ویزای ایرانی را بیشتر بشناسید

آخرین به روز رسانی: 29 / اردیبهشت / 1399

بازدید کنندگان از ایران موظف به گرفتن ویزا هستند. برای تهیه ویزا ما شما را به طور کامل در این برگه راهنمایی میکنیم. یک خبر خوب: میتوانید بدون ویزا به ایران بیایید!!! البته باید شرایطی داشته باشید:

1. باید از یكی از كشورهایی كه معاف از ویزا برای ایران هستند، باشید.

2. از کشوری بیایید که ایران به مسافران ورودی آن کشورها، ویزای بدو ورود میدهد.

ویزای بدو ورود را بیشتر بشناسیم: به ویزایی که مسافر حین ورود به مرزهای یک کشور درخواست میدهد، ویزای بدو ورود می گویند، این ویزا به صورت یک مهر در پاسپورت مسافر ثبت میشود و خیلی زودتر از آنچه تصور کنید ویزا به دستتان خواهد رسید، اما در نظر بگیرید که دو کشور باید در این مورد به توافق رسیده باشند که به مسافران یکدیگر ویزای بدو ورود اعطا کنند.

ویزای ایرانی
ویزای-ایرانی

تمام سوالات خود را در زمینه ویزای ایرانی در پایان برگه از ما بپرسید، در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ژِیوار سفیر نوین اعلام میکند:

” با رضایت وزارت امور خارجه ایران ، ما این اختیار را داریم که به منظور تسهیل روند اخذ ویزا ، به بازدید کنندگان کمک کنیم.”

توصیه ما برای مسافران: بهترین زمان برای اقدام ویزای ایران دوماه قبل از سفر است. همه متقاضیان ویزا باید توسط وزارت امور خارجه (MFA) در تهران تأیید شوند. البته باید بگوییم که این بند برای کسانی درست است که نیاز به اخذ ویزای ایران دارند. برای اخذ ویزای ایرانی به صفحه ورودی مسافران خارجی مراجعه کنید، با پر کردن فرم ویزا ما تا قدم آخر از شما حمایت میکنیم تا ویزای ایرانی را به دست آورید.

چه کسانی ویزای ایرانی نیاز دارند و چه کسانی نیاز ندارد؟

دارندگان پاسپورت از بوسنی هرزگوین ، مقدونیه ، عربستان سعودی ، سنگاپور ، اسلوونی و ترکیه می توانند هنگام ورود ویزای توریستی سه ماهه دریافت کنند. همه افرادی که از سایر کشورها به ایران میایند، باید قبل از ورود به فرودگاه های بین المللی ایران، ویزا را در دست داشته باشند . برای شهروندان ایالات متحده ، انگلیس و کانادا باید از قبل ترتیب یک تور یا راهنمای خصوصی را بدهند ، یا توسط یک دوست یا فامیل در ایران حمایت مالی شوند ، که مسئولیت قانونی ورود آنها را به عهده بگیرند. دارندگان گذرنامه اسرائیلی و هرکس دارای مهر اسرائیل در گذرنامه خود باشد ویزا دریافت نخواهد کرد.

ویزای-ایرانی
ویزای-ایرانی

ویزای بدو ورود (VOA):

اکثر ملیت ها می توانند ویزای خود را هنگام ورود (VOA) ، در دفاتر مدیریت MFA  که در هفت فرودگاه بین المللی در ایران مستقر شده اند دریافت کنند. از جمله فرودگاه امام خمینی (IKA) ، فرودگاه مشهد (MHD) ، فرودگاه تبریز (TBZ) ، فرودگاه شیراز (SYZ) ،فرودگاه اصفهان (ISF) ، فرودگاه کیش (KIH) و فرودگاه قشم (GSM) .

 توصیه می شود قبل از سفر خود از طریق بخش ویزا در آژانس ژیوار به طور کامل مشورت کنند تا برای ورود به ایران دچار مشکل نشوند.

