چرا به ویزای آلمان نیاز داریم؟

آلمان یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه فعالیت‌های اقتصادی می‌باشد و برای تجار و بازرگانان ایران یکی از مقاصد مهم و اصلی در اروپا می‌باشد و یکی از دلایل سفر به آلمان مراودات تجاری با شرکت‌های آلمانی و بازدید از نمایشگاه‌های متعدد در آلمان می‌باشد.

از جمله نمایشگاه‌ها در زمینه ساختمان، نساجی،پزشکی و داروسازی و همچنین دارای جاذبه‌های متعدد گردشگری می‌باشد که برای مسافران توریستی که قصد سفر به اروپا را دارند می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند، آلمان جزو اتحادیه اروپا می‌باشد و برای ورود به آنجا احتیاج به گرفتن ویزای شنگن از سفارت آلمان در ایران است.

چگونه برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنیم؟

برای اخذ ویزای آلمان باید از طریق سفارت همان کشور در تهران اقدام کرد.

به همین منظور در ابتدا می‌بایست جهت گرفتن وقت مصاحبه از شرکت ویزا متریک اقدام کرد و جهت تحویل کلیه مدارک و انگشت نگاری در شرکت بیومتریک حضور پیدا کرد.

لازم به ذکر است که مدت پاسخگویی به جواب ویزا بین 2 الی 4 هفته ممکن است طول بکشد.

از کجا باید برای رفع ریجکتی ویزای آلمان اقدام نمود؟

شاید بارها از شرکت‌های مختلف شنیده باشید که در ازای گرفتن مبلغی برای شما رفع ریجکتی انجام خواهند داد.

در واقع این صحبت‌ها کذب محض می‌باشد و چیزی به عنوان رفع ریجکتی وجود ندارد، در صورت ریجکت شدن مسافر از سفارت‌های عضو اتحادیه اروپا ریجکتی مسافر حدود 3 تا 5 سال در اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند و هیچ ضرورتی ندارد که در صورت ریجکتی، مسافران نتوانند دیگر اقدام کنند که در این خصوص می‌توانید با کارشناسان ژیوار تماس بگیرید.

تفاوت ویزای توریستی و نمایشگاهی آلمان در چیست؟

ویزای توریستی آلمان فقط در مواردی انجام می‌پذیرد که توسط بستگان نزدیک مقیم آلمان جهت بازدید آنها به آلمان دعوت شوند و برای این کار دعوت نامه رسمی ممهور به مهر شهرداری شهر مربوطه به فرد متقاضی در ایران ارسال گردد و متقاضی همراه با اصل دعوتنامه جهت گرفتن ویزا به سفارت مراجعه نماید.

ویزای نمایشگاهی آلمان

آلمان یکی از کشورهای پر قدرت در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری می‌باشد به همین خاطر سالانه نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در شهرهای مختلف آلمان برگزار می‌گردد که تجار و بازگانان ایرانی با توجه به شغل خود برای شرکت در نمایشگاه ها اقدام می‌کنند.

قابل ذکر است که حتماً شغل متقاضی باید در ارتباط با نمایشگاه باشد برای مثال یک مهندس ساختمان جهت شرکت در نمایشگاه‌های ساختمانی می‌تواند اقدام کند و نه برای نمایشگاه پزشکی.

عمده‌ترین ویزای آلمان برای ایرانیان از چه نوع است؟

عموماً برای متقاضیان ایرانی در سفارت آلمان ویزای کوتاه مدت نوع C و ویزای بلند مدت نوع D صادر می‌گردد.

ویزای کوتاه مدت عموماً در خصوص ویزاهای نمایشگاهی و ویزاهای بلند مدت عموماً زمانی که فرد ایرانی توسط شرکت آلمانی جهت بازدید دعوت می‌شود و در دعوتنامه تاریخ سفر قید می‌گردد و یا موقع بازدید از اقوام که در آن نیز تاریخ سفر قید می‌گردد که در صورت عدم درج تاریخ معمولاً ویزای 3 ماهه صادر می‌گردد.

پیشنهادات ژیوار برای بالا بردن شانس اخذ ویزای آلمان؟

به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم حتماً موقع اقدام برای ویزای آلمان از کامل بودن مدراک شغلی خود و مرتبط بودن شغل با نمایشگاه اطمینان حاصل کنید.

قبل از اقدام جهت گرفتن کارت نماشگاه، اخذ دعوتنامه از نمایشگاه و رزرو هتل واقعی اقدام نمائید.

جهت ویزای توریستی آلمان، بازدید از خانواده سعی داشته باشید که دعوتنامه از اقوام درجه یک شما باشد و دعوت کننده دارای تمکن مالی و کافی برای دعوت شما باشد و همچنین مدارک خود را کامل به سفارت تحویل دهید.

آیا ویزای آلمان تضمینی می‌باشد؟

ما باید به شما بگوئیم که در  ویزای شنگن، تضمینی وجو ندارد و همیشه زمان اقدام برای ویزا باید احتمال بدهید که سفارت با ویزای شما موافقت نکند و شما می‌توانید با کامل ارائه دادن مدارک و به کمک آژانس‌های مورد اطمینان سفارت شانس گرفتن ویزا را بالا ببرید.

دلایل ریجکت شدن ویزای آلمان

  • -عدم تطابق شغل متقاضی با نمایشگاه ( در صورتی که برای تور نمایشگاهی اقدام می‌کنید )
  • -ارائه مدارک ناقص مانند هتل،مدارک شغلی، مالی و….
  • -ارائه گذرنامه نا معتبر
  • -عدم اطمینان سفارت از بازگشت مسافر به ایران پس از اتمام تاریخ ویزا

 اخذ ویزای آلمان در ژیوار به چه صورت است؟

آژانس ژیوار در ابتدا برای بازدید از نمایشگاه در آلمان به افراد و تجار مختلف مرتبط به نمایشگاه جهت اطلاع رسانی اقدام می‌کند.

بعد از تصمیم و ثبت نام مسافر، مدارک مسافر دقیق و ریز بینانه کنترل و بررسی می‌شود.

بعد از اطمینان از کامل بودن و مرتبط بودن مدارک جهت گرفتن وقت مصاحبه اقدام می‌شود.

بعد ازآن جهت اخذ هتل قطعی، پر کردن فرم سفارت، گرفتن دعوتنامه نمایشگاه و صدور پروزا اقدام می‌شود.

مسافر در روز تعیین شده جهت مصاحبه همراه با کلیه مدارک به شرکت ویزا متریک جهت اخذ ویزا اقدام می‌کند.