مجله یونان

جاذبه‌های یونان | 5 جاذبه دیدنی که در سفر به یونان باید ببینید

جاذبه های دیدنی یونان

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که هزاران جزیره در دریای اژه و ایونی دارد. گفته شده که یونان مهد تمدن غرب و پایتخت آن آتن است. قدمت ارگ آکروپولیس که در پایتخت این کشور قرار دارد، به 500 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. جاذبه های دیدنی یونان فقط منحصر به آثار باستانی آن نیست. یونان را همه مهد دموکراسی، فلسفه و حتی کل تمدن بشریت می‌دانند. اما امروزه جاذبه های دیدنی یونان این کشور را به مقصدی برای جهانگردان تبدیل کرده است. اگر قصد شرکت در تور یونان را دارید، می‌توانید با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

از آنجا که جاذبه های دیدنی یونان بسیار زیاد هستند و در اینجا امکان پرداختن به همه‌ی آنها نیست، پنج جاذبه را که از همه معروف‌تر هستند در اینجا ذکر می‌کنیم.

1- پارتنون (PARTHENON)

معبد پارتنون که بر روی تپه‌آکروپلیس قرار دارد در شهر آتن پایتخت کشور یونان واقع شده است. این معبد در میانه قرن پنجم پیش از میلاد ساخته شده و به خدای آتن که به آتنا مشهور بود تخصیص داشته و در حال حاضر یکی از جاذبه ‌های دیدنی یونان است. در سال 447 پیش از میلاد معماری این معبد را دو معمار به نام ایکتینوس و کالیکریتس تحت نظارت مردی مجسمه ساز به اسم فیدیاس به عهده گرفتند. این معبد از معروف‌ترین جاذبه‌ های دیدنی یونان است. به حدی که اگر کسی به یونان سفر کند و پارتنون را در آکروپلیس نبیند، گویی اصلاً به یونان نرفته است.

جاذبه های دیدنی یونان

 2-دلفی

دلفی در گذشته پایتو (PYTHO) نامیده می‌شد و از دید مردم یونان مکان مقدسی بود. در مذهب یونانی‌ها دلفی آرامگاه آپولو بوده است. برای مشورت به جایگاه پایتیا (یکی از خدایان یونان) که در این مکان بوده است، می‌آمدند. مردم قدیم یونان بر این باور بودند که دلفی مرکز دنیاست. شهر دلفی مدرن در کنار شهر قدیمی ساخته شده و یکی از جاذبه ‌های دیدنی یونان است. زمانی که دانشکده باستان شناسی فرانسه قصد تحقیق در مورد این شهر را داشت، مردم این ناحیه را به بخش مدرن انتقال دادند.

خانه‌ تئاتر دلفی بر روی تپه‌ای واقع شده است. از این رو، به حضار امکان می‌دهد که به کل منظره آرامگاه و مکان مقدس آپولو اشراف داشته باشند. این مکان ابتدا فقط با چهار صندلی افتتاح شد و ظرفیت پذیرش 5000 تماشاچی را داشت. اکنون این خانه تئاتر یکی از جاذبه های دیدنی یونان است.

جاذبه های دیدنی یونان

3- جزیره سنتورینی (SANTORINI)

جزیره سنتوریتی از همه جزایر یونان زیباتر است و در فهرست جاذبه های دیدنی یونان قرار دارد. در واقع به دلیل دهکده‌های زیبا، گنبد‌های آبی کلیساها و خانه‌هایی با نمای سفید و مناظر شگفت انگیز، از زیباترین جزیره‌های دنیا به شمار می‌آید. در گذشته‌های بسیار دور، این جزیره آتشفشانی بوده است. امروزه این شهر را با سواحل زیبا، مناظر قشنگ و غروب‌های زیبایش می‌شناسند.

اگر به خرید هم علاقه دارید، سنتورینی مغازه‌ها و بازارهای خیلی بزرگ و شیکی برای این منظور دارد. علاوه بر جاذبه‌هایی که این جزیره دارد، رستوران‌های زیادی را در این جزیره می‌یابید که می‌توانید غذاهای تازه دریایی سرو کنید که در همان جزیره از آب گرفته شده‌اند.

جاذبه های دیدنی یونان

4- جزیره کرت

جزیره کرت بزرگترین، شلوغ‌ترین و زیباترین جزیره در کشور یونان است و آن را پادشاه جزایر یونان می‌نامند. به جرأت می‌توان گفت این جزیره یکی از بهترین جاذبه های دیدنی یونان است. کرت تاریخ‌های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و تمدن‌های مختلفی نظیر روم، بیزانس و ونیز را به خود دیده است. بنابراین، مناظر باستانی زیادی دارد که می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید. این جزیره سواحل بسیار زیبا با رستوران‌های بسیار شیک دارد. اما اگر از آن دسته از افراد هستید که تمایل به جاهای خلوت دارید، پناهگاه‌های ساحلی زیبایی در جزیره کرت وجود دارد که می‌توانید از آنها لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی یونان

5جزیره میکونوس

میکونوس یکی از برترین جاذبه ‌های دیدنی یونان است و این عنوان بی‌دلیل نیست. قایقرانی در این جزیره به شما فرصت می‌دهد که بی‌نظیرترین غروب خورشید در طول عمر خود را ببینید، از آسیاب‌های بادی بسیار زیبا عکس بگیرید و از ورزش‌های مفرح آبی لذت ببرید. بهترین راه برای لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری میکونوس این است که در این شهر قدم بزنید. این شهر با رستوران‌هایی که غذاهای تازه و معطر محلی دارند احاطه شده است. در خیابان‌های این شهر می‌توانید خانه‌هایی را که سبک سیکلادیک (یکی از تمدن‌های یونان است) دارند ببینید.

جاذبه های دیدنی یونان

جمع بندی

اگر قصد جهانگردی دارید، اگر به شنا و خوردن غذاهای دریایی علاقه دارید یا اگر از دیدن بناهای تاریخی لذت می‌برید، جاذبه‌ های دیدنی یونان می‌تواند مقصدی عالی برای شما باشد. در یونان می‌توانید همزمان از سواحل زیبا و رستوران‌های شیک و لاکچری و آثار باستانی لذت ببرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.