همچنین توصیه میکنیم ملیت های انگلیس ، آمریكا و كانادا آنها باید حداقل سه ماه قبل از سفر خود از طریق آژانس مسافرتی معتبر درخواست ویزای توریستی دهند. آنها همچنین باید از طریق تورهای سازماندهی شده شرکت کنند و همیشه یک راهنمای تور معتبر را همراهی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای ایرانی:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • همه بازدید کنندگان باید دارای پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه انقضا و دو صفحه خالی باشند.
 • عکس 3.5 در 4.5 که باید حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد.
 • ملیت های آمریکا ، انگلیس و کانادا باید 2 سند اضافه شده دیگر به ما ارائه دهند
 1. یک CV یا یک نامه انگیزه را تهیه کنید. پیوندها به رسانه های اجتماعی (اینستاگرام ، فیس بوک ، توییتر و غیره).
 1. کد مجوز (دعوت نامه) / LOI

پس از تحویل مدارک روال کاری اخذ ویزای ایرانی شروع میشود. آژانس ترتیب دریافت کد مجوز ویزا را از وزارت امور خارجه می دهد. بسته به ملیت شما مدت زمان آماده شدن ویزای ایران بین یک هفته تا 15 روز طول خواهد کشید و البته باید بگوییم برای آمریکایی ها ، انگلیس ها و کانادایی ها تا دو ماه طول می کشد. موضوع قابل توجه دیگر ، هزینه ویزا بسته به تابعیت شما قابل تغییر است. آژانس ژیوار شما را تا قدم اخر راهنمایی میکند تا ویزای ایران را بدون هیچ گونه عارضه و بدون هیچ گونه مشکلی به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه ی دانستنی های ویزا را نیز مطالعه نمایید.

انواع روادید ایرانی:

 • ویزا توریستی ایران
 • ویزا تجاری
 • ویزا تحصیلی
 • ویزا طلاب
 • ویزا حق کار ایران
 • ویزا دولتی
 • ویزا بازدید از بستگان در ایران
ویزای-ایرانی

سایت رسمی سفارت ایران :

گردشگرانی که مایل به بازدید از ایران هستند می توانند با وارد کردن کلیه اطلاعات لازم و دریافت شماره مرجع درخواست ویزا از طریق لینک زیر اقدام به دریافت ویزا کنند. از آنجا که روند درخواست ویزا بصورت آنلاین است ، آدرس ایمیل شما در طی مراحل لازم و تأیید اعتبار خواهد شد. شرکت ها ، آژانس های مسافرتی و گردشگری و سازمان های دولتی می توانند از طریق لینک زیر برای افرادی که مایل به بازدید از ایران هستند از ویزا درخواست کنند.

https://e_visa.mfa.ir/en/

افرادی که قبلاً نامه رسمی دعوت نامه شرکتها یا سازمانهای دولتی را برای بازدید از ایران دریافت کرده اند می توانند روند درخواست ویزا را از همین لینک پیگیری کنند.

برای پیگیری وضعیت درخواست ویزا می توانید از طریق لینک زیر شماره مرجع یا شماره گذرنامه ، تاریخ تولد و ایمیل خود را در فرم وارد کنید… . بر اساس توافق متقابل در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی ، شهروندان برخی کشورها از درخواست ویزا برای ورود به ایران معاف هستند. این افراد شامل شهروندان جمهوری آذربایجان ، بولیوی ، ترکیه ، سوریه ، لبنان ، گرجستان ، ارمنستان ، ونزوئلا ، مصر ، مالزی و چین می شوند.به دلیل ملاحظات سیاسی و دیپلماتیک ممکن است به شهروندان برخی کشورها اجازه ورود به جمهوری اسلامی ایران داده نشود. شهروندان این کشورها برای کسب اطلاعات بیشتر باید به سفارت مربوطه جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.