مجله یونان

سفر به جزیره‌های سفید پوش یونان | دیدنی‌های سنتورینی و میکونوس

جاذبه های میکونوس و سنتورینی

جزیره‌ میکونوس و جزیره سنتورینی دو مورد از مشهورترین و پربازدیدترین جزیره‌ها در یونان هستند. اگرچه هر دو در زنجیره‌ای از جزایر دریای اژه واقع شده‌اند، اما هر یک زیبایی‌های خاص خود را دارند. ممکن است زمانی ناچار شوید از این دو جزیره، یکی را برای مقصد گردشگری انتخاب کنید. تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد که مطابق باسلیقه خود باید به آنها توجه کنید. اگر قصد دیدن این دو جزیره زیبا و شرکت در تور یونان را دارید، با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

دسترسی به‌ جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی

دسترسی به جزایر میکونوس و سنتورینی از دو طریق امکان‌پذیر است که در ادامه معرفی‌شده‌اند.

  • از طریق هوایی

جزایر میکونوس و سنتورینی هر دو به اندازه‌ای‌ مشهور هستند که فرودگاهی برای پروازهای داخلی از پایتخت کشورشان یعنی آتن به آنها وجود دارد. اگر از کشورهای اروپایی قصد پرواز به فرودگاه جزایره میکونوس و سنتورینی دارید، از کشورهای اروپایی هم پرواز چارتر به این جزیره‌ها وجود دارد.

  • از طریق دریایی

سفر به جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی از شهر آتن از طریق کشتی هم امکان‌پذیر است. از بندر پیرائوس (Piraeus) در آتن می‌توان به هر دو جزیره سفر کرد. جزیره سنتورینی کمی دورتر است. بسته به این که از چه نوع کشتی استفاده می‌کنید، سفر با کشتی به سنتورینی بین 5 تا 8 ساعت طول می‌کشد. در بندر پیرائوس هم به کشتی‌های سریع‌السیر دسترسی دارید و هم به کشتی‌هایی که با سرعت کمتر حرکت می‌کنند. اگر جزیره میکنوس را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کنید، بسته به سرعت کشتی، بین 2.5 تا 6 ساعت به این جزیره می‌رسید.

کدام کشتی را برای سفر به جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی انتخاب کنیم؟

اگر قصد سفر با کشتی به جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی را دارید، نکات مهمی را باید در نظر بگیرید. کشتی‌های با سرعت کم، تسهیلات متعددی دارند. برای مثال، بر روی عرشه‌ کشتی رستوران و مغازه وجود دارد. علاوه ‌بر ‌این، می‌توانید در طول سفر روی عرشه بیایید و از مناظر دریایی لذت ببرید. اما کشتی‌هایی که سریع‌السیر هستند، این امکانات را ندارند و باید مثل سفر با هواپیما تا آخر سفر روی صندلی‌های خود بنشینید.

جاذبه های میکونوس و سنتورینی

تفاوت سواحل جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی

اگر به دنبال تفریح در سواحل جزایر میکونوس و سنتورینی هستید، میکونوس می‌تواند انتخاب خوبی باشد. سواحلی با شن‌های طلایی در این جزیره وجود دارد که برای هر سلیقه‌ای مناسب می‌باشد. شایان ذکر است که میکونوس به جزیره پارتی شهرت دارد.

موقع تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بین جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی باید یک نکته مهم در نظر بگیرید. بر خلاف میکونوس، جزیره‌ سنتورینی سواحلی سفید که بتوانند با سواحل دیگر یونان رقابت کنند، ندارد. زیرا این جزیره، آتشفشانی است. در عوض می‌توانید در این جزیره، سواحلی با شن‌ها و صخره‌های قرمز پیدا کنید. سنگ‌های آتشفشانی، فرم‌های خاصی به صخره‌ها داده‌اند که آنها را بسیار تماشایی کرده‌اند. سواحل این جزیره، کوچک و بنابراین شلوغ هستند. پس از پارک ماشین خود، می‌توانید پیاده به سمت این سواحل بیایید.

جاذبه های میکونوس و سنتورینی

سواحل قرمز سنتورینی نزدیک اقامتگاه باستانی آکروتریتی (Akrotiri,) که متعلق به عصر برنز است، قرار گرفته‌اند. با وجود این که سواحل سنتورینی کوچک هستند، مردم دوست دارند از بندر آکروکریتی (Akrotiri) به این سواحل بروند و عکس بگیرند.

شنا کردن در زیر آب‌های ساحل سنتورینی نیز بسیار دلپذیر است. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که موقع شنا باید صندل‌های ضد آب داشته باشید تا سنگ‌ها به پاهای شما آسیب نزنند.

اگر رفتن به جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی برای شما دشوار است، در چند کیلومتری پایتخت، سواحل زیبا وجود دارد. ولی این سواحل هیچ‌گونه تسهیلاتی ندارند.

جاذبه های میکونوس و سنتورینی

تفاوت جزیره میکونوس و جزیره سنتورینی از نظر مکان‌های توریستی

یونان مکان‌های گردشگری زیادی برای علاقه‌مندان به گردشگری دارد. جزایره میکونوس و سنتورینی هم خالی از جاذبه‌ گردشگری نیستند. میکونوس به جزیره باستانی دلوس (Delos) نزدیک است که از این جزیره با قایق 40 دقیقه فاصله دارد. این سایت باستان‌شناسی از مهم‌ترین مکان‌های باستان‌شناسی کشور یونان است.

نکته: امکان ماندن در دلوس وجود ندارد. بنابراین بهتر است صبح زود به آنجا بروید و برگردید تا از آفتاب‌سوختگی در امان باشید. آب زیادی در دلوس نیست، غذاهای رستوران هم گران است. بنابراین با خود غذا و آب ببرید. همچنین برای پرهیز از آفتاب سوختگی، با خود کلاه و کرم ضدآفتاب داشته باشید.

اگر به چشمه‌های آب گرم علاقه دارید، در زمان انتخاب بین جزیره میکونوس و سنتورینی سنتورینی را انتخاب کنید. سنتورینی به دلیل آتشفشانی بودن دارای چشمه‌های آب گرم زرد رنگ سولفوریک است که خواص درمانی دارند.

جاذبه های میکونوس و سنتورینی

جمع‌بندی

اگر قصد سفر به یونان را داشته باشید، حتما نام جزیره‌ میکونوس و جزیره سنتورینی را شنیده‌اید. هرکدام از این جزایر، زیبایی‌های خاص خود را دارند. اگر چشمه‌های آب گرم و سواحل قرمز و کوچک را دوست دارید، به سنتورینی بروید. ولی اگر سواحل سفید و طولانی دوست دارید، به پارتی علاقه‌مند هستید و آثار باستانی را می‌پسندید، به میکونوس بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.