ژیوارنامه

ضمانت‌نامه بانکی بازگشت از سفر | علت بالا بودن مبلغ ضمانت‌نامه‌ها چیست؟

ضمانت‌نامه چیست؟

ضمانت‌نامه معمولاً مبلغ یا ارزشی می‌باشد که آژانس جهت اطمینان از برگشت مسافرین از سفر دریافت می‌کنند و در میان سایر مدارک به کنسول ارائه می‌کند.

مبلغ ضمانت‌نامه در آژانس‌هایی که امتیاز ریجستری از سوی سفارت دارند بالاتر است. چرا که در صورت عدم بازگشت تنها ۳ مسافر از سفر، این امتیاز از آنها گرفته می‌شود.

علاوه بر این بالا بودن مبلغ ضمانت‌نامه امکان اخذ ویزا شینگن را افزایش می‌دهد چراکه سفارت را در خصوص بازگشت مسافر توجیه می‌کند.

برای ضمانت‌نامه چه مبلغی دریافت می‌شود؟

مبالغ ضمانت نامه در ژیوار از ۲۰۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا  ۲ میلیارد تومان متغییر خواهد بود. همانطور که اشاره شد مبالغ ضمانت‌نامه برای اخذ ویزای سوئیس و ویزای فرانسه در ژیوار به نسبت اسپانیا بالاتر است، زیرا آژانس ژیوار ریجستر سفارت سوئیس و فرانسه و جمهوری چک می‌باشد. البته تعیین مبلغ ضمانت نامه بستگی به مدارک مسافر دارد و با توجه به مدارک مسافر تعیین می‌شود.

انواع ضمانت نامه چیست؟

۱. بلوک شدن پول در حساب بانکی

در این روش که رایج‌ترین روش دریافت ضمانت‌نامه می‌باشد، شما به بانک مراجعه می‌کنید و پول موجود در حسابتان را به نفع آژانس ژیوار در طول مدت سفر بلوک می‌کنید. زمانی که از سفر بازگشتید، حساب شما به حالت عادی بازمی‌گردد.

این روش آسان‌ترین روش و کم هزینه‌ترین روش برای ارائه ضمانت‌نامه می‌باشد.

۲. سند در رهن بانک

در این روش شما می‌توانید مبلغی از ضمانت‌نامه را از طریق مراجعه به بانک، قسمتی از سند ملک خود را در رهن بانک قرار دهید تا در مدت سفر شما به عنوان ضمانت‌نامه لحاظ شود.

۳. سند در رهن آژانس

هنگامی که می‌خواهید سند ملکی در رهن آژانس قرار دهید ابتدا باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و در دفتر اسناد رسمی متناسب با ارزش سند شما مبلغی را دریافت خواهد شد که در فرایند زمانی تقریبا بلند مدت طی خواهد شد.

4. ارائه پول نقدی

شما همچنین می‌توانید مبلغی از ضمانت‌نامه را به صورت نقد در اختیار آژانس قرار دهید و پس از برگشت از سفر این مبلغ را به صورت کامل دریافت کنید.

5.ارائه سکه

قسمتی از ضمانت‌نامه را می‌توانید به شکل سکه در اختیار آژانس قرار دهید. البته باید به طلا فروشی معتبر از سوی آژانس و مشتری مراجعه شود و اصالت سکه تأیید شود و ارزش گذاری شود. این برگه خرید به همراه سکه به آژانس تحویل داده می شود و  پس از بازگشت از سفر سکه‌ها دوباره در اختیار شما قرار می‌گیرد تا شما با مراجعه مجدد به طلا فروشی مورد تأیید طرفین از اصالت سکه ارائه شده اطمینان خاطر کسب کنید.

جهت تخمین میزان ضمانت‌نامه باید چه فرایندی را طی کنیم؟

پس ارائه مدارک هویتی، شغلی و سند ملکی به صورت مجازی و یا حضوری، واحد عملیات در ژیوار با توجه به مدارک ارائه شده برایتان نرخ ضمانت نامه را تعیین می‌کند.

جهت ابطال ضمانت‌نامه باید چه فرایندی را طی کنیم؟

برای ابطال ضمانت‌نامه شما به آژانس مراجعه می‌کنید و نامه‌ای جهت ابطال ضمانت‌نامه از سوی آژانس صادر می‌شود.

شما با دریافت نامه ابطال ضمانت‌نامه می‌توانید به بانک و دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و جهت ابطال ضمانت نامه اقدام کنید.

چه چیزهایی در دوره ضمانت‌نامه موثر است؟

هر چه مدارک شما کامل‌تر باشد و این موضوع که بازگشت شما قطعی است بیشتر احراز شود مبلغ ضمانت کمتر خواهد بود البته باید اشاره کرد که شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است و بنابراین مبلغ ضمانت‌نامه‌ها با هم فرق می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ضمانت‌نامه‌ها، لطفاً با آژانس ژیوار در ارتباط باشید.

1 نظر در “ضمانت‌نامه بانکی بازگشت از سفر | علت بالا بودن مبلغ ضمانت‌نامه‌ها چیست؟

  1. فرزاد گفت:

    باسلام کدام سفارت تابحال از آژانسی مدرکی گرفته که کفته مشخص کنید ضمانت بازگشت گرفته اید یا خیر؟ممنون میشم مشخص کنید چون ضمانتنامه ها همگی عرف دفاتر هستند وارتباطی به سفارت ندارد
    درثانی سفارت سوییس دیگر اززکانی که پروسه را به VFS سپرده دیگر رجیستری ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.