مجله انگلیس

روز ملی انگلیس | تاریخ‌های رد شده برای روز ملی انگلیس

روز ملی انگلیس

روز ملی انگلیس

سالانه مناسبت‌های زیادی هستند که در سرار دنیا جشن گرفته می‌شوند اما روز ملی هر کشوری از کشور دیگر متفاوت و مختص خود آن است که به دلایل متفاوتی مثل یک رویداد ملی، یک پیروزی و گاها روز تولد یا مرگ یکی از مشاهیر و یا اشخاص مهم آن کشور به عنوان روز ملی انتخاب و به صورت سالانه جشن گرفته می‌شود.

تا به امروز هیچ روز ملی برای انگلیس به رسمیت شناخته نشده و وجود ندارد اگرچه از روز تولد ملکه الیزابت در حال حاضر برخی زمینه‌ها در خارج از این کشور به عنوان روز ملی انگلیس شناخته می‌شود اما در واقع هیچ  روز ملی رسمی برای این کشور تعیین نشده است و تنها چند مناسبت مختلف وجود دارد که بدون تعطیلات برگزار می‌شوند. مانند روز سنت جورج در انگلیس، روز سنت اندرو در اسکاتلند و… .

برای سفر به انگلیس نگاهی به تورهای این کشور در سایت ژیوار بیاندازید.

blank

تعیین یک روز به عنوان روز ملی انگلیس

در حال حاضر تاریخ‌های زیادی برای انتخاب شدن به عنوان روز ملی انگلیس پیشنهاد شده است اما در حال حاضر تمامی این روزها تعطیلات و یا روزهای جشن‌های مختلف در انگلستان هستند که یا توسط دولت و مردم مورد انتقاد قرار گرفته می‌توان گفت رد شده اند یا طبق گفته بارون گلد اسمیت با تفکر بریتانیایی مطابق و همراه نیستند و نمی‌توانند انتخاب درستی برای روز ملی انگلیس باشند.

گلد اسمیت در این باره می‌گوید: بدون شک مباحث مهمی در مورد انتخاب یک روز ملی در اسکاتلند، ولز یا ایرلند مطرح شده است اما نکته مهمی که باید در این باره مورد توجه قرار گیرد این است که در چارچوب روز ملی نباید چیزی وجود داشته باشد که موجب جدا شدن یک منطقه خاص شده یا تنها برای عده‌ای از مردم دارای اهمیت باشد.

روز ملی باید رویدادی باشد که سایر افراد با هویت‌های مختلف در کنار یکدیگر این پیوند شهروندی را جشن بگیرند. ژیوار انواع ویزاهای اقامتی انگلیس را برای ما ارائه می دهد.

blank

تاریخ‌های پیشنهادی رد شده روز ملی انگلیس

 • 31 ژانویه: روزی که انگلیس به طور رسمی اتحادیه اروپا را ترک کرد.
 • 24 مارس: روز اتحادیه تاج ها که برای بزرگداشت انگلیس و اسکاتلند که یک پادشاه مشترک دارند برگزار می شود.
 • 1 مه: روز معاهده اتحادیه یعنی روزی که به اتحاد انگلیس، اسکاتلند و ولز به عنوان یک کشور و یک پادشاهی اختصاص یافته
 • 7 ژوئن: روز دموکراسی که برای یادآوری قانون اصلاحات 1832 شناخته می‌شود.
 • 18 ژوئن: روز نبرد واترلو و پیروزی قاطعانه بر ناپلئون.
 • 22 ژوئن: روز سنت آلبان که اولین قدیس شهید شده در جزایر انگلیس است.
 • 15 ژوئن: تاریخ امضای مگانا کارتا که یک منشور قانونی برای پادشاهی انگلستان است.
 • روز تولد رسمی ملکه الیزابت .
 • 24 آگوست: روز ویلبرفورس که برای یادآوری پایان بردگی و نقشی که ویلیام ویلبرفوری بازی کرد جشن گرفته می‌شود.
 • 14 اکتبر: سالگرد نبرد هاستینگز.
 • 5 نوامبر: شب گای فاکس گه برای بزرگداشت عدم موفقیت در طرح منفجر کردن خانه‌های پارلمان است.
 • یکشنبه یادبود (یکشنبه بعد از روز آتش بس)
blank

روز ملی انگلیس در آلمان

در حالی که خود انگلیسی ها روز ملی انگلیس را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند سالهاست که در هامبورگ آلمان تاریخ 5 و 6 سپتامبر یک جشن عالی به این عنوان یعنی روز ملی انگلیس برگزار می‌شود که به این جشن به زمان خانه هانوفر در قرن هجدهم میلادی برمی‌گردد که شاخه‌ای از خانواده سلطنتی انگلیس بوده اند که در این شهر زندگی می‌کردند.

جمع بندی

شهرداری شهر کارلسروهه پرچم کشورهای مختلف را در روز ملی آن کشور به اهتزاز در می‌آورد و از آنجایی که روز ملی انگلیس در خارج از این کشور در تایخ 21 آوریل یعنی روز تولد واقعی ملکه الیزابت به رسمیت شناخته می‌شود (اما در داخل این کشور اینگونه نیست) پرچم این کشور نیز در همین تاریخ به اهتزاز در می‌آید.

blank

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *