ژیوارنامه

6 مکانی که در سفر به کانادا حتما باید آنها را ببینید | بهترین جاذبه‌های کانادا

از خیابان‌های بین‌المللی تورنتو گرفته تا قله‌های کوه‌های راکی کانادا، این کشور دارای مجموعه‌ای متنوع از مقاصد برای تعطیلات است. تصمیم گیری اینکه کدام یک برای سفر بعدی شما مناسب است می‌تواند دشوار باشد. در این مقاله 6 مکانی که باید در کانادا ببینید را جمع آوری کردیم. برای سفر به کانادا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

1. بنف

این شهر کوهستانی کوچک، یکی از 6 مکانی که باید در کانادا ببینید است که در آلبرتا، در میان دامنه‌های رشته کوه‌های راکی کانادا واقع شده است، هم برای علاقه‌مندان به طبیعت و هم برای جویندگان تجملات جذاب است. شما می‌توانید روزهای خود را با اسکی یا پیاده روی در پارک ملی بنف بگذرانید و در رودخانه باو شنا کنید و قبل از بازنشستگی در یکی از چندین هتل مجلل اقامت کنید. سفرهای روزانه به جاذبه‌های محبوبی مانند میدان یخی کلمبیا و دریاچه مورین، که به آب‌های فیروزه‌ای آن مشهور است، را نمی‌توانید در برنامه سفری خود نادیده بگیرید.

Banff

2. ونکوور

سفر به ونکوور، مثل در آغوش گرفتن فضای باز است. مردم ونکووری روز خود را با اسکی در کوه گروس، شنا در ساحل کیتسیلانو و قدم زدن در پارک وسیع استنلی می‌گذرانند. به علاوه، این شهر بریتیش کلمبیا جاذبه‌های فرهنگی زیادی از جمله موزه‌ها و بازارهای روباز را ارائه می‌کند (جزیره گرانویل یکی از مواردی است که باید ببینید). اگر از ارتفاع نمی ترسید، حدود 5 مایلی شمال مرکز شهر به سمت پل معلق کاپیلانو بروید، که در 230 فوت بالاتر از رودخانه کاپیلانو قرار دارد.

Vancouver

3. آبشار نیاگارا

به این مقصد در انتاریو سفر کنید تا از جاذبه‌های طبیعی نمادین آن دیدن کرده و عکس بگیرید. می‌توانید در طول یک تور هلیکوپتری آبشارها را از بالا کاوش ببینید یا با قدم زدن در کنار آنها از نزدیک از آنها دیدن کنید. بعد از اینکه شکوه را به خود دیدید، سایر جاذبه‌های برتر منطقه مانند مرکز طبیعت نیاگارا گِلن را که مسیرهای پیاده روی متنوعی را ارائه می‌دهد، را ببینید.

Niagara Falls

4. مونترال

تنها یک کلمه وجود دارد که واقعاً ماهیت مونترال را نشان می‌دهد: چند وجهی. این شهر نشان دهنده ادغام دنیای قدیم و جدید است، با ساختارهای قرن 18 که در یک خط افق قرن 21 ترکیب شده‌اند. برترین جاذبه‌های این شهر همه کاره شامل موزه‌های درجه یک و بازارهای شلوغ است. در اینجا، می‌توانید کلیساهای تاریخی را کاوش کنید یا در یکی از کافه‌های سنتی فرانسوی در امتداد بلوار سن لوران، کاپوچینو بخورید.

Montreal

5. پارک ملی جاسپر

مسافران می‌توانند هنگام پیاده‌روی از قله‌های Mount Edith Cavell تا غارهای Maligne Canyon از مناظر بسیاری شگفت زده شوند. این پارک که در لبه شرقی آلبرتا قرار دارد، به عنوان چراغی برای ماجراجویان در نیمکره شمالی عمل می‌کند. جاسپر به عنوان بزرگترین پارک در رشته کوه‌های راکی کانادا به خود می‌بالد و به همراه بنف و تعدادی پارک اضافی به عنوان بخشی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. با بیش از 2.7 میلیون هکتار زمین برای اکتشاف، مسافران مطمئناً حیواناتی از کاریبو گرفته تا ولوورین و گوزن را مشاهده می‌کنند.

jasper national park

6. کبک

منظره خیابان‌های سنگفرش پیچ در پیچ و کلیساهای سر به فلک کشیده؛ بوی نان تازه و پنیر تند؛ طعم لاته‌های خامه‌ای کافه و کروسان‌های کره‌ای. احتمالا فکر کنید در فرانسه هستید اما اشتباه نکنید: شما در کبک هستید.

شهر کبک – مرکز استان کانادا، کبک – برای مدت طولانی در سایه همسایه خود، مونترال، زندگی می‌کرد، اما جشن 400 سالگی آن در سال 2008، شهر کبک را دوباره در کانون توجه قرار داد. از آن زمان، مسافران به اینجا هجوم آورده‌اند تا جذابیت این سایت میراث جهانی یونسکو را برای خود تجربه کنند.

 Quebec City

جمع بندی

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است. ده استان و سه قلمرو آن از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارند و 9.98 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارند که آن را دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت می کند. این کشور دارای جاذبه‌های فراوانی است که به 6 مورد آن اشاره شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.