شما می‌توانید تمامی سوالات خود در مورد ویزای شینگن را در پایین همین صفحه مطرح نمایید، تا کارشناسان ژیوار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ بدهند.

ویزا شینگن چیست؟

درسال 1985 پیمانی بین 26 کشور اروپا به نام شینگن امضا شد، که به موجب آن به ازای داشتن ویزا برای یک کشور می‌توانید به 25 کشور دیگر عضو این پیمان هم سر بزنید. البته باید در نظر داشته باشید برای جابه جایی بین این 26 کشور محدودیت زمانی دارید. منظور از محدودیت زمانی؛ برای مثال اگر ویزا برای کشور ایتالیا صادر شده باشد، شما باید به روزهای مجاز ویزا دقت کنید و فقط به اندازه تعداد روزهای مجاز ویزا از خاک ایتالیا بیرون باشید و می‌توانید به 25 کشور دیگر سفرکنید. برای واضح‌تر شدن مسئله فرض کنید مدت ویزای شینگن شما 7 روز باشد و تعداد روزهای مجاز 4 روز باشد. این یعنی که چهار روز از هفت روز را می‌توانید به کشورهای دیگر سر بزنید.

مراحل درخواست ویزا شینگن 

شما می‌توانید درخواست ویزای شینگن را به صورت‌های متفاوتی ارائه دهید. از جمله:

 • رفتن به سفارت
 • از طریق اینترنت
 • از طریق دفتر کنسولگری
 • از طریق آژانس های مورد تأیید سفارت
 • در بعضی موارد از طریق پست و نامه نگاری

 در ایران مسافر یا باید شخصاً به سفارت مراجعه کند، که البته با توجه به آسان نبودن روند کار ویزا، اغلب موفق به دریافت ویزا نمی‌شود و یا به آژانس‌های مسافرتی طرف قرارداد با دفاتر انگشت نگاری مراجعه می‌کند، تا روال کاری آنها بهتر و زودتر به جواب برسد. در کشور مقصد، ویزا توسط مأمور مهاجرت آن کشور تأیید و صادر می‌شود. با مراجعه به شرکت مسافرت هوایی و جهانگردی ژیوار به صورت کامل توسط متخصصین ویزا راهنمایی می‌شوید و روند کارهای اداری را با اطمینان بیشتری برای اخذ ویزا دنبال می‌کنید .

مدت زمان آماده شدن ویزا شینگن

برای مسافران خیلی این نکته مهم است که هم ویزا سریع آماده شود و هم اینکه احتمال رد شدن درخواست ویزای آنها به کمترین درصد خود برسد. برای اینکه بتوان به این سوال دقیق جواب داد، باید در نظر بگیرید که شرایط هر شخص با شخص دیگر از نظر مدارک و پیشینه … متفاوت است.

برای همین ممکن است آماده شدن ویزا شینگن شخص A دو هفته و برای شخص B سه هفته زمان ببرد. اما در حالت عادی از زمانی که مسافر به دفتر انگشت نگاری مراجعه می‌کند تا زمان اخذ ویزا 14 روز کاری طول می‌کشد. دقت داشته باشید که هرچه قبل تر از زمان سفر اقدام کنید به نفع خودتان است! پیشنهاد متخصصان ویزا در ژیوار این است که دو ماه قبل از سفر برای ویزای شینگن اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

1. اصل گذرنامه فعلی به همراه تمامی گذرنامه­‌های قبلی. گذرنامه فعلی باید حداقل شش ماه از تاریخ برگشت اعتبار داشته باشد.

2.گذرنامه باید حداقل دو صفحه سفید داشته باشد.

3.دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی، بدون عینک و لبخند و شامل 80% عکس چهره فرد باشد. تمام رخ با زمینه روشن، حداکثر مربوط به 6 ماه اخیر. عکس ارائه شده باید با عکس مربوط به گذرنامه و ویزاهای قبلی متفاوت باشد.

4.اصل و ترجمه شناسنامه.

5.اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک. ترجمه شده به زبان انگلیسی. سایز پرینت بانکی باید A4 باشد.

درباره حساب‌های بانکی باید این نکته را مد نظر داشت که هر نوع حسابی مدارک لازم خود را دارد، که در پائین برایتان ذکرکرده ایم.

 • حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی به همراه گواهی تمکن با مانده یکسان.
 • گواهی تمکن ترجمه شده برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک .ارائه گواهی تمکن و گواهی حساب بانکی هردو لازمند و تنهایی هیچ کدام قابل قبول نیست.
 • حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر باید 200 میلیون تومان باشد.

6.اصل و ترجمه سند مالکیت

7.اصل و ترجمه مدارک شغلی

دلایل رد شدن یا همان ریجکت شدن ویزای شینگن

از جمله دلایلی که باعث می‌شود ویزای شما ریجکت شود :

 •   فرم درخواست ویزا را به درستی پر نکرده اید
 •  قسمتی از درخواست نامه را خالی داشته باشید
 • مدارک را به طور ناقص به دفاترانگشت نگاری تحویل داده باشید
 • میزان مانده حسابتان برای اخد ویزا قابل قبول نباشد
 • تراکنش مالی درستی‌ نداشته‌اید
 • برنامه سفرتان مشخص درج نشده است و مبهم است
 • سابقه سفرتان قوی نبوده است
 • دعوت‌نامه معتبری نداشته‌اید
 • نزدیک بودن بیش‌ از حد زمان سفر با وقت سفارت
 • در ویزاهای گذشته‌تان تخلف داشته‌اید

همه این دلایل و حتی یکی از این موارد می‌تواند ویزای شما را ریجکت کند، برای همین بهترین کاری که مسافر می‌تواند برای اخذ ویزا انجام دهد این است که حتماً از طریق کانال‌های ارتباطی سفارت مثل آژانس‌ها اقدام کند، تا از این مرحله به سلامت عبور کند. چون ریجکت شدن ویزا دردسرهای به خصوص خود را دارد و ممکن است تا مدت‌ها نتوانید بازهم درخواست ویزا دهید!!!.

 کشورهای حوزه شینگن را بشناسید 

این قسمت برای بالابردن اطلاعات عمومی شما تهیه شده است،لیست 26 کشور حوزه شینگن را برایتان جمع آوری کرده ایم .

اتریش یونان مالت سوئد
بلژیک مجارستان هلند سوئیس
جمهوری چک ایسلند نروژ آلمان
دانمارک ایتالیا لهستان اسپانیا
استونی لتونی پرتغال لوکزامبورگ
فنلاند لیختن اشتاین اسلواکی
فرانسه لیتوانی اسلوونی

 مدارک کاری لازم برای هر شغلی در اخذ ویزای شینگن 

در هرکدام از مشاغلی که قصد گرفتن ویزای شینگن را دارند، باید در نظر بگیرید که چه مدارکی نیاز دارند علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر کردیم.

 • خویش فرمایان: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات / آگهی تاسیس و سابقه بیمه تامین اجتماعی.
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق.
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، گواهی اشتغال به کار (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه و خطاب به سفارت در تهران)، روی سربرگ رسمی سازمان دارای مهر و امضا، با ذکر نام متقاضی، اطلاعات تماس با کارفرما، مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و هدف از سفر از سازمان مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه.
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه و خطاب به سفارت)، روی سربرگ رسمی شرکت دارای مهر و امضا، با ذکر نام متقاضی، اطلاعات تماس با کارفرما، مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و هدف از سفر از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی.
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.
 • وکلا: پروانه وکالت.
 • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با مشخصات فوق به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی.
 • دانش آموزان، دانشجویاناصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.

انواع ویزای شینگن 

در اینجا باید برای شما بگوییم که ویزای شینگن خود 4 نوع است.

ویزای شینگن نوع A: منظور از ویزای نوع A، ویزای ترانزیت است، ویزای ترانزیت یعنی که اجازه تردد در فرودگاه شهری که این ویزا برایش صادر شد است را دارید. این ویزا اجازه ورود به شهری که فرودگاه در آن است را ، به شما نمی دهد، در یک کلمه باید از محدوده فرودگاه خارج نشوید. بیشتر برای کسانی صادر می‌شود که باید در یکی از شهر های حوزه شینگن خط پروازی خود را عوض کنند. البته تعداد اندکی از کشورها به این ویزا نیاز دارند.

ویزای شینگن نوع B: این ویزا برای 5 روز در حوزه شینگن صادر می‌شود، از نوع ترانزیت است با این تفاوت که می‌توانید از محدوده فرودگاه بیرون بروید و پنج روز را سپری کنید.

