، تاریخ مرخصی، دلیل سفرتان و اینکه هزینه‌های سفر توسط چه شخصی پرداخت می‌شود ذکر شود. همچنین داشتن حساب گردش دار و دیگر مدارک ویزای شنگن الزامیست.

کارت نمایشگاه، یک امتیاز برای اخذ ویزای نمایشگاهی

 یکی دیگر از مهمترین مدارک تورهای نمایشگاهی خرید کارت نمایشگاه می‌باشد که این کارت را می‌توانید در صورت داشتن کردیت کارت از سایت نمایشگاه و یا اینکه از نماینده‌های نمایشگاه‌ها در ایران خریداری نمایید، البته لازم است بدانید که هزینه‌ای که برای خرید کارت نمایشگاه پرداخت فرموده‌اید حتی در صورت عدم صدور روادید به هیچ عنوان به شما مسترد نخواهد شد.

برای رزرو غرفه‌های نمایشگاهی هم می‌توانید از طریق نماینده نمایشگاه‌ها در ایران و یا در صورت نداشتن نماینده از طریق سایت نمایشگاه اقدام بفرمایید.

دعوتنامه نمایشگاهی چیست؟

گاهی اوقات هم برای محکم‌تر شدن دلایل درخواست ویزا می‌توانید از شرکت‌هایی که در نمایشگاه حضور دارند و با آن‌ها در ارتباط هستید دعوتنامه تهیه بفرمایید.

معمولاً در متن این دعوتنامه‌ها ذکر می‌شود که در یکی از روزهای نمایشگاه در غرفه خود میزبان متقاضی خواهند بود تا در خصوص مذاکرات تجاری ملاقاتی داشته باشند، ضرورتی برای تهیه این دعوتنامه وجود ندارد ولی برای بالا بردن شانس شما جهت صدور ویزا این دعوتنامه موثر است.

چه زمانی برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام کنم؟

جهت سفرهای نمایشگاهی حتماً شش ماه قبل از تاریخ سفر اقدام بفرمایید زیرا به دلیل کثرت تعداد متقاضیان نمایشگاهی و طولانی شدن بررسی پرونده‌ها توسط سفارت‌ها ممکن است زمان نمایشگاه را از دست بدهید.

معمولاً مدت زمان ویزای نمایشگاهی از دو روز قبل شروع نمایشگاه تا ۴روز بعد از اتمام نمایشگاه می‌باشد و شما فرصت دارید علاوه بر بازدید از نمایشگاه از نقاط توریستی شهر هم دیدن بفرمایید.

کجا برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام کنم؟

قبل از اقدام جهت تقاضای ویزای نمایشگاهی لازم است بدانید که بهترین روش درخواست ویزا اقدام از طریق یک آژانس معتبر می‌باشد و در این میان نام آژانس ژیوار به عنوان برند معتبر برگزار کننده تورهای نمایشگاهی، سال‌ها بر سر زبان صاحبان حرف و مشاغل مختلف و تجار و اصناف و اتحادیه ها و انجمن ها قرار گرفته زیرا کارشناسان آژانس ژیوار علاوه بر گرفتن وقت مناسب جهت درخواست ویزا و تهیه کارت نمایشگاه و مشاوره و راهنمایی در خصوص مدارک مورد نیاز شما‌، بهترین هتل‌ها را جهت سفر شما رزرو می‌نمایند.

از انجایی که در زمان برگزاری نمایشگاه‌ها قیمت هتل‌ها فوق العاده بالاست کارشناسان مجرب آژانس ژیوار ضمن رزرو هتل با بهترین نرخ وترانسفر رفت و برگشت به نمایشگاه در روزهای شلوغ نمایشگاهی و بهره گیری از لیدرهای مسلط و توانا جهت تورهای نمایشگاهی خاطره‌ای خوش را برای شما رقم خواهند زد. به امید دیدار شما  در تورهای نمایشگاهی آتی- ژیوار

نویسنده: سرکار خانم زهره موذنی

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “هر آنچه درباره تورهای نمایشگاهی اروپا باید بدانید

  1. دلاوران گفت:

    نکات خوبی بود ممنون از اطلاعات مفیدتون

    1. صفرعلی گفت:

      توهای نمایشگاهی را انفرادی هم انجام میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.