مجله فرانسه

کانال سن مارتین | زیبا ترین گذرگاه در قلب پاریس برای گردشگران

کانال سن مارتین

کانال سن مارتین یک کانال آبی به طول 4.6 کیلومتر در پاریس است که کانال Ourcq را به رودخانه سن متصل می‌کند. بیش از نیمی از طول آن (2069 متر)، بین Rue du Faubourg du Temple و میدان باستیل قرار دارد. این کانال هر 10 یا 15 سال یک‌بار تخلیه و تمیز می‌شود و همیشه مایه‌ی جذابیت پاریس است که می‌توان برای کشف کنجکاوی‌ها و حتی گنجینه‌هایی در میان صدها تن اشیای دور ریخته شده از آن استفاده کرد. برای دیدن این مکان جذاب و دیدنی می توانید در فصل تابستان از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

کانال سن مارتین در طول تاریخ

گاسپارد دی شابرول، فرماندار پاریس، پیشنهاد ساخت یک کانال از رودخانه Ourcq، در 100 کیلومتری شمال شرقی پاریس را داد تا بتواند کاری برای تأمین آب شیرین شهر برای حمایت از جمعیت و جلوگیری از بیماری‌هایی مانند اسهال خونی و وبا و همچنین تأمین چشمه‌ها کرده باشد. ساخت این کانال به دستور ناپلئون اول در سال 1802 انجام شد و ساخت آن تا سال 1825 با درآمد از مالیات بر شراب انجام شد.

کانال سن مارتین

کانال سن مارتین

این کانال همچنین برای تأمین غلات، مصالح ساختمانی و سایر کالاها که بر روی قایق‌ها در پاریس حمل می‌شد، مورداستفاده قرار می‌گرفت؛ و باعث شد که دو بندر در کانال پاریس برای تخلیه قایق‌ها ایجاد شود: Port de l’Arsenal و Bassin de la Villette. در دهه 1960، رفت‌وآمد کمی راحت‌تر شده بود.

مسیر کانال Saint Martin

ورودی کانال از حوضه ترمینال وسیع (Bassin de la Villette) Canal de l’Ourcq در نزدیکی میدان استالینگراد قرار دارد. در ادامه رودخانه سن، این کانال با Quai de Valmy در ساحل راست و Quai de Jmmapes در سمت چپ هم‌مرز است.

اهمیت کانال سن مارتین برای گردشگری

امروزه این کانال مقصد محبوب پاریسی‌ها و گردشگران است. برخی با قایق‌های مسافری به کانال می‌روند. برخی دیگر قایق‌ها را که در کل مسیر کانال حرکت می‌کنند و از زیر پل‌های جذاب چدنی عبور می‌کنند، تماشا می‌کنند. بسیاری از رستوران‌ها و بارهای محبوب در امتداد قسمت باز کانال وجود دارد که بین دانشجویان نیز خیلی محبوب است.

کانال سن مارتین

کانال سن مارتین

کانال Saint Martin در طول روز

کانال سن مارتین با شاه‌بلوط‌های شیرین صدساله و پوشیده از پل‌های عابر پیاده زیبا، شمارا به ​​تفکر دعوت می‌کند. مغازه‌های بسیار شیک و رنگی (Antoine et Lili، Dupleks، La librairie Artazart …) و تعداد زیادی بیستروت مدرن (Le comptoir général، Chez Prune، La Marine، La cantine de Quentin و بسیاری دیگر …) در سواحل آن یافت می‌شود و پاریسی‌ها در آنجا از پیاده‌روی، پیک‌نیک، کروز یا نوشیدنی لذت می‌برند. شما همچنین می‌توانید “H dutel du Nord” معروف را پیدا کنید که امروزه رستورانی مدرن برای شب‌های پاریسی است و غذاهای “بیسترونومی” برای مشتریان سرو می‌کند.

کانال Saint Martin

کانال Saint Martin

در انتهای شمالی کانال، Parc de la Villette مکانی بسیار جالب را به شما نشان می‌دهد که پاریسی‌ها برای استراحت، انجام برخی فعالیت‌ها و پیاده‌روی به آنجا می‌روند. این کانال دارای چند غرفه است که عملاً هرکدام یک نوع تفریح خاص را می‌فروشند. می‌توانید از Cité de la science، Musée de la musique و Géode دیدن کنید، به سیرک بروید، به تئاتر (Tarmac، Théâtre Paris Villette) بروید یا در مکان‌های معتبری مانند Zenit of Paris به کنسرت‌ها گوش دهید.

کانال Saint Martin در طول شب

وقتی در شب هوا خوب است، کانال سن مارتین به مکانی زیبا برای مهمانی تبدیل می‌شود! کانالی که برای زندگی شبانه و جوانان پاریس خیلی مهم است و همچنین کافه‌ها، بارهای شراب و رستوران‌های متعدد آن، مکان‌های مشهور برای برگزاری مهمانی و جشن‌ها هستند. نوشیدن یک نوشیدنی در سفر دریایی آن‌هم در طول شب، یک‌لحظه نادر است که فقط افرادی که آن را تجربه کرده‌اند این موضوع را درک می‌کنند.

کانال Saint Martin

کانال Saint Martin

کانال سن مارتین در تابستان

برای لذت بردن ساکنان و بازدیدکنندگان، کانال سن مارتین در طول تابستان در Bassin de la Villette به‌خوبی از آن‌ها استقبال می‌کند. برنامه‌های تابستانی سن مارتین شامل سواحل، فعالیت‌های آبی (پدالو، قایق‌رانی)، رقص گویگت، بازی با توپ، تفریح با موضوعات فرهنگی، جشن و غذا است. هرساله، بازدیدکنندگان می‌توانند در فضایی به طول 90 متر که به سه استخر تقسیم‌شده است شنا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.