ویزای شینگن نوع C: برای مسافران توریستی صادر می‌شود و بین هفت تا 15 روز اعتبار دارد. ویزای نوع c از آن ویزاهایی است که ژیواری‌ها در اخذ آن مهارت دارند!!!

ویزای شینگن نوع D: این ویزا به مدت 6 ماه صادر می‌شود و هر بار نود روز را مجاز هستید که در حوزه شینگن به سر ببرید.

مراحل اخذ ویزای شینگن در آژانس ژیوار:

زمانی که شخص تصمیم گرفت تا به اروپا سفر کند به ویزای شینگن نیاز دارد. برای گرفتن ویزای شینگن باید به آژانس‌های طرف قرارداد سفارت بروید یا اینکه خودتان به طور مستقل به دنبال کارها باشید. از زمان حضور مسافر در آژانس ژیوار تا زمانی که ویزا به دست شما برسد معمولاً دو هفته کاری زمان می‌برد، البته ممکن است این پروسه از این بیشتر هم زمان ببرد، این بستگی به نحوه پرونده شما و چینش مدارک در آن دارد. راهنمای ویزای اروپا به طور رایگان به شما مشاوره می‌دهد و هر آنچه لازم است بدانید را به شما می‌گوید، پس از تکمیل مدارک و پر کردن برگه سفارت ما مدارک را به سفارت می‌فرستیم و شما فقط یک بار برای انگشت نگاری به کارگزاری معرفی شده توسط سفارت می‌روید برای انگشت نگاری و بعد از آن فقط باید منتطر گرفتن ویزا باشید.

افراد پر سفر بخوانند

در صورتی که طی 59 ماه گذشته پیش از وقت تعیین شده، درخواست روادید شینگن ارائه نموده باشید و طی آن اثر انگشت شما دریافت شده باشد، نیازی به حضور شخص شما جهت ارائه درخواست وجود نخواهد داشت. با این وجود، وقت سفارت می بایست به نام شما گرفته شود، سپس شخصی به وکالت از طرف شما می تواند درخواست را ارائه نماید.
به این منظور، شخص وکیل می بایست در روز ارائه درخواست، تمام مدارک مورد نیاز، گذرنامه شما و وکالتنامه ای به امضای شما، به همراه داشته باشد و ارائه نماید.
لطفاً توجه داشته باشید که برای درخواست روادید افراد پر سفر نیز بررسی مجاز بودن درخواست که در برگه های راهنما توضیح داده شده است، ضروری می باشد.

 

یک فکر در مورد “ویزای شینگن

 1. لاله گفت:

  وقتتون بخیر
  به شماره ای که برای واتساپ اعلام کرده بودید چند روزه پیام دادم اما هیچ کس پاسخگو نیست 😔😔

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سلام مجدد وقت بخیر
   اگر ممکنه به شماره 09102213288 پیام بدین🙏🏻

   1. نادر گفت:

    سلام خوبی میخاستم اگه منو پسرم میخاستیم ویزا فرانسه بگیریم شما هزینه اشو می‌فرماید یا چه مدارکی میخایین

    1. atamir گفت:

     سلام وقت بخیر
     اگر ممکنه برای راهنمایی بیشتر با آژانس در تماس باشید ممنون🙏🏻

 2. لاله گفت:

  درود
  بنده امکان تماس با شماره های داخل ایران رو ندارم.
  میشه یک شماره واتساپ بفرمایید
  ممنون

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سلام وقت بخیر
   09012623097 خدمت شما

 3. پویان فصیح زاده گفت:

  درود بر مجموعه خیلی خوبه ژیوار من اگر بخوام برای ویزای تک شنگن اقدام کنم امکانش هست یا حتما باید با تور سفر کنم ؟

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله
   ژیوار خدمات ویزای تک هم انجام میده🙏🏻

 4. آوا گفت:

  سلام ،لطف میکنید هزینه ویزا رو برای هر نفر بفرمایید

  1. عطیه میرمحمدی گفت:

   سلام روز بخیر
   هزینه ویزا با توجه به کشوری که قصد سفر دارین متفاوته
   میتونین با آژانس تماس بگیرین تا همکارانمون شما رو به درستی راهنمایی کنن

 5. هایده گفت:

  سلام از اینکه از طریق آزانس شما موفق به دریافت شینگن نوع c شدم ازتون بی نهایت ممنونم . برای دریافت شینگن بعدی که میخوام نوع D باشه چه مدت باید فاصله باشه با قبلی ؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام سپاس از اینکه مجموعه ژیوار رو برای دریافت ویزای توریستی انتخاب نمودید، برای اخذ ویزای تایپ D کافیست که با آژانس تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما نسبت به اخذ ویزای تایپD اقدام نماییم.

