مجله بلژیک

جاذبه های شهر بروژ | شهر مینیاتوری بلژیک

جاذبه های شهر بروژ

دیدن جاذبه های شهر بروژ پر زرق‌وبرق، رویای هر توریستی است. این شهر کاملا حفظ شده از دوران قرون وسطایی بلژیک می‌باشد و معماری چشمگیر و زیبای آن سالانه بیش از دو میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. اگر در سفرهای بلژیک وقت ندارید، بروژ باید مقصد شماره یک شما باشد. این شهر با انبوهی از ساختمان‌های قدیمی، جالب و کانال‌هایش، بهترین مکان برای بازدید در این کشور برای هرکسی است که به تاریخ بلژیک علاقه‌مند می‌باشد.

اگر تمایل دارید در تورهای اروپایی شرکت کنید، با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

جاذبه های شهر بروژ بلژیک

در این مقاله قصد داریم برترین جاذبه‌ها و کارهایی که باید در بروژ انجام دهید را به شما معرفی کنیم تا گشت‌وگذار خود را در این شهر جادویی برنامه‌ریزی کنید.

بروژ هاله و بلفری

ضلع جنوبی میدان اصلی شهر بروژ بنایی بنام هاله وجود دارد که با ناقوس بی‌نظیرش متمایزترین نقطه عطف این شهر را به شما نشان می‌دهد. هاله در آغاز سال 1248 ساخته شد و دو بار در طی سال‌ها مرمت و بزرگ‌تر گردید. ابتدا در قرن 14 و سپس در قرن 16 میلادی و زمانی به‌عنوان بازار اصلی شهر عمل می‌کرد. این ساختمان دارای یک حیاط زیبا است و بالکن بالای ورودی زمانی مورداستفاده بزرگان شهر قرار می‌گرفت تا قوانین خود را برای مردمی که در زیر آن جمع شده بودند اعلام کنند.

ناقوس 83 متری یکی از بزرگ‌ترین برج‌های ناقوس بلژیک است و از حیاط داخلی هاله راه دارد. ساخت برج ناقوس در سال 1282 آغاز شد و قسمت بالایی هشت ضلعی تاج‌گذاری سرانجام در سال 1482 به پایان رسید. برای داشتن بهترین منظره از بروژ، می‌توانید از پله شماره 366 تا بالای برج بالا بروید. در بالای راه‌پله‌ها، اتاق گنجه قدیمی، جایی که اسناد مدنی در پشت میله‌های فرفورژه نگهداری می‌شود، در طبقه دوم قابل بازدید است.

آشنایی با شهرهای بلژیک | 6 شهر مهم و پر جاذبه از بلژیک

جاذبه های شهر بروژ

کلیسای خون مقدس

کلیسای خون مقدس (Heilig-Bloedbasiliek) در میدان مرکزی معروف به میدان بورگ واقع شده است. این کلیسا به‌خاطر ویال کریستالی که در داخل آن نگهداری می‌شود، معروف است که حاوی قطره‌ای از خون مسیح می‌باشد. این خون توسط دیتریش آلزاس در سال 1149 میلادی در بازگشت از جنگ صلیبی دوم از سرزمین مقدس بازگردانده شد. هرسال در خردادماه، این یادگار مقدس در خیابان‌های بروژ حمل می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند آن را از نزدیک ملاحظه کنند.

جنگل جادویی هالربوس | بهشت آبی رنگ در بلژیک

این کلیسا با سه طاق به سبک پر زرق‌وبرق و مجسمه‌های طلاکاری شده بین سال‌های 1529 تا 1534 میلادی توسط رابرت دوم، کنت فلاندر ساخته شده است. یک پلکان مارپیچ زیبا به کلیسای فوقانی (ساخته شده در سال 1480) منتهی می‌شود، جایی که هر جمعه ویال حاوی خون مقدس بیرون آورده می‌شود و به علاقه‌مندان نشان داده می‌شود.

جاذبه های شهر بروژ

گشت‌وگذار در مارکت (میدان اصلی شهر بروژ)

در قلب شهر مارکت، میدان اصلی شلوغ بروژ قرار دارد که از هر طرف توسط ساختمان‌های زیبای دوره‌های مختلف احاطه شده است. ضلع شرقی تحت تسلط ساختمان نئوگوتیک استانی هوف می‌باشد که متعلق به سال 1887 است و مقر حکومت استانی وست ولاندرن می‌باشد.

در ضلع غربی، گوشه سمت چپ، آجری جذاب Huis Bouchoute قرار دارد که متعلق به قرن پانزدهم است. در گوشه مقابل زندان کراننبورگ قرار دارد که در سال 1488 به تحریک گنت، سارقان بروژ امپراتور آینده هابسبورگ ماکسیمیلیان را به مدت 11 هفته در زندان نگه داشتند. بهترین راه برای تحسین این‌ همه تزئینات معماری این است که به انبوه بازدیدکنندگان و مردم محلی در یکی از کافه‌های مارکت بپیوندید و مدتی بنشینید و شکوه تاریخی اطراف خود را تماشا کنید.

جمع‌بندی

گردشگرانی که در خیابان‌های باریک قدم می‌زنند یا در کانال‌ها با قایق سفر می‌کنند، فورا تحت‌تاثیر فضای جاذبه های شهر بروژ قرار می‌گیرند که برای بسیاری، لذت‌بخش‌ترین شهر فلاندر (بخش شمالی هلندی‌ زبان بلژیک) است. ازآنجایی‌که مرکز بروژ نسبتا کوچک می‌باشد، حتی آن‌هایی که فقط یک روز برای گشت‌وگذار دارند، می‌توانند انتظار داشته باشند که به‌خوبی از تمام جاذبه‌های اصلی این شهر لذت کافی و وافی را ببرند. پیشنهاد می‌کنیم حداقل از میدان اصلی با ناقوس، میدان بورگ با کلیسای خون مقدس و سفر در کانال‌ها دیدن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.