ژیوارنامه

تالار شهر دلفت در هلند | از اتاق شکنجه در هلند چه می‌دانید؟

تالار شهر دلفت هلند

تالار شهر دلفت هلند

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی تالار شهر دلفت در هلند بپردازیم. اولین تالار شهر در هلند، سال 1200 ساخته شد. بازسازی تالار شهر در سال 1400 انجام شد.

سال 1536 میلادی بود که آتش سوزی بزرگی در تالار شهر اتفاق افتاد، اما تالار شهر از این آتش سوزی جان سالم به در برد. تالار شهر در آتش سوزی که  چهارم ماه مارس بپا شد، کاملا سوخت.

 بازسازی تالار شهر

بازسازی تالار شهر دلفت هلند، توسط فردی به نام هندریک دی کیزر انجام شد. بازسازی تالار شهر از سال 1618 میلادی آغاز شد و تا سال 1620 میلادی ادامه داشت.

بازسازی تالار شهر باعث شد، ورودی های اصلی تالار تغییر کند و جای خود را به دو پنجره بدهد. معمار تمامی کرکره ها و پنجره های رنگی را از معماری تالار حذف کرد.

بازسازی در قرن 20 میلادی به اتمام رسید. معماری این تالار به دوره رنسانس هلند بر می گردد.

تالار شهر دلفت هلند

ویژگی های تالار شهر

تالار شهر دلفت هلند، ساختمانی متقارن است. ورودی تالار شهر دارای ستون هایی زیبا و مزین شده است. زیرانداز بالای ورودی این تالار، دارای تزئینات بسیار زیبا است.

مجسمه عدالتی که در تالار شهر وجود دارد، هر فردی را به یاد صحن سابق ساختمان می اندازد. اطراف آن را، مجسمه های تزئینی و گلدان هایی که مزین شده اند، احاطه کرده است.

ابلیسک های تالار شهر زیبایی خاصی را به این ساختمان داده است. تالار شهر در قرن نوزدهم به یک ساختمان مدرن تبدیل شد.

بازسازی تالار شهر به سبک قرن 17

تالار شهر دلفت هلند، بعد از جنگ جهانی دوم، بر اساس تصمیم نمایندگان هلند، بر طبق سبک قرن هفدهم میلادی بازسازی شد. تالار شهر در قرن نوزدهم میلادی به صورت بنیادی سامان دهی شد.

داخل و خارج تالار شهر امروز تغییرات زیادی کرده است. ورودی و پنجره های تالار شهر به صورت مدرن طراحی شده است. تالار شهر در بخش جنوبی کشور هلند، قرار دارد.

بخش هایی از تالار شهر دارای سبک کلاسیک رومی است.

تالار شهر دلفت هلند

برج تالار شهر دلفت

قرن پانزدهم میلادی بود که Het Nieuwe Steen به یک محل سکونت برای نگهبان برج تالار شهر تبدیل شده بود. اتاق هایی در برج تالار شهر موجود است که در گذشته به عنوان زندان استفاده شده است.

معماری این  قسمت از تالار شهر دلفت هلند، به خوبی حفظ شده و دچار تغییر نشده است. یک موزه کوچک در تالار شهر به وجود آمده است، اشیایی که در دادگاه های کیفری گذشته استفاده می شده، در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

اتاق شکنجه در تالار شهر

تالار شهر دلفت در هلند، دارای بخشی به نام Oude Steen است. Oude Steen در واقع یک اتاق شکنجه است، در گذشته از این اتاق برای شکنجه زندانی های استفاده می کرده اند.

اتاق شکنجه بسیار قدیمی است. سالانه بسیاری از توریست ها برای دیدن اتاق شکنجه، تالار شهر به هلند سفر می کنند.

اتاق شکنجه تا سال 2011 هر روزه در معرض دید عموم قرار می گرفت، اما بعد از سال 2011 این اتاق شکنجه تنها در تورهای تابستانی ارائه می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.