 6. نسرین گفت:

  سلام
  ضمانت نامه بانکی برای سفر به اروپا مبلغش چقدر است؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام برای هر فرد متفاوت است، بنابر وضعیت پرونده شما از 250 میلیون تا یک میلیارد ممکنه برای هر شخص تغییر کنه.

 7. علی گفت:

  سلام من ۲ سال \یش از طریق آژانس شما برای مسافرت توریستی ایام عید به اسپانیا اقدام کردم با وجود تمکن مالی و ارسال مدارک شرکت ریجکت شدم بهمراه همسر و فرزندم . اگر الان دوباره اقدام کنم آیا امکانش هست . انزمان دلیلش را نوشته بودند که برگشت ما از اسپانیا برایشان مبهم است . درحالیکه هم تمکن داشتم هم اسناد شرکت نشان می داد که بخاطر نیروها ی شاغلم فعال هستم . ح

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خدمت شما دوست گرامی، بله دوسال گذشته از ریجکت شدن شما. می‌تونید باز هم برای ویزای شینگن درخواست بدید و از لحاظ مشاوره قبل از اخذ ویزا خیالتون راحت باشه. لطفا با ما تماس بگیرید. 02154795000. کارشناسان ژیوار آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه اخذ ویزای شینگن هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با ما در ارتباط باشیم.

 8. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من اگر بخاهم از طریق دفتر شما برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنم چقدر طول میکشه تا صدور ویزا،،،

 9. روزا گفت:

  من ۲ سال قبل از سفارت فرانسه شنگن توریستی گرفتم، با توجه به مطالب بالا من اگر مجددا برای ویزا اقدام کنم نیازی به انگشت نگاری ندارم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر با ژیوار تماس بگیرید.

 10. مینا گفت:

  سلام . البته خوندم که شما درباره ویزای توریستی دارین اطلاعات میدین ولی خب گفتم بپرسم شاید کمکی کنید ، من دعوتنامه تجاری از المان گرفتم ولی سفارت گفت که فعلا شینگن نمیدن، با توجه به برنامه ریزی هام بدجور حالم بد شده ، شما با توجه به مهارت ن و تجربه فکر میکنی این روند تا کی ادامه پیدا کنه ، خب نمیشه تا ریشه کنی کامل که؟
  ممنونم

 11. mini گفت:

  سلام میخواستم بپرسم الان میشه برای ویزای شنگن المان اقدام کرد؟ اول صفحه سایت نوشته نمیشه به دلیل محدویت کرونا ولی من نامه پزشک دارم
  سوال اینجاست به سفارت ایمیل بزنم؟ زنگ بزنم؟
  یا از طریق سایت وقت بگیرم؟ با توجه به اخطار تاریخ وقت مصاحبه در جدول وقتها دیده میشه

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بهترین راه برای حل مشکل شما، ایمیل زدن به سفارت خواهد بود و بررسی شرایط شما توسط سفارت خواهد بود.

 12. نوا گفت:

  وقت بخیر
  من و مادرم مستمری بگیر تامین اجتماعی هستیم و در حکم نام هر دوی ما و این که سهم هر یک از ما حقوق بازنشستگی پدرم چقدر هست قید شده می خوام بدونم با این حکم و فیش های حقوقی میشه برای درخواست ویزا اقدام کرد؟

 13. الهه گفت:

  اگر درخواست خانوادگی داده شود و فقط برای تعدادی از اعضا ویزا صادر شود و آنها به دلیل اینکه بقیه اعضای خانواده نمیتواننددر سفر همراهشان باشند از ویزا استفاده نکنند آیا میتوانندمجددا در سال بعد اقدام کنند یا محدودیت وجود دارد

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بله برای سال آینده با هم می‌توانند اقدام کنند.

