مجله فرانسه

چرا پاریس شهر عشاق است؟

پاریس شهر عشاق

پاریس شهر سینما، عشق و هنر

پاریس شهر عشاق، شهر نور، شهر مونالیزا، شهر برج ایفل و خیابان شانزلیزه، شهری با تاریخی کهن و داستان‌های فراوان، شاید اگر پاریس را جز قدیمی‌ترین‌های اروپا بنامیم به بی‌راهه نرفته باشیم. شاعران، نویسندگان و هنرمندان زیادی شهر پاریس را توصیف کرده‌اند و این شهر الهام بخش آثار هنری متعددی بوده است.

نام پاریس برگرفته از نام قبیله پاریزی‌هاست که افرادی از قوم گل به حساب می‌آیند، در زمان تسلط رومیان نامش لوتیشیا شد و در زمان یولیانوس پادشاه روم مجدد به پاریس تغییر یافت. 

پاریس مقصد میلیون‌ها گردشگر در سال است، که نه تنها به دنبال زیبایی‌های معماری و تاریخی به این شهر قدم می‌گذارند، بلکه فیستیوال‌ها، تئاترها، موزه‌ها و رستوران‌های این شهر هم برای گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است.

برای پیدا کردن تورها و شرایط جذاب با کارشناسان ما در ژیوار تماس بگیرید. از تورهای جذاب فرانسه خبر دارید؟

پاریس شهر عشاق

سینما در پاریس

پاریس فقط مقصد گردشگران نیست، به دلیل زیبایی‌های بصری این شهر پر خاطره و شگفتی، لوکیشنی محبوب برای فیلمسازان مطرح دنیا نیز می‌باشد.

اگر قصد سفر به پاریس را دارید و می‌خواهید با رمز و راز این شهر در دوره‌های مختلف تاریخی آشنا شوید نیمه شب در پاریس Midnight in Paris ساخته وودی آلن، بهترین فیلم برای شماست، داستان نویسنده‌ای که در نیمه شبی به گذشته سفر می‌کند و با بزرگانی از جمله ارنست همینگوی آشنا می‌شود، اگر فرهنگ آشپزی کشورها برایتان جذاب است، موش سرآشپز یا همان Ratatouille یا فیلم جولی و جولیا (julie & Julia) با بازی مریل استریپ قطعا برایتان مناسب خواهد بود و اگر به دنبال فیلمی عاشقانه و سرشار از فرهنگ فرانسوی هستید Amelie را از دست ندهید ماجراهای دختری عجیب با روحیه‌ای متفاوت که برای ابراز عشق به معشوق راهی متفاوت را برمی‌گزیند. برای رفتن به فرانسه به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید آن هم از یک جای معتبر!!!

پاریس شهر عشاق

 پیشنهاد من این است در کنار این فیلم‌ها نگاهی به فیلم دانتون ِDanton با بازی ژرار دوپاردیو و کارگردانی آندری وایدا کارگردان شهیر نیز بیندازید، ماجرای‌های این فیلم روایت محاکمه یکی از سه یار مشهور انقلاب فراسه ژژر دانتون به دست دوست صمیمی خود ماکسیمیلیان روبسپیر است که با دسیسه چینی سرانجام حکم اعدام وی را صادر می‌کند و دوره مسوم به دوره وحشت در فرانسه آغاز می‌شود، قطعا اگر به شانزلیزه قدم بگذارید به میدان کنکورد هم خواهید رسید میدانی که شاهدی بر تمام وقایع تاریخی فرانسه معاصر است.

پاریس شهر عشاق

کتاب

پاریس فقط محبوب سینماگران نیست، بلکه محیط محبوب نویسندگان شهیری همچون الکساندر دوما و رمان معروف چهار تفنگدار نیز بوده است، موهیکانی‌های پاریس وی نیز یکی از بی‌نظیرترین آثار وی در توصیف فصل‌های مختلف این شهر است. ارنست همینگوی و رمان بینوایان نیز که برای همگان آشناست.

کتاب پاریس نوشته نیکو زهادی یکی از کتاب‌های مفید برای شناخت شهر نور است و از دیگر نویسندگان حال حاضر می‌توان به کتاب تنها در پاریس و داستان‌های دیگر از جوجومویز نویسنده محبوب انگلیسی و کتاب پاریس سحرآمیز نوشته لی‌لی گراهام نیز اشاره کرد.

اگر تاکنون پاریس را مقصد خود قرار نداده‌اید، یقینا پس از بررسی این آثار این شهر پر از داستان و نور به یکی از هدف‌های شما برای دیدار تبدیل خواهد شد و مطمئن باشید ما در ژیوار همراه شما در این سفر دلپذیر خواهیم بود. نمادهای پاریس را بشناسید

سپاس که در این مقاله همراه ما بودید، امید که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.