ژیوارنامه

جک اونتروگر (Jack unterweger)- داستان کامل قاتل سریالی اتریشی

جک

جک اونتروگر قاتل سریالی اتریشی بود که قبل از خودکشی در سال 1994 چندین زن را به قتل رساند.

[ack

تاریخ تولد: 16 آگوست 1950

محل تولد: اتریش

تاریخ مرگ: 29 جون 1994

قتل را از نوجوانی شروع کرد

جک که توسط مادر فاحشه خود رها شده بود، هفت سال با پدربزرگ الکلی زندگی کرد. او در اوایل نوجوانی به جنایت روی آورد و اولین بار در 16 سالگی به جرم حمله به یک روسپی بازداشت شد.

در سال 1976، آنتروگر به قتل مارگارت شفر (شهروند آلمانی 18 ساله ) محکوم شد و به حبس ابد محکوم شد. در حالی که در زندان بود، خواندن و نوشتن را آموخت و داستان های کوتاه، شعر، نمایشنامه و زندگینامه ای نوشت. سرانجام هم در زندان و هم در خارج از زندان احترام ادبی گرفت. در سال 1984 ، زندگینامه زندانی او Fegefeuer oder die Reise ins Zuchthaus (برزخ یا سفر به زندان – گزارش مردی مقصر) (1983) به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد. پس از لابی های قابل توجه وی و همچنین اطمینان دولت از اینکه او مرد اصلاح شده ای شده است، در سال 1990 وی را به شرط آزادی مشروط آزاد کرد.

قاتل سابق، روزنامه نگار شد!

در سال 1985 کارزار عفو و آزادی یوهان از زندان آغاز شد. رئیس جمهور اتریش رودولف کرچشلاگر (Rudolf Kirchschläger) با ارائه حداقل پانزده سال حبس از طرف دادگاه، دادخواست را رد کرد. نویسندگان، هنرمندان، روزنامه نگاران و سیاستمداران برای بخشش تحریک شده بودند.

Johann “Jack” Unterweger  پس از حداقل پانزده سال از عمر خود در 23 می 1990 آزاد شد. پس از آزادی زندگینامه وی در مدارس تدریس می شد و داستان های او برای کودکان در رادیو اتریش اجرا می شد. خود آنتروگر میزبان برنامه های تلویزیونی بود که در مورد توانبخشی جنایی بحث می کرد، او به عنوان گزارشگر در صدا و سیمای عمومی ORF کار می کرد، جایی که او از داستان های مربوط به قتل هایی که بعداً برای آنها مقصر شناخته شد گزارش می داد.

جک اونتروگر

مجریان قانون بعداً دریافتند که اونتروگر یک روسپی را در چکسلواکی و شش تن دیگر را در اتریش در سال 1990، اولین سال پس از آزادی، کشت. در سال 1991، اونتروگر توسط یک مجله اتریشی استخدام شد تا در مورد جرم و جنایت در لس آنجلس، کالیفرنیا، و تفاوت بین نگرش ایالات متحده و اروپا به فحشا بنویسد. اونتروگر با پلیس محلی ملاقات کرد، حتی تا آنجا پیش رفت که در یک سواری در امتداد مناطق چراغ قرمز شهر شرکت کرد. در زمان اونتروگر در لس آنجلس، سه فاحشه – شانون اکسلی، ایرنه رودریگز و شری آن لانگ – مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و با لباس‌های خود خفه شدند.

در اتریش، اونتروگر به عنوان مظنون برای قتل‌های فاحشه معرفی شد. در غیاب مظنونان دیگر، پلیس نگاهی جدی به آنتروگر کرد و او را تا زمانی که به ایالات متحده رفت – ظاهراً به عنوان یک گزارشگر – تحت نظر قرار داد و هیچ چیز را برای ارتباط او با قتل مشاهده نکرد.

خودکشی پایان زندگی سیاه جک

پلیس در Graz شواهد کافی برای صدور قرار بازداشت یوهان را داشت، اما او تا زمان ورود پلیس به خانه اش فرار کرده بود. پس از تعقیب آژانس های اجرای قانون و دختری که با وی در ارتباط بود و همچنین Bianca Mrak، از طریق سوئیس، فرانسه و آمریکا، سرانجام توسط مارشال های آمریکایی در میامی در 27 فوریه 1992 دستگیر شد. وی در حالی که فراری بود، با رسانه های اتریش تماس گرفته بود تا سعی کند آنها را به بی گناهی خود متقاعد کند.

یوهان در 27 مه 1992 به اتریش بازگردانده شد و به یازده قتل از جمله یک مورد در پراگ و سه مورد در لس آنجلس متهم شد. دکتر رینهارد هالر روانپزشک اتریشی، براساس معاینه روانپزشکی، تشخیص اختلال شخصیت خودشیفته آنتروگر را تشخیص داد و یافته های خود را در 20 ژوئن 1994 به دادگاه ارائه داد. در 29 ژوئن 1994، وی بدون امکان آزادی مشروط به جرم 9 فقره قتل به حبس ابد محکوم شد. یوهان بلافاصله پس از صدور حکم، از رشته لباس عمومی زندان خود استفاده کرد تا خود را حلق آویز کند.

فیلم جو کوچک محصول کشور اتریش را تماشا کردید؟

ژیوار سفیر نوین

jjj

داستان زندگی او سناریوی فیلم ها و سریال ها شد

در سال 2008 در یک اجرا، جان مالکوویچ (John Malkovich) بازیگر، زندگی یوهان را در نمایشی با عنوان اغوا و ناامیدی به تصویر کشید که اولین بار در سالن بارنوم در سانتا مونیکای کالیفرنیا به نمایش درآمد. نسخه کامل این محصول با عنوان کمدی جهنمی در ژوئیه 2009 در وین به نمایش درآمد. این نمایش از آن زمان در سراسر اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی اجرا شده است.

در سال 2015 الیزابت شارنگ فیلمی به نام جک را در مورد Unterweger کارگردانی کرد.

آهنگ جنجالی “جانی (قسمت اول)” موسیقی دان اتریشی فالکو، یک قتل و افکار متجاوز را به تصویر می کشد و ویدئوی تبلیغاتی آن حاوی تعدادی ارجاع به صحنه های جنایت واقعی و خیالی است. در حالی که “وقفه خبری” در آن (که در این آهنگ نیز شنیده می شود) به روشی مورب به Unterweger اشاره دارد، که در زمان انتشار آهنگ هنوز در زندان بود.

سریال جنایی واقعی Horror at the Cecil Hotel (اپیزود 1402)، داستان یوهان را روایت می کند.

مافیای کرامپوس ها چیست؟

یک فکر در مورد “جک اونتروگر (Jack unterweger)- داستان کامل قاتل سریالی اتریشی

 1. کامران گفت:

  در مورد داستان قتل غزاله به دست آرمان یکی گفته بود شما ببخش تا اون مجرم تو زندان درس بخونه و پرفسور بشه و به جامعه خدمت کنه . بعدم گفته بود داستان زندگی جک اونتروگر رو سرچ کنید بخونید
  فک کردم این بابا واقعا تو زندان درس خونده و به جامعه خدمت کرده ، الان که سرگذشتشو میخونم میفهمم منظور طرف چی بوده

 2. Tehrani گفت:

  سلام
  بابت تولید محتواها و اطلاعات مفید از تیم ژیوار تشکر می کنم 🌹🌹🌹

  1. آیسان حقیقی گفت:

   ماهم از شما متشکریم که وقتتون رو برای خوندن مطالب ژیوارنامه میذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.