 14. ارسلان گفت:

  مشاغل ازاد چکار کنند پس من تریدر فارکس و کریپتو هستم
  سند ملکی نداشته باشیم چطور

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر. خب اصولا مشاغل ازاد یا جواز کسب دارند – یا کارت مباشرت یا بیمه براشون از جایی رد میشه آزادی ک هیچی نداشته باشه یعنی بیکار از دید سفارت برای سفارت فرانسه اگر سند نداشته باشه مسافر ایرادی نداره. امیدوارم که مفید واقع شود.

 15. هيربد گفت:

  سلام وقت بخير
  ببخشيد،شما اطلاعي از مدت زمان بايگاني پرونده ارسالي به سفارت جهت صدور ويزاي شنگن بعد از بررسي ،صدور يا عدم صدور ويزا داريد؟
  سفارت پرونده اشخاص حقيقي را چه مدت بايگاني ميكند؟
  سپاس

 16. mani گفت:

  سلام من پزشکم برام دعوت نامه ای فرستاده برای 12 هفته از شرکت ویزا متریک وقت گرفتم ولی خیلی ها میگن باید از کنسولگری وقت بگیری
  الان سر در گم شدم که چ باید بکنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. بی بی سکینه ازبک گفت:

  من میخواستم برای ویزای الحاق به همسر نوبت بگیرم دوتا فرزند شش و چهار ساله دارم ایا سه وقت جدا بگیرم یا یک وقت کافیست .اگر هم وقت جدا بگیرم باید در یک روز بگیرم.ویزای بلژیک

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر، باید سه وقت جدا برای هر کدوم بگیرید، برای کسب اطلاعات بیشتر با ژیوار تماس بگیرید.

 18. مهدی اسدی گفت:

  مرسی از توضیحات کاملتون

  1. شیما رشیدی گفت:

   روز بخیر ممنون از توجه شما

 19. بهرانی گفت:

  سلام وقت بخیر برای گرفتن ویزای شنگن کی باید اقدام کنم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر، باید از 3 ماه قبل تر از زمان سفر اقدام کنید.

 20. ali saeedi گفت:

  سلام آژانس شما کدام ویزا را صادر میکند؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر به صورت تخصصی ویزای نوع C برای مسافران میگیریم. ویزای توریستی منظور میباشد.

 21. mvdh گفت:

  ایا ممکنه برای مدت کوتاهی به ویزای شنگن جواب داده شود مثلا در عرض یک روز؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزبخیر. خیر ممکن نیست.

 22. امیر مسعودی گفت:

  سوالی که برای ما به وجود امده اینه که ایا باید همه اعضای خانواده تمکن مالی را داشته باشند؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سللام مکن را فقط باید سرپرست داشته باشد. و بقیه اعضای خانواده باید ضمانت قوی نزد اژانس برقرار کنند.

 23. آقای نادری گفت:

  سللام از الان برای 5 ماه دیگه میشه اقدام کرد؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سللام بله میشه اما با این شرایط ویروس من پیشنهاد میدهم که فعلا عجله نکنید

 24. محمد غیاثی گفت:

  عرض ادب برای ژیوار. یک سوال دارم من و خانوادم میتونیم توی 20 روز مونده به حرکت تور برای ویزا اقدام کنیم

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بستگی به این داره که به کدام کشور میروید؟ البته که بیست روز واقعا زمان کمی برای اخذ ویزا هستش. با این حال با ما م=تماس بگیرید که راهنمایی کنیم.

 25. سحر افتخاری گفت:

  سلام این برگه واقعا مفید بود فقط خواستم از نویسنده تشکر کنم

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام مممنونم من هم از شما ممنونم که وقت گذاشتید و این برگه را مطالعه کردید

 26. مجید سلیمی گفت:

  سلام من برای نوروز با تور فرانسه با شما عازم سفر هستم با توجه به وبروس کرونا اییا ممکنه که پروازها لغو بشه؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام نگران نباشید این موضوع در حال پیگیری هستش و شما هیچ ضرری نمیکنید مطمئن باشید

 27. delnia salimi گفت:

  سلام ورودی سفارت سوییس چنده؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خدمت شما ورودی سفارت سوئیس
   1200000 تومان +27 یورو برای بزرگسال
   600000 تومان+27 یورو بریا6 تا 12 سال
   27 یورو کودک زیر 6 سال

 28. hamoon akbari گفت:

  سلام برای ارائه درخواست ویزا باید چند وقت قبل تر درخواست بدم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز بخیر. قبلا که حداکثر سه ماه قبل تر میتونستید درخواست بدهید.اما طبق گزارش دریافت شده از شرایط ویزای 2020 میتونید از 6 ماه قبلتر درخواست بدهید.

 29. اکبر صدیقی گفت:

  سلام ما برای سفارت وقت گرفتیم وباید دخترمونم با خودمون ببریم؟دخترم تقریبا داره یازده سالش تموم میشه

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خدمت شما برای افراد زیر دوازده سال حضور در دفاتر انگشت نگاری الزامی نیست، اگر کودک شما تا روز مصاحبه هنوز هم 11 ساله باشد لازم نیست که همراه خود ببرید.

 30. تارا گفت:

  بریتانیا جز شنگن نیست؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام خیر

 31. ytre گفت:

  سلام ای بند آخر حقیقت داره/////؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بله حقیقت دارد.

 32. محسن کریمی گفت:

  سلام من شش ماه پیش ویزام ریجکت شد، بنظرتون کی بازم اقدام کنم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام باید ببینید که ویزاتون به چه دلیلی رد شده. دلایل رد شدن ویزا در روند درخواست مجدد ویزا خیلی تاثیر گذار است.

 33. اقبال گفت:

  من میخوام درخواست ویزای شنگن نوع دی بدم راهنماییم کنید

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقتتون بخیر.اگر دوتا ویزای شنگن در پاسپورتتون دارید پس میتونید درخواست ویزای شنگن نوعD بدهید.

 34. ی . س گفت:

  سلام این ویزای شینگن که نوشتین، مربوط به ویزای توریستی شنگن یا ویزای تحصیلی شینگن است.

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام این صفحه برای ویزای توریستی شینگن نوشته شده است.

 35. n0m گفت:

  اژانس شما جایی رو داره که بریم واسه عکاسی؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه، خود سفارت برای مدارک مورد نیاز خودش از شما عکس میگیره. ولی باید خودتون واسه مدارک عکس ببرید. خیر ما اتلیه ای مورد نظر نداریم.

 36. شیما رشیدی گفت:

  سلان اگر مظورتان همین صفحه است که از بالای مانیتور یا موبایل میتوانید لینک صفحه را برای خودتان کپی کنید. https://zhivar.com/schengen-visa/ ین هم لینگ ویزای شینگن

 37. zhra گفت:

  سلام میشه لینک صفحه ویزای شینگن را برای من بگذارید

 38. rooya گفت:

  به نظرتون شینگن درست تر نیست؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام ببینید شنگن و شینگن هر دو نوشته میشود اما من تحقیق کردم که درست این کلمه شنگن هستش.

 39. DJ گفت:

  برای رفتن به اروپا باید کدام نوع از ویزای شینگن رو بگیرم؟؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   با سلام برای رفتن به اروپا به ویزای نوع C یعنی توریستی نیاز دارید.

 40. maTTin گفت:

  سلام یک مورد برای من مبهم است. منظور از کارگزاری یعنی چی؟کارگزاری سفات؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر باشه. منظور از کارگزاری یعنی آژانس های طرف قرارداد سفارت.مسافر به صورت مستقیم به سفارت مراجعه نمیکند و از طریق آژانس ها درخواست های خودش را مطرح میکند.این روال جدید کار سفارتهاست.

 41. yalda گفت:

  اگر بخوام بیشتر از مدت زمان ویزا، توی اروپا بمونم پیکار باید بکنم؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   وقتتون بخیر.اگر اعتبار ویزا تمام شد باید آن کشور را ترک کنید،در غیر اینصورت مشمول جریمه میشوید.باید حتما به کشور خودتون برگردید و بازهم اقدام کنید.البته میتوانید به سفارت ایران در کشور مقصد بروید و برای مأموران سفارت شرایط خودتان را شرح دهید ممکن است ویزا برای شما تمدید شود.

 42. علیرضا گفت:

  سلام مدت زمان اعتبار ویزای شینگن چند روزه است؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز بخیر،اگر برای اولین بار از ویزای شنگن استفاده میکنید، باید بدانید که 15 روز بیشتر ویزای شما اعتبار ندارد. اما اگر بازهم ویزای شنگن داشته اید، میتوانید در خواست ویزای مولتیپل شنگن دهید.این ویزا برای شش ماه صادر میشود اما فقط 90 روز مجاز به رفتن به کشورهای حوزه شنگن هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.